Споделена история от В чужбина

Искам да отворя ресторант за бързо хранене в Германия!
Здравейте на всички посетители на сайта!
От известно време ми се върти една прекрасна идея-да си отворя ресторант за бързо хранене в Германия(нещо подобно на дюнер ладените тук).Поразпитах малко тук-там,но като цяло ме посъветваха да посетя съответните институции и да разпитам за да получа сигурна информация.Живея от скоро тук,с езика се справям повече от добре,и винаги съм смятала,че трябва да рискувам ако искам да просперирам.Когато дойдох тук,пак рискувах-и то всичко,което имах...и не съжалявам!Смятам,че идеята ми е доста добра,и бих могла доста да спечеля,и просто искам да науча нещо повече преди да се захвана сериозно със търченето по институции.
Какви документи ми трябват(освен фирма,данъчен номер,разрешителни),колко пари ще ми трябват за стартирането,с какво трябва да се съобразя при избора на кухненските уреди и интериора на заведението,кой документ се получава най-трудно,какви са изискванията за да стартирам собствен бизнес,и въобще всичко,което се сетите,ще ми бъде от полза!
Ще ви бъда изключително благодарна ако можете да ми дадете съвети,и отговори поне на някой от въпросите ми!

Коментари

1.   Бърза храна = бавна смърт.

3.   Бързото хранене е вредно.

4.   Не мога да ти помогна с инфо, но ти пожелавам успех. Дори и да се провалиш, не дай, Боже, все пак е по-добре да пробваш, отколкото цял живот да се чудиш какво би станало. Пък и от провала пак може да се научи много. Успех!

7.   От въпросите които задаваш, виждам че не си се занимавала с бизнес. След като толкова много неща не са ти ясни, най добре е да изкараш един курс за малки бизнеси. Там ще научиш всичко което ти е необходимо а и преподвателя ще може да ти даде добри съвети и да те насочи в правилна посока. Успех.

8.   http://chitanka.info/text/8340/35#textstart

Пожелавам ти успех :)