Споделена история от В чужбина

Помогнете при изучаването на френски език
Здравейте от скоро съм във Франция. Бих искала, ако някой знае за сайтове за изучаването на езика да ми помогне. Искам да си намеря работа, а без език не става нищо не правя по цял ден, а сама не ми е интересно все едно си говоря сама. Ако някой знае нещо ще съм много благодарна благодаря ви предварително :) Имам желание да уча! :)

Коментари

1.   Купуваш си речник и граматика, някоя книга, гледай френски филми, излизай и се ослушвай как говорят хората. Постарай се да намериш, някой във Франция, който знае и двата езика и ще е много по-лесно!

2.   Зависи къде си във Франция - в някои области, както може би забелязваш, можеш и арабски да научиш. Иначе най-добрия начин за научаване на език е чрез практикуване. Общувай с французите, те така или иначе няма да искат много много да говорят на друг освен майчиния език.

3.   Френският изобщо според мен не е труден език. Аз лично имам приятели, който знаят перфектно направо като родни и двата езика. Изобщо не е труден езика напротив граматиките са им изключително прости и много лесно се запомнят аз лично също горе-долу знам френски, но не много само колкото да се оправя, ако отида в Франция или някоя друга държава, в която се говори френски.

4.   Има един сайт, който се казва Francais Facile. Виж го и сигурно ще ти хареса, има много упражнения за начинаещи като теб и с тях ще научиш по лесно как стоят нещата :)

5.   http://www.francaisfacile.com/
http://www.bonjourdefrance.com/

8.   Речник имам. Книга нямам а и как да я разбера все едно да дам на някои китайска книга и да кажа научи се не става така. Гледам телевизия всеки ден да малко помага за изговарянето на думите. Излизам слушам хората, но те говорят твърде бързо, докато разбереш една дума, те са казали 100. Познавам много хора тук, но всеки гледа себе си и всеки казва аз през какво съм минал[ a ]. Или пък сам научих всичко, никой не ми е помагал за нищо. И така всеки си гледа интереса. Аз поне научих метрата, автобусите, тролейте и трамвайте, а повярвайте ми не са никак малко. Ще се записваме с едно момиче на курсове, обаче те са чак септември месец и и се искаше до тогава нещо да знам в повече.
Все пак благодаря за коментара
Авторката

9.   Така, да разясня нещо. Като вземеш книгата, вадиш ВСИЧКИ непознати думи и изрази и ги търсиш в речника!! А тя с книга и речник, ми как да уча.... :Х Колкото до граматиката, има не 1 а 10000000 сайтове, в които да я научиш.
Като се започне от Francais Facile и се стигне до Bonjour De France...

P. S. И хайде ако обичаш без номера, че цяло лято нямало курсове, щото има. Въпросът е да искаш, но и ти, като 80 % от хората, си избрала лесния вариант - МИ НЕ МОГА И ТОВА Е.

P. S. 2. От колко време си във Франция? Пък и да не е от отдавна, ти си знаела, че отиваш във Франция, нали? ! Ако наистина искаше да го научиш езика, още в България щеше да го знаеш. ""Искам да уча"" с двойни кавички, едните за цитата, другите за ПЪЛНАТА ЛЪЖА.

P. S. 3. Наслади се на фондю и камембер!

Кейт

13.   французите по принцип са доста стриктни по отношение на наемането на работници.. българка трудно има шанс за хубава работа във франция, особено пък ако няма сертификат за ниво като теб.. някой тук каза, че е лесен език - не, не е.. уча френски от 4 години и никак не го намирам за лесен.. граматиката е ужасна - трябва да знаеш в каква ситуация да използваш дадено време и наклонение, да знаеше спреженията на глаголите, особено на неправилните.. абе голяма мъка е, определено сама трудно ще го научиш

14.   Един съвет - Първо научи правилата за четене! Завършила съм френска гимназия и първо се почваше с това, защото на френски пишеш едно, четеш друго. След това научи глаголите "съм" и "имам" и тяхното спрежение, както и трите групи глаголи. Те, заедно с неправилните глаголи се учат наизуст. Няма друг начин. Граматиката е изключително сложна. Този, който писа, че била лесна явно не се е задълбочавал особено. С разговорен френски няма да се оправиш само. Трябва да можеш да пишеш и да говориш правилно. Чак след като научиш основните правила за четене и основните времена и спрежение на глаголите, тогава вече можеш да учиш думи. Учила съм 4 чужди езика общо и по-труден от френския няма! Но това не трябва да те отказва. Иска се желание и упоритост. Успех!

15.   Благодаря ви на всички за мненията. Надявам се да помогнете с нещо знам, че е много труден аз от колко време се опитвам, но както казахте сама те става. Знам елементарни неща, не че не се оправям, но всичко е до психика също иска ми се да не се притеснявам като говоря. Все си мисля, че нещо греша. Например оня ден ходих да си зареждам картата за пътуване така странно ме гледаха, че имах чувството, че съм объркала нещо, а не беше така. Трудно е, ако някои си мисли, че е лесно се лъже това не е България и тук си има правила.

16.   Здравей, в кой град живееш :)

17.   В Париж, не че има значение къде съм.

18.   Боже, да тя наистина е права! Няма курсове лятото! Аз също съм във Франция от вече 1 година, уча езика, но е труден. Ходех на уроци, но те свършиха миналата седмица и започват отново Септември месец.
До авторката: Гледай повечко телевизия, излизай и слушай как говорят хората, записвай си думите и след това им намери превода, ще ти отнеме много време да го научиш, но след това всичко ще ти е по лесно. :)
Успех!
А, 19

19.   От номер 14 - Езиковата бариера пада трудно, но падне ли на един език вече много по-лесно се говори на чужд език, дори той да е друг език. Това го казвам от личен опит. Съветът ми е говори! И да бъркаш, важното е да те разбират. С времето ще саваш все по-точна и бърза в говоренето и въобще няма да се притесняваш. Може да влезеш в някой сайт да си пишеш на френски. Това е бърз и лесен начин да подобриш разговорния си език.

20.   1. клипче за основни правила за четене:http://www. youtube. com/watch? v=FiL4ozKXLt8

2. Идеално за начинаещи:http://www. bonjourdefrance. com/prononciateur-phonetique/phrases/niveau/debutant. html

3. Сайт на BBC за начинаещи с френския: http://www. bbc. co. uk/languages/french/

4. Линкове към много материали за начинаещи:http://www. lepointdufle. net/debutants. htm

5. http://www. bonjourdefrance. com/ -на по-късен етап!

НО КАТО ФРАНКОФОН ЩЕ ТИ КАЖА, ЧЕ ПОНЕ НА ПЪРВО ВРЕМЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА ИНВЕСТИРАШ В КУРС ПО ФРЕНСКИ ЕЗИК, ЗА ДА ИМАШ ОСНОВА, НА КОЯТО ДА СТЪПИШ С ТЕЗИ САЙТОВЕ, иначе ще се въртиш в омагьосан кръг и нищо няма да научиш. Има възможности за курсове за чужденци, ще се поинтересувам в нета къде и ще пиша пак!

21.   Много благодаря номер 20, много ме зарадва най-накрая нормален коментар мисля, че ми помогна много :)

22.   В Париж има курсове организирани от кметството.
Записването става през септември за курс - октомври до януари; и през февруари (или края на януари).
Това са най-евтините възможни курсове, защото се организират от държавата и са субсидирани.
Повече информация можеш да намериш на сайта на кметството paris. fr.

Успех!

23.   Има също асоциации и организации, които точно с това се занимават. Търси в нета за твоя град/регион. Аз почнах с такива курсове, или са безплатни или плащаш някаква символична сума. Езика е труден, но имаш ли желание успяваш.

24.   Пробвай https://www.duolingo.com/
Там можеш не само френски да учиш, но и много други езици, много е добър сайтът!

28.   Здравейте, зов за помощ трябва да науча френски език, възможно най скоро, как да се получи не знам. и на всичко отгоре съм на 53 години :(

29.   28, зависи какви са ти финансовите възможности, може би при теб най-добрият вариант са частните уроци, така ще напредваш по-бързо. Скъпо излиза, но за сметка на това ти се обръща внимание и напредваш. Аз научих друг език с ходене на частни уроци и останах изключително доволна! Намери си много добър учител и не губи време, ще ти отнеме поне няколко месеца да получиш една основа поне за битово общуване. Успех!

30.   Авторке,

Френския си е гаден език за нас-българите.
Много често, при смяната на един звук в дадена дума се променя целия смисъл на фразата.

Добре е, че си се ориентирала, че ти трябва език. Моите адмирации!
Щом си в Париж, моят съвет е да се запишеш на курс по език в Университета на Нантер (Рер-А)- след Ла Дефанс - като най-евтин и ефективен вариант- цената на 3 месечния курс е около 600 евро, но си заслужава определено. Намира се в сграда Л.
Курсовете са в понеделник, вторник, четвъртък и петък сутрин.
Не знам в коя част на Париж си, но ако този университет ти е далеч, можеш да се запишеш в който и да било университет за изучаване на френски език като чужд.

Ако нямаш сертификат, ще се явиш на безплатни тестове за определяне на нивото ти - писмен и интервю- устен изпит с цел да проверят на какво ниво се приравняваш.
Безплатните курсове към общината нямат същият ефект на подготовка- демек си е загуба на време.

Като студент имаш право и на карт Витал и намаление за Навиго:)

Желая ти много успех, защото знам колко е трудно от опит!
С.