Споделена история от В чужбина

Лотария- Зелена Карта 01.05.2013
Здравейте, искам да попитам, кой е пуснал за лотарията. Аз съм един от оптимиститем, въпреки че шансът е много малък. И "лотарията" не приключва само докато те изберат, а след това има купища документи, които трябва да изкараш, включително и интервю.
А вие пуснахте ли? 19:00- Българско време ще разберем как стоят нещата.

Коментари

1.   Моли се да не спечелиш. Моят братовчед беше спечелил и не отиде...
Имам познати, които са там със зелена карта и мият тоалетни от 10 г. без да имат пари да се приберат, иначе отдавна да са го сторили!
Зелената карта ще бъде премахнната и без това. Това е една от последните лотарии в този ? вид. В бъдеще образованите, квалифицираните ще имат предимство - точкова система!
Успех все пак

2.   Автор :)

Номер 1. Един съвет от мен- Недей да се влияеш от другите хора. Кой, какво е направил, защото всеки човек е индивидуален. Ако си амбициозен и се бориш, ще успееш. Това че някой мие тоалетни, не значи, че ти или аз ще мием тоалетни.

Не съм спечелил, но пък, ако приемат точковата система, ще имам около 50, защото сега завършвам висше в чужбина и работа 1 година. Има и други фактори, които добавят точки.

J-1 Визата ми е изкарана, вчера ми я донесоха и ще видя какво е там след 20 дни. Успех на всички и без типичните "Българщини" да се опитвате да смачкате някого, че в чужбина не ставало и не можел никой да успее.

Който е мотивиран, ще успее! :)

Авторът- Темата" Положението в България от моята гледна точка"

3.   До номер 1.

Много зависи от кой какви амбиции има. Аз от 12 години живея в САЩ и съм се нагледал на мързеливи имигранти които си мислят, че като дойдат и всичко ще им бъде наредено и парите сами ще се умножават в банковата сметка. Много емигранти включително и аз, дори квалифицирани инженери, започват като чистачи, защото започваш почти веднага и ти идват някакви доходи с които да оцелееш докато търсиш нещо по-добро. Ако ти куца езика или нямаш амбиция за повече, ще си останеш мияч на тоалетни. Повечето амбициозни хора намират по-добри възможнотсти първите 6 месеца. Тези които не говорят английски, но са упорити и се запишат на езиков курс, намират по-добра работа до 1 година. Има много мързеливи които там си остават до последно.
Америка все още предлага възможности да си изградиш приличен начин на живот ако си скъсаш задника от работа. Много емигранти идват и си мислят, че всичко ще се случи бързо. Реалността е, че се изисква много работа години наред за да постигнеш нещо.

Желая успех на Автора на темата!

5.   Аз се записах... още помня как с линийката във фотото мерих дали всичко е точно :Д За жалост обаче лаптопа ми се бъгна и трябваше да го дам на ремонт. Върнаха ми го празен, а за съжаление там бях записала номера си за проверка. Дори и да съм спечелила, няма да разбера никога :( Късмет-казали хората!

6.   Как трябва да въведем данните си.. на last/family какво трябва да напишем? Благодаря предварително :)

7.   Към номер 6. Попълва се фамилното ти име.

8.   Номер 6:
не се подигравам, но ти с това не можеш да се оправиш, а ако спечелиш как ще отидеш? Нали ти трябва добър английски, да можеш да говориш с хората?

Номер 1:
не знам какви са тези твои роднини, но явно са доста неамбициозни. Аз ако толкова време мия тоалетни, бих се върнала все някак-има ли желание, има и успех. А и не ми се вярва чак пък да мият тоалетни толкова време, не говори врели некипели.

Имам познати там, отидоха и сега са много добре. Имат си кола, хубав къща, имат си работа.. доколкото помня даже жената беше учителка, а мъжът шофьор.
Аз не вярвам да спечеля, а и да го направя не мога да оставя семейството си тука-те не знаят английски, а аз да тръгна на гурбет.