Споделена история от В чужбина

Жените по света...
Така на 21 съм, мъж, отскоро живея в чужбина-в една от така наречените Скандинавски държави-Дания. И какво да ви кажа, винаги съм мислел, че по-хубави от българките няма, но сега разбирам колко много съм грешал... В държата в която съм ежедневно се сблъсквам с хубавици. И това са момичета и жени които нямат грим по себе си!!! Няма ги вафлите в косите нито макияжа тип'маска', нито пък нацупените устни тип 'кокоши задник'. Момичета, които когато ги заговориш ти отговарят най-добросърдечно, а не се държат все едно не съществуваш. И най-важното момичета, които знаят какво искат и не се страхуват да го получат. Момичета които сутрин карат колело, за да стигнат до работа или до университета. Момичета, които са секси дори без да се обличат като магистрални жрици!!! Както и да е, това са моите впечатления! А сега се надявам и вие да споделите нещичко. Къде сте срещали красавици, в коя държава има ли ли сте чуждестранно гадже и т. н.?

Коментари

101-121 от 121

123.   Красота???Като в списание или жена на живо-усмихната,ведра,оптимистична...........сложна съвкупност.......

124.   Много хубава тема. Аз от 2 години живея в Холандия и в момента наистина обожавам холандките. Когато дойдох не ги харесвах изобщо, струваха ми се безлични и абсолютно еднакви. Явно и с това, както със повечето неща, се свиква. Сега пък съм отвикнал от българките и когато си отида в България, ми се струва, че холандките са много по-красиви. Наистина прави страшно хубаво впечатление, че и тук, както и в Скандинавските страни хората се усмихват много, въпреки че като цяло са доста сериозни и дори бих казал темерути. Както и да е, всички жени са красиви, просто българките трябва да се усмихват повече, защото няма по-красива жена от усмихнатата. :)

125.   В България хората са смачкани от държавата , как може изобщо да се сравнявате със скандинавци и западняци !!

126.   Много коментари и не прочетох всичките. Има една носталгия. Тя е искрена но нещата не стоят така. Красотата е външно изражение на физическо и психическо здраве. След 1989 много тогава момичета сега жени заминаха. Всяка с различни намерения: Да учи, да работи, да се ожени... Причината е една: В България след социализма беше по-лошо от пустиня. Глад, и зъби. Стана така че не останаха здрави и душевно богати момичета. Останаха най-очуканите. Тези които не могат да станат и проститутки. Дъщерите на маститите социалисти заминаха да се "учат" на запад. Останаха някои заблудени по-добре гледани /от средната номенклатура/, но те са озверели кучки и по-добре човек да си няма работа с тях. Това е. Най-добри пожелания от Сеул!

127.   Принципно не е хубаво да се генерализира, защото никой няма цялостен поглед върху нещата. Да, вярно е, че голяма част от българките са чалгарки, кифли, материалистки и т. н. Вярно е също обаче, че българските мъже в голямата си част са пълни селяци.

128.   аз съм здраво и душевно богато момиче, аман от тъпи и очукани емигранти, в бг след социализма гладни бяха мързеливите - озверели, заблудени и неинформирани емигранти. ПРАВ си че не трябва да си имаш работа със свестни.... злобни и некадърни емигранти!

129.   59 - не знам защо модераторите са допуснали подобен жалък расистки и ксенофобски коментар, дано да го разкарат. Би ли ми казал, защо се имаш за нещо повече от един негър, арабин, турчин или циганин?

130.   Бил съм в много страни с много жени, най-горещите сладурани са мургавелките и черните. Може би най-впечатляващата ми бройка беше една 130-килограмова бомба - Una hermosa chica colombiana, tetas pesadas culo grandeeee! Ricooooo!

131.   ВСЕ ОЩЕ има много красиви български жени, но за жалост са по-малко.
Като почнете да слагате всички под общ знаменател ставате смешни.. Някой беше написалm че всички български жени били завистливи-ВСИЧКИ ги познаваш, .... разбира се.

132.   Нямам много широки впечатления, но трябва да призная, че българките имаме високо самочувствие, но недобре покрито. Малко са българките, които изучават например език с друга цел, освен с емиграция. Ние сме водещи по нискокачествено образование, без да има ясна причина затова. Очевидно възрожденският морал е отпаднал почти напълно. Мъжете по нищо не се различават жените. Единствената разлика, че са малко тези, които са се осъзнали навреме, за да търсят чужденки, а повечето искат българки. Българките от своя страна в мнозинствоси вече сме се ориентирали към чужденците.

133.   132, говори за себе си, но не за „българите“ и „българките“ като цяло, защото ще сбъркаш винаги!
Аз например учих немски, за да чета Хьолдерлин, Хайне, Гьоте и така нататък, а след това учих английски, за да чета научна литература. Завърших в чужбина, издържайки се, без да си търся мъж и тем подобни. 10% от българските абитуриенти традиционно учим в чужбина, което е доста. Завършила съм най-обикновена Икономическа гимназия в най-обикновено градче (бивш техникум дори! ), но това не ми попречи да съм конкурентна в един от най-добрите университети не само в Европа, но и в света.
Не сме по-слабо образовани от хората на Запад КАТО ЦЯЛО, но да - у нас не се обръща достатачно внимание на талантите.
За сметка на това пък не сме зле като обща култура.
Например у нас няма млад човек да ти говори на диалект, да не може да чете или пише и да прави прости сметки на ум. На Запад съм срещала много действително неграмотни хора.
Проваляме се и ще се проваляме на международни критерии като PISA, само защото у нас тези тестове се правят във всички „гимназии“, защото даваме шанс на всички да завършат 12 клас и да продължат, докато на Запад гледат да разделят хората и 80% учат до 10 клас. таблицата, а малък процент пращат в „гимназиите“ и high shool, които им дават после право за университет. Така у нас просто базата е друга. (по-широка и обхваща всички)
Освен това тестовете нашата образователна система има изисквания, които не отговарят на тези на Запад. Например по математика наблягаме масово на геометрията, по литература - на българска, старогръцка и на заучаване на теми (което не е толкова лошо), отделно не се изследват нашите силни страни в природните науки - химия, физика, биология, които учим до 12 клас за разлика от хората на Запад, които могат да се откажат да ги учат.
Отделно езикът ни е труден, а правописът - нереформиран от десетилетия - така излизат и половината хора неграмотни, а това не е така - просто живият език се различава от този на БАН (с пълните му глупости като пълен и кратък член, във, със, о-та и у-та, неща, масово писани по друг начин).

При природните науки така например при нас теста по Биология ще се направи в бивш техникум някъде по паланките, а на Запад само хората с афинитет към Биологията ще учат изобщо биология след 9. клас - извинете, как няма да са топ тези малко деца в сравнение с широката маса у нас, които учим до края всичко специални предмети. Аз съм учила до 15 часа всеки ден, имала съм и до 17 ч. часове СИП, ЗИП и така нататък, а за това на Запад ще осъдят училището.
У нас имаме отделно училище по 8 и нагоре часове на ден ако сложим и СИП, ЗИП, а на запад в 12 ч.на обяд най-късно са си вкъщи.

И стига говори какви били българите и българките, защото хора всякакви. Българките и българите са първо хора и както има добри, има и лоши сред тях - същото важи за всички нации навън.

За тези пари нашето образование съвсем не е зле. Същото се отнася и за здравеопазването. Не може обаче да се сравняваме със Западните индустриални държави и извинете - не е честно. Ние имаме съвзем различно исторически минало и дори би могло да се каже, че сме жертви на техните борби за власт и разпределяници на света. Не сме си избрали например доброволно 45 г. „комунизъм“ и после дойдоха и ни смазаха с МВФ и тем подобни, а сега като гледам Гърция ми се плаче - за България тояга, за Гърция мед и масло и после говорим за достойнство и начин на живот.
Ей това е положението.

Но поне сме достойни и всичко сами сме постигнали - И МЪЖЕТЕ, И ЖЕНИТЕ у нас сме герои и не заслужават пошли обиди!
Не само нямаме самочувствие без покритие, а и имаме прекалено малко самочувствие за покритието като нация!

134.   Аз съм жена и живея извън България от 5 години, една част от българските жени които познавам са женени за чужденци супер лицемерни са и с високо самочувствие, а другата която живеят с български мъже са отново с голямо самочувствие но без никаква класа и възпитание. Мойте приятелки тук не са българки, езика няма значение важен е човека.

135.   Всеки харесва различното и непознатото. Аз правих стаж в Холандия и след като се върнах в България, българките ми се струваха грозновати, защото бях отвикнал. Холандките са пълната противоположност на българките - високи, руси, светли и стройни. Те пък изобщо не харесват холандци. Прехласват се по всякакви други националности, най-вече по мароканци, негри и като цяло африканци. Главата ми не го побира, но е факт. За това казвам, че всеки копнее за нещо различно и нетрадиционно.

137.   Номер 133, аз съм 132. Ти самата говориш на диалект и най-вече като парвеню. В чужбина си само за да харчиш парите на мама и тате, докато си поживееш (и докато се правиш на интересна пред приятелките си), след това ще продаваш билети за театър още 5-6 години, докато на 31-32 години не се залепиш за някой там, който да те издържа. Такива съм виждала и ще виждам още много.

138.   Темата за жените по света, правихте струвахте за българките я обърнахте.

139.   Преди време бях с ужасно момиче. Слушаше Риана и Андреа, но същевременно имаше колекция от метъл дискове, които се пускаха само когато бяхме сами и голи. Мразеше "мухлясалите" автори, обичаше Дан Браун и 50 Нюанса Гадливо... Тя се чукаше с още двама, обичаше да скарва хората, интересуваше се само от парите и тялото на сегашния и бъдещите си любовници. Преди да и бия шута, се разплака и каза колко е самотна, и че мрази всички мъже и че аз съм бил единствения, които не я е третирал като подметка... Но и казах, че тя самата се третира като такава. Беше и вероятно още е много красива с къдрави коси, малко по-ниска, огромни гърди и задник, за който винаги си спомням, но беше тотално изперкала (беше се опитала да ме накара да напия момиче, за да може да я съблече и снима гола.... WTF??? ) В леглото се раздаваше, винаги питаше какви фантазии имам., но нокога не стигаше до края, а просто се наслаждаваше на разочарованието ми. Един път ме помоли да я "набия". Помислехй си "ХЕЙ в порното с шляпат по дупетата и е много секси", но тя искаш да я удрям здраво, "да посинеела". Казах ѝ, че прекалява, но само отвърна, че един иситнски мъж би я набил. Че правеше за бой правеше, но някак си не ми е по-вкуса да бия жени. Макар и да вникнах малко в нейния свят, тя си търсеше спасител, по-възможно най-грешния начин, а аз не бях този човек. Все още ме пита как съм, но аз не искам да говоря с нея.

След това срещнах друго момиче в Дания. Тя бе висока, прекалено слаба в талията, но с широки самене (за жена). Гърдите и бяха малки но стегнати. Обичаше да чете поезия и твърдеше, че Хемингуей е най-великият автор. Пиеше бира от бутилката. Не и пукаше, какво ще кажат хорат. Не и пукаше какво говорят хората за нея и щеше да се сбие с някой, ако се налагаше. Благотовореше феминизма и се опитваше да се държи "мъжки", защото не искала да изглежда слаба. На мен лично ми беше през оная работа, за какво се мисли, стига да сме щастливи заедно. Носеше възможно най-тъмните дрехи и псуваше като каруцар, но на моменти плачеше като малко дете. В леглото седеше като пън и скриваше гърдите си, защото не искала да я приемам за парче месо, а аз само винаги и казвах, че независимо от всичко, една животинска част в мен, винаги ще си я вижда само в тази светлина. След време ни омръзна и се разделихме.
Тогава бях на мнението, че тези жени са далеч по-красиви и грациозни от българките, докато не попаднах на сегашната си приятелка, която е едно е най-красивото същество във вселената, едновременно като личност и "парче месо".

Жени има всякакви и навсякъде. Не можем да съдим за срещите си с две-три (или 19) от тях. В България срещнах нимфоманки, материалистки и прочие, но също така и умни, добри и красиви жени. Същото важи и за тези в чужбина.

140.   В България има все още много красиви жени.. не толкова колкото преди за жалост. Кифлите са в повече!

143.   Датчаните ако питаш най-красивите жени са от Ферйорерне... Фериорски острови ли, как се казват на бг не ми се рови.

146.   Авторе, доста хубава реклама направи на Дания и съм съгласен с теб, само че е много трудно българин да си хване за гадже Датчанка. Иначе мечтите са безплатни и аз искам руса и синеока, но все някакви с кафяви очи ми се лепят, ужасно досадни са ми тъмните жени.

147.   Мога да потвърдя думите на автора. Аз не живея в чужбина, но често ходя на командировки в някоя от скандинавските страни. Бил съм няколко пъти в Швеция и Норвегия и веднъж в Дания. Първоначално много не ти прави впечатление особено в студените месеци. Виждат като цяло едни семпло, а понякога дори невзрачно облечени жени. Но с времето като започнеш да се заглеждаш, разбираш, че има един доста сериозен брой умопромачителни високи руси красавици. Някой е коментирал, че нямало да го погледнат. Ами, ако си интелигентен, усмихнат, разговорлив със сигурност ще те погледнат. Скандинавските мъже принципно в болшинството си са свестни, добряци са. Но повечето са по-затворени, не са много емоционални, някои са срамежливи и не много разговорливи. Логично е, когато една скандинавска жена види по-друг мъж, който не е прост и намръщен бачкатор, да прояви интерес.

148.   Естествените жени са красиви, когато им е дадено от Бога/гена. Когато това не е така, налага се да прибягват до екстра мерки, за да бъдат забелязани.

Аз също много харесвам когато едно красиво момиче не се мацоти с гримове и се облича по-семпло, защото така може да се види естествената й визия и човек да се порадва на "чудото на природата".

Но аз не разполагам с такава красота. До 20 и няколко годишна вярвах в заблудата, че момчетата/мъжете харесват естествени жени. Не слагах грим, не правех сложни прически, не се обличах с нещо над коляното или пък с гол кръст/корем. Много изненадващо, интересът към мен се ограничаваше до 1-2 момчета на година. Я има, я не - в повечето случаи запознанства онлайн, защото на живо съвсем не представлявах интерес.
След това започнах да правя гореизброените неща и ти да видиш, интересът се увеличи многократно. Това без да променям нищо в тялото, поведението и отношението си.
После иди ми обяснявай да бъда естествена. Да бъдат тези, които са наистина красиви. Другите да не се ослушват, а да се учат как да подчертават красивите части от външния си вид. ;-)

101-121 от 121