Споделена история от В чужбина

Търся българи в Лондон
От месец съм детегледачка в едно семейство, но ми е доста самотно. Излизам сама няма с кои 2 думи да обеля. Имам доста свободно време, а се затварям в стаята си и стоя пред компютъра. Знае ли някой сайт или форум където да се търсят българите? намирам само форуми отпреди 3, 4 години. Благодаря

Коментари

1.   След като имаш толкова свободно време не го губи, ами иди и запиши един курс без значение какъв и там си намери приятели - англичани! Не се занимавай с българи те само ще те дърпат надолу!

2.   Съгласна съм с н. 1 без последното изречение. И аз така мислих и си живях като кукувица 3 г. и дори почнах да забравям българския. Местните и без това те изолирват, защото си чужденец. Научих без акцент езика, и какво?
Тогава отидох на бг. църква, излезна и фейсбук и от тогава се напълних с приятели. успокоих се, записах висше и след завършването си се върнах в България, където имам чудесна работа и семейство.

3.   Иди по автомивките в крайните квартали и ще ги намриш там има много българи които работят self employed :) Аз лично имам поне 4-5 познати ловчанлии които са там

4.   http: // www. bgstreet. co. uk / bgstr / пробвай този сайт, ако искаш

5.   До номер 4, хайде моля ти се bgstreet и този болен мозък дето го е измислил и спами ли спами из целия нет с него! Един познат направи грешката да се позиционира там и после ела го виж колко навлека му се качиха на главата и какви истории биха докато се откачи! Този сайт повече вреди отколкото помага! Сори че е малко извън темата, но след като се споменава нещо трябва и да се знае за какво иде реч!

6.   намери бг църква поне в щатите така стават нещата и шанса да попаднеш на свестни хора е много по-висок отколкото в интернет

7.   От авторката:Благодаря ви ще се възползвам от съветите ви. Имах късмет и срещнах една бавашка като мен в съседния квартал.

8.   Хей не се лъжи! Не ти трябват българи! Казвам ти го от личен опит, ние сме мръсни долни хора. Напаст. По-добре с румънци, поляци, англичани! Поне там е пълно с хора от цял свят и още по-добре можеш да научиш за всяка държава по нещо. Не се залъгвай с българи САМО ЩЕ ПАТИШ!!!

9.   8, не съди по себе си за другите!

10.   Подкрепям 8 ! В чужбина колкото по-далеч си от българи толкова повече ти се отварят хоризонтите и толкова по-малко ядове имаш, тъй като най-често те са причинени от нашенци! Разбира се винаги има изключения, но те са толкова рядко че ако попаднеш на свестни хора си е найстина печалба от тотото!

11.   Н9 предлагам ти на първо време да се информираш, ако не си! Ако не си чел/а по форумите всеки БЪЛГАРИН бяга от БЪЛГАРИТЕ и не, защото всеки съди по себе си другия! Който го е писал си е припатил най-малкото и не си мисли, че което хвърчи се яде :)

12.   Да оставим настрана въпроса какви са отношенията между българите и дали човек трябва да се пази от българи в чужбина. Авторката е попаднала в едно от най-мултикултурните общества в Европа, където ако поиска, има шанса да създаде контакти с много различни хора и това би й помогнало във всяко отношение. Каква е ползата да си в чужбина, ако се затвориш в някакъв изолиран свят, състоящ се само от разговори с роднини и приятели в България в извънработно време? Естествено, нормално е да поддържаш контакти с близки, но също така е много важно да научиш добре английски и да попаднеш в една различна среда. А и не забравяй, че чужденци, които не владеят езика, са изключително уязвими, когато опре до трудовите им права - и в Англия можеш да попаднеш на некоректни работодатели, как ще си защитаваш правата без английският ти да е на добро ниво? Така че моят съвет е постарай се да се интегрираш в обществото там, като разбира се не забравяш важните хора за теб в България, и евентуално поддържаш контакти с по-надеждни българи там. Успех!

13.   Аз също живея в Лондон.
Ти в коя част на Лондон си, ако решиш с радост бих се срещнал с теб.
Аз несъм на мнение, че всички Българи сме гадни и тем подобни, както чета в по горните коментари. Тук се запознах с много българи с някой от който си излизаме често.
Ако решиш пиши тук и може да измислим нещо.

14.   Още едно мнение като цяло за българите в чужбина... стой на страна. Аз също живея в Лондон, послушай н. 8 въпреки че в момента сигурно се чудиш защо ти го казваме... Силно се надявам да не ти се налага да го разбираш. Успех!

15.   От авторката: Благодаря ви ще послушам всички до един :) Н:13 тук в сайта трият вскякави координати няма начин да си ги разменим.

16.   Знам че ги трият :) както и да е, хубаво би било да се запозная с още Българи в Лондон. Отново ще подкрепя мнението си, че тук в Лондон не всички Българи са лоши и тем подобни и, че трябва на всяка цена да се пазиш от тях. Тук съм от няколко години и успях да се запозная с много свестни българи с които си излизаме тук в Лондон и даже и на почивки си ходим насам натам. Затова моя савет е винаги да си имаш едно на ум, но и да знаеш, че не всички Българи в Лондон са лоши.
Ако имаш някакви въпроси относно докоменти или нещо от сорта можеш да пишеш тук с радост ще помогна, Или пък имаш нужда от някаква помощ за нещо :).
Моята история е такава, че като дойдох тук бях без осигурена работа и някакви познати имах само един братовчед тук. По стечение на нещата се запознах с един приятел на братовчед ми, който също е Българин и тои ми помогна и ми намери хубава работа която я рабтя от тогава до сега. Помогна ми без да иска нещо в замяна в последствие станахме доста добри приятели.

17.   Благодаря 16. за сега нищо не ми е ясно. Ще съм мнгоо благодарна да ми разясниш кои са първите докум. които трябва да си изкарам за де съм на "гости". За сега излизам с една българка на която приятели в България казали да страни от българи за да не пречат на развитието й тук>Дори си говорих с една унгарка която каза че е тук за да научи английския не иска да говори на унгарски. Нямло да има смисъл пребиваването й тук.

18.   Ами ти никакви документи ли нямаш за работа в Англия?
Как си намери тази работа, смисъл от България си дошла с уговорката да работиш детегледачка в определено семеиство тук ли? Смяташ ли за постоянно да работиш като детегледачка тук или мислиш като посвикнеш тук да си намериш друга работа? Първия и най - важния документ е national insurance number, който се придобива след интервю което се провежда на английски език. Когато се сдобиеш с national insurance вече е лесно да си искараш следваштите докоменти :) Но в последно време все по трудно дават този документ, затова често се налага да ходиш по - няколко пъти на интервюта докато ти го дадат. Но ако им докажеш, че вече имаш работа е голям плус за теб по време на интервюто. Сам по себе си този national insurance number ти дава право да работиш легално и да се осигоряваш пенсионно на територията на Великобритания.

19.   до н18 как може да напишеш че сам по себе си НИН ти дава право да работиш легално... ти четеш ли какво пишеш въопще. Никакво такова право не ти дава ако си българин или румънец... ти да си чувал за тъй наречените жълти, сини и т. н. карти което ти е всъщност work permit или казано на български разрешителното за работа. И не, не го дават все по трудно, а просто хората ходят все по неподготвени.

20.   Благодаря ви ще направя всичко възможно да се легализирам тук. Имам договор с българска фирма за 6 месеца явно ще ми трябва. После ще видим >благодаря ви за полезните коментари. Не бяхте длъжни. Всичко хубаво

21.   Те би трябвало да са ти изкарали National insurance и след като го получиш, като изтекат тези 6 месеца можеш да останеш. Повечето на студентските бригади се записват точно заради този документ. Желая ти успех!

22.   пробвай този сайт www.bghelp.co.uk

23.   Здравейте виждам че тази дискусия се е водила преди година и няколко месеца .... замислям много сериозно да заминавам за Лондон нямам познати никакви 10 годишна съм не ме е страх до тръгна сама и да бъда там сама.. трябва да се рискува все пак :) въпроса ми е че намерих в България агенция която осигурява работа като детегледачка за Лондон и незнам какви документи ми трябват за да е всичко легално там за престоя и работата и също много бих желала и бих се радвала да се запозная със мой сънародници от България които са в Лондон Благодаря Ви много !

24.   до №23: На 10години! И искаш съвсем сама да заминаваш и да работиш в Лондон???? хаха не говориш сериозно нали??

25.   До No24 от номер 23 на 18 съм при писането без да искам съм натиснала 0 вместо 8 :)

26.   Здравейте. Скоро се местя в лондон сега съм на бригада около Кембридж. Чакам този НИН от месец и половина и взема ли го си бия шута. Как мислите ще си намеря ли работа, знам английски колкото да се оправям но не й перфектно. Искам легална работа с нормално заплащане дали ще стане не знам но ще разчитам на късмета си

27.   Нов сайт за всички българи в Кралството!!!
www.3mart.co.uk

28.   Здравейте! Дали някой може да ме насочи към фирма, която се занимава с mortgage, където да не разпитват за доходите много? Благодаря Ви предварително :)))

29.   Здравей , ако те интересува ще ти оставя някакъв контакт за връзка.Аз съм сам тук и освен работа и четирите стени в стаята ми друго не вииждам.Работя в ресторантьорство и в малкото свободно време което имам ми се иска да посетя някоя интересна част на Лондон с някой да си кажем две приказки на български както се казава.

30.   Професионална готвачка съм и си търся работа. Ако някой ми помогне ще съм много благодарна!

31.   27 няма такъв сайт

32.   До #31

Има такъв сайт. Напиши 3mart.co.uk в гугъл и ще ти излезе.

Колкото до самият сайт, не е толкова популярен колкото BGhelp, но е хубав и също има обширни и полезни теми които да помогнат.

33.   Ходих на скоро в Лондон и ми се струва страхотен град. Обаче доста хора, които са живели и работили там се изказват негативно за ежедневието и се махнаха от там. Не знам какво да мисля. Може би е по-добре да ги послушам отколкото да повтарям същата пътека и грешки.

35.   много е хубаво в Лондон, но ... има нещо, което ми липсваше и което не може да се опише с думи.
Преместих се в Германия и се почувствах като у дома си.Все едно бях в България .Много ми хаерса защото всичко е познато.
Като се прибирах към България ми се плачеше, защото се провалих и не можах да се докажа и на двете места, при все това, че съм завършил право и архитектура...
Тук в България сум си пак ... сред кривите мозъци на българите. Онова, което отличава българите в чужбина е, че търсят познание и питат и не ти оспорват информацията а знаят, че информацията е много важна, докато в България всеки ти казва, че това не може да бъде и те обявяват за луд... това много пречи на българите да си оправят държавата. Те продължават да събират листата с метли и лопати с сесетки цигани по улиците и няма да се променят защото не искат да се учат, а ако видят нещо ново го отричат защото се чувстват необразовани и унизени , че не са се сетили по-рано... както и да е
Това е България - е оправданието за незнанието им и ти налагат простотията и посредствеността... - ако щеш-ти казват

36.   Има групи във Facebook :)