Споделена история от В чужбина

Работа в Англия, какво мислите?
Здравейте! Имаше една обява в jobs. bg за работа в Англия в ресторант и кандидатствах. И след няколко часа ми се обадиха и ми казаха, че трябва да отида на офиса им в Пловдив. Исках да видя какво е мнение на хората за тази " фирма " и намерих само 1 сайт, където един човек се оплакваше и казваше, че са мошеници. Искам да питам и вас. Какво е вашето мнение? Знаете ли нещо за тях? " ИНТЕРНЕШЪНЪЛ АДВАЙС ЕНД КЪНСАЛТИНГ КАМПЪНИ "

Коментари

1.   Когато се научиш да пишеш името на компанията на английски, тогава ще разбереш повече. Огромна перверзия е да пишиш на английски с бг. азбука.
Хвани и първо си намери работа у нас. Ще ти вземат паричките. Не знам дали ти е известно, но от началото на тази година английският пазар на труда е затворен за нови българи. Хората имат висока безработица. Обявите за работа в Испания, Гърция също са несериозни. Търси работа в Германия, Австрия, Северна Европа или у нас. Потърси работа в чужбина чрез нашето бюро по труда, ако се водиш безработен. Успех

2.   От Автора : Тази компания е българска и това направо го копирах от сайта им.. Преди няколко месеца работих в Англия, но се върнах и сега пак искам да отида.. Пък тука живея в квартира и всеки месец по 200 лева плащам. За това не искам в България да работя..

3.   За сведение на номер 1 в българските държавни регистри фирмите се изписват на кирилица, а не на латиница. Няма значение, че името на фирмата означава нещо на английски. Съвсем е възможно да са измамници иначе, но все пак нищо на пречи на авторката да отиде до въпросната фирма и сама да разбере условията.

4.   ЗАРЕЖИ!

5.   Пази се от тези измамници защото те не изпращат хора на работа целта им е да измамят хората да платят висока такса и после се оказва че като отидат в чужбина нямат нито къде да работят нито къде да спят и после не вдигат телефона много хора се опариха включително и мои близки... СТОЙ ДАЛЕЧЕ ОТ ТЯХ

6.   Не се занимавай с тази фирма повярвай на хората опарили се от нея а те не са малко виж този репортаж http://vbox7.com/play:fac9dbc0

7.   На вниманието на всички които ще прочетат темата и коментарите:

Гледам че темата е пусната преди повече от 2 години - по него време българите нямаха право да бъдат наемани в повечето държави от ЕС. За Великобритания специално тогава, за да работи българина, трябваше да бъде селф-имплойд. От 2014-та вече пазара им е отворен за нас и можем да бъдем наемани както в България.

Съветът ми към всички които се канят да заминат на Запад е да проучват внимателно държавата в която ще ходят - какви документи е хубаво да вземат със себе си, застраховки, как се вадят документи, каква е здравната система в държавата, как стоят нещата с квартирите. Не заминавайте на сляпо за да не стане така че сте си направили някоя скъпа екскурзия. Внимавайте за работа които намирате с предложения за работа извън България. Дори ако има възможност самостоятелно да действате - още по-добре. Просто отделете време да проучите. Ако знаете език това ще ви е плюс - инак ще ви е много трудно. Не забравяйте и че ако идете в друга държава много програми по които може да се запишете за да се интегрирате. Всяка държава предоставя курсове (включително и безплатни) за имигрантите, да научат местият език.

Не забравяйте че най-вече трябва да разчитате на себе си за да успеете.