Споделена история от В чужбина

Бюрото по труда, работа за студенти в Германия?
Добър ден, студент съм в СУ, Право, първа годинка, съвсем новак.
Учил съм в езикова гимназия с Немски език, поназнайвам.
От Бюрото по труда обявяват 150 места за различни работи в Германия, записах се. Предстои ми писмен и устен изпит. За писмения не знам как ще се справя, за устния - написал съм си разни примерни въпросчета, ще ги науча да знам какво да отговоря горе-долу. Имате ли други съвети?
Главно питам за хора, които са ходили защото тази спогодба между България и Германия е от 1992!
Какви работи има, защото това което ми е предоставено като ''избор'' са 5 сектора, които са много общи - почистване, селско стопанство, хотелиерство и т. н, какво по точно е? Как е там, къде живееш? Как е обстановката, сам с други немци, или сте група Българчета? Общо взето всякаква информация би ми била полезна :)
Благодаря

Коментари

1.   Добре де, знаеш немски, защо ти е тогава да се занимаваш с бюрото по труда и да работиш за дребни пари? Отвори някой свестен немски сайт с обяви за работа и кандидатствай директно. Като си намериш, търсиш в Гугъл цвишенмиите за съответния град и си намираш квартира за периода на престой. Готово! За хамалска работа се плаща минимум 8 евро. Потърси си работа за Umzugshelfer в Jobruf. Надницата e 10 eвро и е на хонорар. За протокола съм в Кьолн и тук работа бол. Ако те интересува нещо, питай. И още нещо, отпаднаха ограниченията за работа за българите, тъй че би трябвало много лесно да си намериш и сам работа.

2.   Има ли кандидати за програмата от тази година?