Споделена история от В чужбина

Дискриминация
Не мога да разбера защо така ни отхвърлят в Англия. Учим им езика и не сме им забранили да идват в България, а те искат да ни ограничават и да не можем да живеем там. ЗАЩО??? Или аз нещо съм изпуснала по новините или не знам просто.... защо се случва така? Някой има ли идея, защото това е супер нечестно да ни дискриминират така ( българи и румънци ). Не е редно това, според мен.

Коментари

1.   Хората ви отхвърлят поради две причини
1. Предубеждения и проведената кампания против българите и румънците покрай изборите
2. Защото явно не се интегрирате и не живеете същия начин на живот като англичаните, а и доста нашенци вече са почнали да точат социалните каси в Англия.
Ако искаш да разбереш, защо англичаните ви отхвърлят - гледай BBC и махнете сателитната чиния с бг. канали от балкона си - това също е един признак, че не се интегрирате. Търси си приятели и познати сред местните, не се затваряй в бг. общност.
Иначе добре са приети образованите, квалифицираните специалисти - никой няма вече нужда от ниско квалифицирани емигранти. Какво като учите езика? Всеки черен, израстнал там го знае по-добре от вас. Езикът не е достатачен, за да се интегрира човек. Става дума за много по-дълбоки процеси, които ще отнемат години и в крайна сметка никога няма да ви приемат англичаните. Те винаги са си били такива и такива ще си останат. Защо мислиш, че първото, което са направили в Америка е да унищожат местното население? Англичаните не обичат и да се смесват с други народи и нации, свикнали са да подтискат и да се налагат. Под тяхно иго и шотландците, и ирландците трябва да живеят от столетия. Турците са нищо спрямо тях като поробители!
Помни - и след 20 години ще си емигрант в Англия, чужд човек и винаги ще си под съмнение за всичко лошо, което се случва там.

2.   Те повече се страхуват от циганите, които ходят там, за да живеят на помощи и да не работят. Но, естествено, няма как да кажат "мангалите навън, останалите българи - може".

3.   По същите причини, поради които и вие дискриминирате. Българите да не са по-малко надута нация, че са най-красиви, най-умни, най-всичко. Не е приятно да си дискриминиран, нали? Каквото дадеш, такова ще получиш. Каквото правиш, това ще ти и направят.
Не съм от малцинствата. Както виждаш, съм грамотен и образован.

4.   Абе ти май не си ходил в чужбина.
На всякъде където и да ида, щом кажа че съм Българин всички се чудят как така съм Българин и съм толкова светла кожа! Да кажеш че съм албинос ама не съм...
Обикновенно Българите които странстват из европа не са от съвсем български произход и с малко по мургав вид. Естествено там се препитават от кражби, измами, проституция и просия, както и тук. И както тук си строят Катуни където им скимне.
И после се чудим защо не ни обичат...

5.   Защото ни мислят за цигани. Тукашните цигани ходят по чужбина и крадат... представят се за българи, нормално да сме дискриминирани. Преди 20години всеки е имал уважение към нас, били сме едни от най-уважаваните и наравно с чужденците, но вече не е така и няма й да ги настигнем в най-близкото бъдеще. Стой си в България... нали знаеш, че камъка си тежи на мястото...

6.   Номер 5 - казаха ти, защо ни мислят за цигани - не е политически коректно в западните медии и западните политици да използват думи като „циганин“ и „ром“, затова използват гражданството, което си е българско и румънско.
Преди 23 г. никой не ни е уважавал, ... поне не на Запад - ние сме били враг и ги е било страх да не им пуснем дружно някоя бомба, ти за уважение говориш. Наши избягали дисиденти на Запад са ги уважавали, защото са били образовани и културни хора, а и са имали информация за врага (българкият народ).
Иначе цялата истерия е заради изборите. Като минат изборите в Англия и Германия ще почнат да се занимават с други теми. Така стана и с Холандия. Има в момента Европа истински проблеми - Гърците и техните държавици например, но вече поомръзнаха на обществото и затова намериха циганите за изборите. Истината е, че нищо по западните медии не е вярно - та бг. и румънски граждани изобщо нямат право на каквито и да е помощи например. Циганите и 1 евро не са им стрували до сега, но са интересни...

7.   Вярвай си номер 2, вярвай си.

10.   Ако някой се чуди защо не ни искат да отиде там за известно време да работи и ще разбере!
Няма да ни искат, разбира се. Не само, че се полагат помощи на българи и румънци ами ромите от Бг лъжат и мажат, че да се докопат до тях. И те получават - помощи, общински жилища и т. н. Ходят по лекари в ОТЛИЧНО здраве и цял ден охкат и реват, превиват се че ги боли. И хората ги обгрижват, изслушват и правят изследвания за стотици, че понякога и хиляди паунди. Достатъчно са възпитани да не ги изритат. А иначе нашите здрави и прави, ама реват. Ако не стане днес, тъмнокожите ни сънародници утре пак са там (а и не само те). Ако не стане там- регистрират се в друга болница. И пак същата песен. Иначе имат работа, но се обаждат там, че имат температура, разтройство, че детето повръща, на брата децата чакат на летището и някой да ги прибере, на вуйната племенницата се загубила в метрото и реве... причини безброй. А там хората уважават всичко което възпрепятства семейния комфорт... Те много добре разбират че ги лъжат и използват. А нашенците се бият в гърдите колко са хитри и как са прецакали англичаните. Същото се случва и по институциите за общински жилища и всякакви други подобни институции откъдето може "да се намаже". Ето част от нещата, заради които не ни искат!!!
Докато не си променим народопсихологията и манталитета няма да ни искат.
За съжаление на добросъвестните български граждани!