Споделена история от В чужбина

Нуждая се от съвет
Здравейте!
Уча в чужбина. Проблемът ми е, че сега най-после имам свободно време, но не мога да си почина пълноценно. Приятелят ми работи, а аз започвам работа през октомври. Живеем при техните, но градът е на около 40 км. от града, където е университета. Това не е обаче толкова от значение, защото всички са си при родителите.
Скуката ме убива и не знам какво да правя. По цял ден сърфирам в нета и нищо друго. Някак без приятеля ми не ми доставя удоволствие каквото и да е било. Липсват ми излизанията с приятели. Така както беше в България.
Моля за съвети как мога да си почина качествено ( имаме ограничен бюджет)
Благодаря

Коментари

1.   „Моля за съвети как мога да си почина качествено ( имаме ограничен бюджет) “

Че ти по цял ден нищо не правиш, живееш при мама да те обслужва, от какво да си почиваш? От почивката ли?

Хвани прочети някоя книга НА МЕСТНИЯ ЕЗИК и пиши в МЕСТНИ ФОРУМИ и си търси МЕСТНИ приятели. Вашите и ти сте взели решение да не живеете в България, ами интегрирайте се!
Българите в България си въобразяват, че е достатачно на един човек да е на Запад, за да е щастлив и да няма проблеми. Те най-вероятно ще ти кажат да поемаш за Карибика, защото „в чужбина“ и „ограничен бюджет“ за тях са невъзможна комбинация в едно изречение.

Лично аз не страдам от подобни илюзии и ще те посъветвам съвсем реалистично да вземеш да си търсиш квартира и работа в населеното място, в което ще учиш, да се отделиш от вашите и да почнеш да се интегрираш в държавата, в която живееш. Защо нямаш приятели? Защо не излизаш?
Когато си искараш свои парички си мисли и за почивки. Най-евтино е в.... България! И в Турция, Испания, Гърция можеш да намериш добри оферти, но ще има да гониш мишките и хлебарките в стаята си. Предимството на бг. курортите е, че хотелите са нови, знаеш езика и можеш да се оправяш, ако имаш проблем.

Ако нямаш средства, налягай си парцалите и брой облаците в държавата си. Мисли начини за интеграция - посещавай празниците на местните, ползвай градската библиотека, ангажирай се на доброволни начала в Червения кръст или в други неправителствени огранизации, ходи на спорт. Това е начин да се запознаеш с местни хора и да им покажеш, че не си поредният white trash made in Eastern Europe.
Поздравявам те за университета, но това не значи, че си се интегрирала, това е само пъвата стъпка!

Успех!

2.   Номер 1 - съгласен съм с повечето от написаното, НО - иди на почивка някъде в чужбина и после пак ми говори, че в БГ било най-добре... Освен новопостроените хотели-гробници, пълни с недружелюбен и мързелив персонал, какво друго? Иди малко в Гърция да видиш що е то чисто море с кристална вода, а не клоаката Черно море, което от година на година става все по-гнусно и замърсено. Да, не е много евтино в чужбина, но зависи къде си, също има оферти и т. н.

Палав Мечок

3.   чакай малко, номер 1. гаджето ми е чужденец и живеем у техните. приятели имаме, но са си по къщите. какво да се имтегрирам повече. освен това чистя цялата къща аз. а за четене, повярвай ми, нямам желание след цялото учене