Споделена история от В чужбина

Ежедневие
Как си представяте момче на 22 г в продължение на 3 месеца да си ляга вечер около два да се събуди на другия ден на обяд около 12, 1 и цял ден на компютъра и в леглото в продължение на месеци без друго развлечение това съм Аз. Преди половин година доидох при маика в чужбина и търся работа. Нямам никои познат нямам приятели единственото нещо ми е компютъра и единственото развлечение писна ми от този живот губене на време без никаква цел.... даите съвет имам чуството че изпадам в психична депресия :(

Коментари

1.   Много странно - не ти ли намери новата държава работа, не дойде ли примиера лично да ти оправи живота?
А сега сериозно. Сам виждаш, че не е лесно никъде. Спри да подяждаш майка си. Нека ти даде едни 1000 лв. и се прибирай да работиш поне сезонно на морето - какви планове имаш по отношение на квалификацията си? Ще учиш ли, ще крадеш ли занаят? Деиствай!
Ти изобщо работил ли си в живота си, ако не е тайна.
Прави ми впечатление, че доста бг. младежи има като теб - все момчета - нито работите, нито учите, само при мама. Аз подобни момичета не познавам. Не се ли срамуваш малко от себе си?
П.П. Между другото търсят се хора в момента, но никой не иска да работи май. При мама е най-лесно!

2.   Като няма работа, по-добре се върни в България както номер 1 каза и си потърси сезонна работа тук. В чужбина не е лесно да се намери работа особено ако не знаеш езика. Смятам, че ще ти е по-лесно в България отколкото там. Личи си, че ти е кофти от ситуацията, ама се опитай да бъдеш по-активен. Ако твърдо си решил, че искаш в чужбина, тогава действай. Напиши си едно СВ на английски и ходи както се казва от врата на врата. Някой мой състудентки така питаха по заведения, ходиха по хотели и някой успяха да си намерят работа я като сервитьорки, я като камериерки и т. н. Със седене пред компютъра няма да станат нещата.
Иначе номер 1 има много такива жени. Явно е въпрос на познати. В моето обкръжение мога да се сетя за минимум 3 момичета, които са над 25 и не са работили през живота си и и за нито едно момче.
Ана

3.   Запиши си да учиш, запиши се на някакъв курс. Не знам в коя страна си, но върви в местната библиотека. Там може да разпологат с job information center. Търси си работа лично, а не просто по емайл да си пращаш сивито.

4.   Нямаш време да си губиш времето! Не прави това, което другите очакват от теб, а това, което ти искаш. Ако искаш - търси работа там - ама наистина търси, до краен предел, на всички възможни неща, ако не може - в БГ все ще намериш нещо - но не си губи времето, не се отдавай на апатията! Успех!

5.   добре си го писала това номер 1, че работа се търси, обаче като заплащането е супер малко и за нищо не стига, а те скапват от работа дали си струва а

6.   Номер 5, Дали си струва ти си преценяваш. Но чисто финансово погледнато по-добре с 10лв в джоба отколкото с нула лева в джоба. Да не говорим, че има и други предимства да работиш нещо въобще. Не ти говоря цял живот да се скъсваш от работа за малко пари, а да използваш до край възможностите, които ти се дават.
Аз самата не съм доволна от заплатата си в момента, ама си седя - трупам стаж, опит, "крада" познания и know-how, завързвам познанства. Никой не иска да работи цял живот за малко пари, но трябва сам да помислиш как да се случи това нещо. И късмет е нужен, но и инициативност е нужна. Има една сентенция, която много ми допада: "Светът се нуждае от повече хора, които могат да изграждат бизнес и да създават работни места, а не от хора, които се нуждаят от работни места. ”
Трябва да можеш да извличаш най-доброто от ситуацията, а в седенето вкъщи няма нищо полезно.
Друг е въпросът, че и доста по-лесно се намира работа докато работиш, а не като си безработен. По-лесно е да обясниш на един работодател, че условията в другата фирма не те устройват, че няма накъде да се развиваш повече и т. н. отколкото да обясниш защо си безработен. Също така се гледа колко трудов стаж имаш не само, защото си натрупал дадени познания в областта, а защото през това време си свикнал да работиш с хора и да взимаш решения. А това са много важни качества за всеки един човек.
Ана

8.   Братле аз съм същия. Разликата между нас е, че може би. Аз тук си изкарах няколко години като хан от Българската история! A сега направо ми се плаче братче. Без работа, без приятели. Само видео игри по-цял ден!