Споделена история от В чужбина

Работа в чужбина
Здравейте! Аз съм студентка в първи курс и това лято искам да отида нa работа за два месеца в чужбина. Разгледах няколко фирми и се спрях на "Агенция за Международни Младежки Програми НОВ ВЕК " в Пловдив. Чувала съм за много измами и честно казано доста ме е страх от нещо подобно :) Има варианти за Англия, САЩ, Гърция и др., но повечето работи са за стаж в областта на туризма, а моята специалност не е такава. Уча гръцки език в момента и не знам дали това ще ми помогне за Гърция, а искам там. Освен това не владея добре английски език, но за сметка на това знам турски език (не знам доколко ще помогне). Моля ви, ако някой е наясно с тези работи да ми даде съвети. Ще ми е от полза всеки един от тях.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Гърция? Ти не гледаш ли новини? Над 50% от младежите нямат работа там, напускат страната, ти към Гърция си щяла да ходиш, събуди сееее!!!

2.   НОВ ВЕК Пловдив??? - брат ми беше одрусан солено от тях покрай една "студентска бригада". Но поне се водят легални, за разлика от други фирми.
Що се отнася до Гърция... в момента, в Гърция работа може да се намери само и единствено като обслужващ персонал лятото в някой хотел. Все повече гърци вече се насочват към тези не толкова престижни професии, така че става все по трудно за чужденците да си намерят работа, даже по хотелите. Не знам как успяват от Нов Век да намерят работа за стаж чак, съмнително ми се струва, тъй като младите гърци в момента се бутат за стаж в Западна Европа... Работни места се намират само по летните курорти, които са посещавани от чужденци. Следователно- ти трябва английски на всяка цена. Даже гръцкия може да не ти послужи толкова. Имах една позната, женена за грък, който държеше магазин за сувенири в Солун. Не можеше да я сложи на работа, защото тя не говореше английски. В собственият си магазин не можеше да я назначи заради това. Турският- също няма да ти послужи в Гърция, тъй като там е опасно да кажеш че си турчин, защото има невероятна омраза. Турците ги е страх да припарят надолу към Атина. Цялото турско население в Гърция е събрано в една област на север и не смеят да излязат от тази област.
В Англия в момента тече кампания- "Да изритаме всички българи и румънци от тук", така че не препоръчвам. Мисля, че САЩ е най-добрият вариант, но трябва да научиш английски.

3.   Сигурна ли си във Фирмата? Провери дали има лиценз за тази дейност. Дали в Гърция ще ти платят по договора, или ще спазят уж договора, а ще ти спират пари за разни други неща.
Мои близки бяха разочаровани дори от бригада в САЩ. Едва им стигнаха парите по разноските. Плащали им много малко и работели много малко часове.

5.   Нов Век правят измами, братовчедка ми работи за тях и напусна защото не издържа. Работата се състои в това да изпращаш хора в чужбина, но никой не знае че като идат там няма кой да ги чака на летището и няма работа и дом за тях. Демек - взимат им парите и ги лъжат. После спират да вдигат телефоните и се крият. Иди ги хвани, изпипали са си договорите и не можеш да докажеш в съда. Гледай клипа в Господари за ефира за тях.. истина е