Споделена история от В чужбина

Относно живота в САЩ
Здравейте! Моля някой, който е бил там, живял е и знае как стоят нещата, да разкаже за живота в САЩ по- подробно- как се е озовал там, с каква цел, реализирал ли се е и т. н., защото ми е много интересно и се замислям дали да не замина като порасна.

Коментари

1.   Писна ми от такива теми, създадени предимно от тийнове, които по цял ден гледат Дисни ченъл. Вие знаете ли как се ходи до САЩ, че и питате дали някой е живял там, как е живота и т. н? Първо билета е адски скъп, второ - можеш да отидеш, но нещата да не се развият по план и да закъсаш яко с парите. И трето... не очаквай да те посрещнат с червения килим. Имам съученик, който живее там, но беше още дете, когато замина с майка си за Америка, а майка му доста години преди т'ва е работила и живяла там, така че, за да се осигуриш в дадена държава, определено трябва да минат години. Първите 2-3 години поне ще са адски трудни. Сега си още дете... след 2-3 години акъла ти ще е друг.

2.   Преди 2 години работех в Мичиган в промишлен завод Едно ще ти кажа: Щатите дават, но и искат нещо!!! Докато работех там за 6 месеца качих 34кг поради 11 часовия ми работен ден и евтината, но мазна храна; косата ми побеля; работех и когато бях болен, защото там платени болнични няма; Стресът, на който си подложен е убийствен;
Та това е! Въпреки, че заплатата беше добра, данъците и здравеопазването ми отнеха половината и ми писна да ме използват така и се върнах в родната България. И още факти за САЩ:
-80 на 100 от хората притежават оръжие;
-САЩ има най-голям процент затворници съпоставено с населението;
-Полицията не си върши работата както трябва;
-Здравословната храна е скъпа;
-Въздухът е силно замърсен с химикали;

-

3.   живота там е прекрасен стига да попаднеш на правилното място аз например отидох като бях на 22 с баща ми и живяхме в малко градче sundays, wy намерих си мн приятели и т. н после се преместихме в cheyenne, wy и не беше толкова хубаво ако търсиш ново начало ти препоръчвам малко градче там хората са мн по добри късмет с избора п. с не ходи в тексас там са изроди

4.   Номер едно- прав си, но малко грубо си го написал, при все, че се обръщаш явно към дете! Тъжно е, че и децата даже виждат колко зле е положението в България и още от такава млада възраст искат да емигрират... Авторе, пишеш, че искаш да заминеш чак като пораснеш, значи имаш много време да се информираш. Тук полезна и конкретна информация няма да намериш. Има форуми много където със сигурност ще ти помогнат като стане време. А до тогва внимавай в училище, научи много добре езика и си помисли с какво искаш да се занимаваш в Америка!

5.   Ами промяната в климата е навсякъде, така че умната какво си пожелаваш.
Може пък Българските земи да се окажат спасителни, кой знае?

6.   автора:
№1, не питам, защото гледам по цял ден Дисни, което не е така от доста време, а питам, защото доста приятели и познати на нашите заминаха и сигурно още толкова се готвят да заминат с идеята, че там като цяло стандартът на живот е друг. Идеята ми беше просто да попитам дали наистина можеш да сполучиш, като отидеш там, или просто можеш да завариш същата неприятна картинка като тук.
№2 ясно ми е всичко, освен едно- като 80 на 100 от хората имат оръжие, фактически това повод за притеснение ли е, или хората си взимат оръжия, за да си предпазят домовете?

7.   Номер 1 не мога да разбера, какъв ти е проблема? Момичето/момчето е решило да се поинтересува няма нищо лошо в това..

8.   Номер 3 май е гледал прекалено много "Тексаско клане" :D
Иначе и на мен ми е интересно някой да разкаже за живота там, аз, ако ще напускам България което е доста вероятно, ще замина или за Великобритания или САЩ, но както ни "искат" във Великобритания май ще се ориентирам към САЩ

9.   Здравей Авторе.
Коментари ще видиш всякакви, да знаеш!
Не е важно на колко години си, аз заминах миналата година. На 20 съм. Отидох на студентска бригада, бях 1ви курс студент редовно обучение. Това беше най-хубавото нещо в живота ми. Вярно, беше много трудно в началото, даже ужасяващо, но срещнах много добри хора и се изградих като човек. Ако си абитуриент или дори студент силно ти препоръчвам да направиш това! Бях в малък град в Уисконсин. Спокойно място с много забавления. САЩ е хубаво място, но за хора с документи и добър език! Вярно, скъпо е, притеснително е, защото имаш визово интервю което не е гаранция, че ще премине успешно, но от опит глава не боли! Провери си възможностите и дерзай! Успех

10.   Със сигурност не е като по филмите...

12.   Абе и там да отидеш, и тук да останеш все ще се чувстваш прецакан. Няма идеални места. Освен ако не си Бил Гейтс все ще бачкаш да преживяваш как да е.

13.   От Европа по-хубаво няма.