Споделена история от В чужбина

Разстоянието ни раздели
Здравейте хора,
Аз съм мъж на 22 години, който просто иска да си излее мъката пред хора, които не познава. Мисля, че приятелите ми не биха ме разбрали.
Та историята е следната...

Това лято бях на студентска бригада в САЩ. Първите два месеца всичко беше нормално и спокойно- работа, купони. Нищо по различно от студентски живот. През август, на поредното парти се запознах с полякиня. Започнахме да се виждаме всеки ден, правехме секс, имаше голяма страст, но поне при мен нямаше чувства. След третата седмица започнах да мисля за нея все повече и се зародиха такива. Всичко беше взаимно и моментите ни бяха изпълнени с щастие и огромно привличане. В последните дни на пребиваването ми там бяхме неразделни и от разговорите ни стана ясно, че всичко е взаимно. Мисля че съм влюбен в нея и се чувствам супер самотен и празен, тук в България. Бях щастлив за два месеца и сега тук ме връхлетя сивото ежедневие. Минали са само два дни откакто се върнах и знам, че скоро ще се чувствам по- добре, но просто исках да излея тези думи, макар и през клавиатура. Освен това и казах, че ще я посетя в Полша за няколко дни, но не съм сигурен дали това е правилното решение. Само времето ще покаже. Ще се радвам ако ми дадете съвет- дали да продължим с тази връзка от разстояние или да оставим всичко в миналото. Благодаря.

Коментари

1.   Още си превъзбуден от емоциите ти Америка. Ако си решил да останеш тук сивото ежедневие ще те поеме и лека по лека за месец два ще ти е поолекнало. А един ден тя ще мине обвързана във фейсбук, защото аз лично украинка на сухо мисля че няма и това съвсем ще те отблъсне пот нея. Ако искаш си губи времето в мечти за розовото ви бъдеще. Ако си серизно момче давай напрed и запази просто един хубав спомен от лято 2012

2.   Ако искаш да си с нея, отивай в Полша, не е толкова далече. И моето гадже е чужденец и в началото той ме посещаваше в София, и така няколко години докато се устроихме и вече сме заедно и нищо не ни разделя. Но в началото първите години беше така, пътувания, гостувания, това е.. не е лесно, но ако се обичате, нищо няма да ви спре да сте заедно, ако не намерите начин да сте заедно, не сте се обичали достатъчно.

3.   Номер 2 е напълно прав/а. Ако се обичате ще сте заедно, ако ли не... Ами не. Ако един човек иска да постигне нещо ще намери начин, ако ли не, ще намери причина. Ти избери, кое да намериш - начинът да сте заедно или причина, за да се разделите. Имаш само два избора. Кой е правилен? Само ти знаеш. Ще ти кажа само, че разстоянието убива. Трудно е, непоносимо и дори... отвратително. С бившия ми се разделихме именно заради едни 300 км. Е явно в думите на номер 2 не можем да търсим нещо друго освен истината. Заради това приятел, или намираш начин или намираш причина.

Ел:)

4.   Прави това, което ти харесва. Моят съвет е ако ти се ходи при нея в Полша.. купи си още сега билет за следващата ваканция и заминавай без много да му мислиш!!!

5.   Благодаря на всички и най- вече на номер 2. Все още съм много объркан, но знам че ще отида в Полша за няколко дни със сигурност. Мисля, че се обичаме но времето ще покаже...

6.   Ами наистина много сладка история, но аз си мисля: ти си едва на 22, било ти е хубаво ама това разстояние... освен ако не заживееш ти при нея или тя при теб не виждам как ще се развиват отношенията ви. А и като ти мине след няколко месеца и срещнеш засукана девойка и тук... всичко ще е по- лесно. Успех