Споделена история от В чужбина

Искам да замина за Чужбина
Здравейте. Аз съм жена на 28 години със две деца разведена живея със родителите ми и те много ми помагат Но вече съм голяма и искам да се оправя за напред сама и съм решила да замина някаде в чужбина. Но проблема е че незнам никакъв език и как ще стане това. Чета много обяви в нета ама не съм много запозната със тия работи. Нямам нито роднини нито познати и незнам какво ще правя. Казаха ми че има агенци такива но нейм вярвам много. А и просто съм сама нямам такава приятелка като която да е на мойто положение. Тука неискам да работя за 200 лева със 2 деца знаете че е никак лесно да ги гледам сама. Просто съм решила да замина. МОЛЯВИ ДАИТЕ минякакъв савет какво да направя към кого да се объна. Благодаря.

Коментари

51-63 от 63

68.   Мога да ти помогна. Без език става вапрос за Англия. Само ме намери в скайп да ти обесня че сега съм на работа don_fo

69.   Още ли има баламурници които си мислят, че в чужбина е Рай? Ами заминавайте, щом така сте решили, но запомнете, че като мъкнете и децата си все едно са багаж ги съсипвате емоционално и психически. В сайта е пълно с теми на замъкнати в чужбина момчета и момичета под 18 години които искат да се върнат в България, но родителите им от инат, понеже не искат да признаят провала си, ги държат там вместо да се приберат у дома. Жалко за загубеното поколение...

70.   Номер 69 какво си тръгнал да злобееш, какво те бърка другите какво ще правят. В чужбина няма място за мързеливи и прости хора, там само най добрите преуспяват и всеки го знае, че в чужбина са само най издръжливите и умни хора който са се нагледали на простащина. Тези деца, един ден ще са благодарни на майките си и бащите си, когато е млад човек той не разбира и руптае, но това е било за хубаво. Направо ще падна от смях, престани да завиждаш защото ти си ограничен от към възможностите си, та чак си измисляш колко било вредно за децата ни, една голямата глупост казваш! Само след няколко години те ще забравят за предишните си оплаквания и ще се радват на живота във пълният смисъл на думата, а харктерите им ще се закалят вместо да изпростеят. За тези като теб който не могат да предложат светло бъдеще за децата си, нека си стоят във родината. Ти ако беше много заможен човек и в България нямаше да злобееш, но все пак трябва да има и беден народ... дано само цигъните като ни превземат защото ще се слеете в едно.

71.   Номер 65 ти сериозно ли? Каква ще е тази надомна работа за толкова много заплащане? Моля те пиши, че аз съм на 24 и също съм безработна и сама ми е много трудно. Парите ми привършвати за месечните сметки, а приятели се оказа, че нямам към които да се обърна.
А точно на тези сайтове ми е чудно дали да вярвам. Виждам, че модераторите са скрили какво пишеш, а ние как ще разберем тогава щом сте публикували коментара и а не става ясно какво да търсим?

73.   В чужбина е Рай, без "Р"-то, "а"- то и "й"- то.
Ако наистина беше такъв рай, защо им беше на тези от Рая да се събират в общ съюз с тези извън Рая?
Казва се ЕС=Европейски съюз.
Ако това не е общ капан за вкарване на младото съсловие в работни програми, какво друго е? Лошото е, че там работите за един собственик, а тук може и за държавата.
Там ви удържат от заплатата, за да храните безработни от цял свят, а тук за да храните собствените си пенсионери.
Вие решавате къде е по-добре.

78.   до шведския гражданин
Първо никой в Швеция не живее с 2000€, а дори социялните клиенти взимат повече след данък.
И шведската крона не е заменена с евро нито ще бъде.

79.   До коментар 66 - много добре казано! Аз съм на същото мнение. Имам висше образование (бакалавър магистър) от български университет. В чужбина се наложи да повторя образованието си изцяло на техния език (още една бакалавърска и магистърска степен). Върнахме се в България със съпруга ми (чужденец) и сме много доволни. Моят съвет към търсещите в чужбина реализация - не мислете, че чуждата кокошка е патка. Високият стандарт се плаща с високи данъци. А фактът, че си чужденец от България не може да бъде скрит по никакъв начин. Дори и с куфар от дипломи, винаги ще вършиш онова, което местните не желаят да вършат.

80.   Аз като гледам и български не знаеш, неграмотна си.. Без език не става. Просто няма да те уважават. А и чужбина не е държава, конкретизирай целта си. Според мен отдели 1-2 години в саморазвитие. Научи се да пишеш първо на български и след това научи Английски, проучи държавата, в която ще отидеш и планирай добре всичко. Много хора заминават за чужбина разчитайки на късмета и се прецакват. Късмета може да се прояви понякога, но не трябва да се разчита на него.

81.   Абе на вас ли да вярвам или на обявите в джобса? Масово смешни заплати. С висше съм. София вече не става за работа и живот. Скъп живот, ниски заплати но много хора които и за трохи биха работили. За връзкарите да не говорим. Извън София

82.   73, тук храним мутрите и такива хрантутници като теб, които ни удържате от заплатите. Я виж обявите в джобса 900-1000 лева заплата на ръка, осигуровки на 500. Абе колкото и да ми липсва семейството това е истината, от два месеца съм тук и виждам истината. По на сметка е да живееш в някоя малък град в провинцията, от колкото в София.

83.   До номер 66,
С какви заплати ако мога да попитам са си накупили апартаменти? С 600 лв. Апартамент за 150 000 евро ли? Защото около тия числа вървят заплатите и апартаменти. Нали се сещаш, че в бг с тия доходи ще си купиш неджижимо имущество, че даже и кола след 2000 години.
София се е развила? Ти сериозно ли? Че то има ли сграда която не се руши?

До номер 73,
Ти май си 66? Ха ха разликата в доходите ( не заплатите) с бг е огромна. Вече има осезаема разлика между бг и Сърбия, че даже и Македония.
Кви пенсионери, 5 лева? В бг я искараш до пенсия, я не. Продължителността на живота е намаляла драстично. Въпреки пропагандата на официялните данни.

До номер 78,
Относно шведа май някой се опитва да убеди останалите да не напускат кенефа. Швеция има собствена суверанна финансова политика и/или иска да има затова не са въвели еврото. Сега вероятно, ако така продължават нещата и Италия и Гърция ще го махнта и това означава бай бай ЕС и нови много по-зловещи 90 години за бг. (мутри, разстрели и прочие)

До номер 79,
Ти май си 66?

До номер 81,
Софията е зле безспорно. Обаче бг провинцията е изключително зле. Положението е африканско.

84.   Искам да замина за Канада да сбъдна мечтите си но родителите ми ще ми липсват а те ни искат да заминават какво да правя?

85.   Авторката сигурно отдавна е решила проблема, но има доста хора в подобно положение, за то съветът ми е учете езика на съответната държава и никога не тръгвайте ей така без сигурност къде отивате, за каква работа и за какви пари. Освен това не е зле да имате телефона и адреса на българското посолство/консулство за всеки случай, ако нещо много се объркат нещата и да знаете как да се свържете с някоя организация за защита (за това е важно да говорите езика) ако се окажете жертва на трудова експлоатация. Защото има доста истории за хора тръгнали без подготовка, които накрая се озовават без пари и документи, заключени някъде и принудени да работят по 16-18 часа без пари само срещу малко храна. А за млада жена е още по-страшно...
За това никога не тръгвайте без език, подготовка и план Б (в най-лошите случаи пари за самолет за спешно прибиране в България). А и още по-добре не заминавайте сами, а гледайте да сте с поне още един човек, който познавате и на който имате доверие. Когато сте 2-3 е по-малко вероятно да стане голям проблем, а и да стане, ще е по-лесно да потърсите помощ. За това умната, че да не четем по новинарските сайтове за българи станали жертва на трудова експлоатация, измами и т.н.

51-63 от 63