Споделена история от В чужбина

Бригада в САЩ.
Здравейте! Какво ще кажете за бригада в САЩ? Мисля да се запиша тази година. Покриват ли се разходите от пътуването, лесно ли се намира втора работа и горе долу колко идва чистата печалба? Знам, че всичко е индивидуално и според късмета ти, но ще съм ви благодарна, ако разкажете как е било при вас! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Имам горе долу опит в тези работи и мога да ти кажа си използвала думата индивидуално много на място. Може да не избиеш и полувината от парите които си дала, а също така може да си с 5-7-10 хиляди напред. Всичко зависи от късмет, ниво на англ. език и упоритост.
Има много работи за обяснение и не мога да го сторя тук, не ми се пиши толкова. Намери си някой познат който е ходил да ти каже как стоят нещата ;)

2.   До номер 1 аз нямам такива познати и ще съм благодарен да споделиш се нещо ;)

3.   Първата година е за набиране на опит и усървашенстване на езика. Много малко хора успяват да се върнат с "печалба". Ако успееш да си избиеш разходите и да спестиш за разходите за следващата година, ще си много по-напред от повечето. Много хора се подлъгват и се прибират с лаптоп, айфоун и други глезотийки и без пукната пара. Най-най важния съвет който мога да ти дам е за добре платена работа, трябва много добър английски език. Иначе ще блъскаш като говедо цяло лято за никакви пари. Успех!

4.   Ако имаш готови пари иди, виж може да ти е за пръв и последен път. Ако ще взимаш потребителски кредит, си вътре. Цената на "бригадата" е около 5000лева което е към 3500$ и при условие, че вече е забанено, втора работа и предстоят и други ограничения до края на март2013 не можеш спести тази сума. 40часа по 7$=280$седмично
16седници по280$=4480$ бруто, към2480$разходи, остават чисти около 2000$ т. е минус1500$
Бедните българи спонсорират богатите американски спонсори остава това, което видите и преживеете.

5.   Благодаря за отговорите!

6.   миналата година бях, и не успях да си върна парите които бях вложил, работейки само на едно място
по принцип момичетата си намират по-лесно втора работа
условията са супер мизерни, караха ни да спим 6 човека в стая с 3 легла :)
фирмата ни цакаше и с наемите, взимаше ни повече пари от колкото ако си вземеш сам квартира, но бе писано в договора и ако не спазваш договора си аут и визата също ти се прекратява автоматично, така че гледай внимателно какъв договор ще сключиш
единствено може да си на сметка ако работата ти позволява да вземаш бакшиши и ако работиш на две места, иначе няма да може да си върнеш парите със сигурност
успех! ако не друго ще си направиш една екскурзия
p. s. най-много ме бе страх да не се разболея или да ме заболи зъб защото там цените на медицинските и зъболекарските услуги са умопомрачаващи, един най-обикновен антибиотик струваше $200 в аптеката
пакет презервативи $8 (така че не е лоша идея да си носиш такива неща от къщи защото повярвай ми секс на студентските бригади винаги има :P )

7.   Не ги слушай тия,тежко било,без пари били, сцена!
Бях това лято за първа година на бригада. И аз като теб само разпитвах и смятах. Забелязвам, че поста е стар, но все пак да напиша! Ако не си отишла по-добре да не пиша мнението си! Това е най-хубавото нещо което може да ти се случи, изграждаш се като самостоятелен човек, работиш, почваш да цениш труда си и знаеш че е оценен. Вярно, работата е тежка, но ако си упорита си намираш 2ра и даже 3та. Аз бях с кредит, избих си го,ходих на екскурзия и се прибрах с нормална сума, въпреки че съм 1ва година. Това лято пак отивам! Ако не си се опитала, опитай! :) Успех

8.   Аз лично съм ходила на бригада веднъж, миналото лято, доволна съм , избих си парите и ходих на екскурзии последния месец, беше страхотно преживяване . тази година пак ще замина. аз бях с агенция травълър, ако се интересуваш конркетно. от варна . http://traveller.bg

9.   Номер 8 - Само студенти ли пращат от тази агенция? :)