Споделена история от В чужбина

Може ли някой да ми помогне за Виена?
Приеха ме да уча във Виена и направо ще се побъркам. За 1 седмица престой там нищо не намерихме като квартира. Обикаляхме с момчето с което ще живеем като луди, навсякъде ни режат и може да си останем в България. Помагайте със съвети и каквото се сетите, че вече съм се отчаял

Коментари

1.   Разбира се, че ви режат. Вие не можете да докажете доход, а родителите ви не живеят в страната да гарантират за вас. Търсете си поотделно легла при други българи. Има бг. църква там, отидете в неделя и питайте. Като почне унито, търсете сред състудентите си стая. Търсете в обяви WG - Wohngemeinschaft, където може да има отделни стаи, но единично ще е по-лесно.
Търсете жилище във Wiener Neustadt. Успех

2.   Намерете страницата на БГ студентите в Виена или на университета и там доста често има обяви и полезна информация. Успех!

3.   В университета и около него също има налепени обяви от хора, търсещи си съквартиранти!

4.   Здравей! И аз ще уча във Виена първа година. В този сайт http://jobwohnen.com/ можеш да търсиш за квартира (WG) и да пишеш на обявите които те интересуват. Само че за да подпишеш договор трябва да отидеш лично, така че може би ще ти се наложи да останеш някъде за една две вечери. В много малко случаи се съгласяват на договор без присъствието на наемателя. Поразпитай за познати на познати може случайно да намериш някой, който да живее там и да ти помогне. Надявам се да съм помогнала и не се отказвай! Успех!

6.   Familienplatz 6
1160 Wien, Austria
Geschlossen bis Donnerstag, 09:00 - 17:00.Telefon 0699 19035035
E-Mail office@eukompass.at
Webseite http://www.eukompass.at

Обадете се тук!Там работят само българи-при това ги познавам.Всичките до един готини и мега отзивчиви.Ще ви насочат към някое общежитие,не е толкова сложно!Късмет!
П.П.
Търсете Нина Занешев като се обадите-тя е основател на този инфо център за помощ на българи емигранти!Запозната е с всичко в Австрия и най-вече Виена!:)))

7.   Авторке след всички тези години как мина във Виена, отидохте ли там или се върнахте още тогава?