Споделена история от В чужбина

Молба за съвет - блокирана съм отвсякъде
Здравейте... Завърших езикова гимназия през 2009 и в края на годината заминах с тогавашният си приятел за Англия уж да уча там. Първият месец всичко точно... Но след това той ми предложи уикенд в Амстердам... Първата ни нощ в Амстердам преспахме при негови познати мъж и момиче. На сутринта, когато се събудих, разбрах, че съм била продадена за проститутка. Не мога да опиша ужаса, който изпитах. Цяла година ''работих''за тези хора. Съсипаха ме. Лъжех майка си, че уча... Нямаше как да й разкажа истината. Всъщност никога съм нямала добра връзка с нея. Когато бях малка, тя не ми позволяваше да имам приятели и постоянно ме биеше. Наричаше ме нищожество и животно. В това се и превърнах...

Винаги ме обвиняваше за трудния си живот и постоянно се оплакваше, че никой не и помага със сметки и плащания и като цяло. Когато бях малка готвех за нея вечер, за да й е по-приятно, когато се прибере след работа... Опитвах се да уча и в същото време да изкарвам пари като модел... А тя само крещеше след мен. И един ден, точно преди да завърша 12ти клас, след един побой, се изнесох... Тя никога не ме попита дали имах парите да се установя или да живея. Беше щастлива, че е сама най-накрая. А от къде имах парите ли? ! Имах приятел, който беше обещал да ми помогне да уча в чужбина. Съдете ме... Обиждайте ме и ме винете за всичко. На това съм свикнала...

Днес, година и половина по-късно, се опитвам да събера себе си. В началото на 2011 се запознах с един холандец (Франц), който ми помогна да избягам от сводника си. Франц ме обичаше и още ме обича и аз го обичам. От този момент нататък започнахме да живеем заедно. Той ми помогна с много неща. Събрах сили и разказах на майка си всичко. Тя така и не разбра, че това не е било мое решение. Че ако имаше кой да ме спре или да се заинтересува как съм, нямаше да свърша там като уред за 50 евро. Господ няма там, мили хора и ангели, няма. Исках да си отида от този свят безброй пъти, но не ми е било писано. Днес майка ми изисква от мен да съм перфектна и да започна да уча, но след всичко преживяно е толкова трудно. За нея дипломата е по-важна, отколкото здравето. Обвинявам се за толкова много неща. Но така е било писано. В стремежа си да угодя на нея, за да има тя перфектната история за перфектната дъщеря, направих една голяма грешка.

Не знам какво да правя с живота си. Винаги съм искала да издам книга, но това го правят всички проститутки. Цяла година ми отне да се пооправя малко и все още изпитвам страх от всичко и от всеки. А искам да уча , искам и да живея, искам да имам приятели и семейство. Но заради изпуснатото време, не знам от кое да започна... Учене трябвало, но без пари не става... Езиков курс започнах- не съм концентрирана достатъчно. Моля ви, дайте ми съвет. Блокирана съм от всякъде. Мислите ми са толкова оплетени. Водя непрекъснати разговори в умът си с майка ми и със себе си. Имам мечти.... и съм изпълнена с гняв... Това ме убива и ме спира да бъда щастлива.

Коментари

1.   Здравей!

На твоите години съм и макар разпокъсана и неясна, историята ти ми направи впечатление. По-точно ме разчувства донякъде. Искам да ти кажа, че мога само да гадая колко ти е тежко да носиш подобно бреме и в каква безизхода чувстваш, че се намираш. Но искам да знаеш, че най-тежкото е преминало и оттук нататък те чакат само хубави моменти. ьТова, което трябва да направиш сега, е да започнеш да следваш. Ако нямаш финансовата възможност, поработи първо нещо, каквото намериш и събери достатъчно. Отпускат вече и кредити за таксите, така че имаш много възможности. Но не трябва да прибързваш, обмисли добре всичко (какво ти се учи, къде, колко ще ти струва всичко). А останалото ( приятели, цел в живота, самочувствие) ще си дойде на мястото. Пожелавам ти успех! Смело напред!

2.   100% така е станало!

3.   Момиче, опитай се първо сама да се справиш с психиката си, а видиш ли, че боксуваш- отиди на лекар- сериозно е! Опитай сама до месец, най- много и ако не става, както ти казах на псиатър. После вече с някое и други хапчета ще се пооправиш и ще си подредиш мислите, пиоритетите и действай! Успех!

4.   Здравей. Много съжалявам за това което се е наложило да преживееш. Радвай се че си срещнала подходящ човек и можеш да изградиш живота си с него. На първо място има нужда да оздравееш психически. За тази цел е добре да се свържеш със специализиран психолог от организации като The Scarlet Cord, Not for Sale, CoMensha.
На този адрес можеш да видиш организация която предоставя такива услуги безплатно. http://www.totheildesvolks.nl/index.php?option=com_content&view=article&id=89&Itemid=117

Освен това, добре е да започнеш да посещаваш църква в неделя, да се изповядаш и причестиш. В зависимост от това в кой град си можеш да видиш къде има православен храм близо до теб. http://www.orthodoxen.nl/kerken.php
БПЦ има само в Хага но руска православна църква има и в други градове ако разбираш малко руски или холандски няма да има никакъв проблем. Ето и линк към един хубав православен сайт http://www.budiveren.com/. Пожелавам ти една прекрасна 2013 - ново начало и много щастие! Спаси Господи.