Споделена история от В чужбина

В Холандия
Здравейте,

Живея в Холандия от 5 години… Идеята ми беше да следвам висше но се озовах в средата на проституцията, но не по мое желание. На кратко- 2 години бях принуждавана да работя като проститутка, а на третата успях някак да се измъкна и след това заживях с мой клиент. Той постоянно ме изолираше и се страхуваше за мен. И така всичко 3 години и с него, през които отново нямах нормален живот, нито работа, учене, приятели… Преди няколко месеца се разделихме, но живота ме срещна с един дуг холандец, който ми стана симпатичен и си разменихме телефонните номера- не знам дали ще звънне, така поне каза. Притеснява ме едно нещо- аз нямам живот. След идването си в Холандия аз наистна нямам живот и нямам вярата в себе си. Ако се срещнем с този човек дори не знам какво да кажа. Преди да дойда тук се занимавах с декорация на витрини на магазини за дрехи, учех, пишех блогове и поезия, излизах с приятели (които вече не мога да нарека така) - нормален живт… А сега- всичко е празно. Наистина, научих много, но не всеки би ме приел в живота си. На 24 години съм. Сега, когато съм наистина свободна, искам да уча и да се развивам, но се чувствам толкова стара за всичко. Моля ви, дайте ми съвет, какво бих могла да кажа за себе си, ако искам да създам нови приятелства. Не искам да лъжа- това тежи, не искам да се оплитам- така само губя.

Благодаря ви!

Коментари

1.   Нищо не е загубено, живота тепърва ти предстои.
Добре е, че си решила да си застанеш на краката, да не разчиташ на мъже и тем подобни неща, и да живееш нормално. Чудесно ще е да учиш - дали тук, дали в Холандия - все едно, но трябва и да работиш докато учиш, за да се издържаш, имам предвид някаква нормална работа, все едно каква - сервитьорка, продавачка, само докато учиш.

А за въпросния човек - виж се с него, но дръж на себе си и си пази достойнството. Не допускай да те издържа някой мъж и да си зависима от него материално или емоционално. Гледай на всяка цена да се запишеш да учиш, за да бъдеш самостоятелна и независима.

2.   Можеш да кажеш за себе си само това което искаш, не споделянето на даден факт не те прави лъжец, нито интригант.
Не е нужно да споделяш на когото и да било, факти от твоя живот, които не искаш да споделиш. Нито си длъжна да даваш обяснения за причините или случките, които са ти се случили при пристигането в държавата.
Принудителна проституция-отминал факт от живота, които не си длъжна да споделяш дори с най-близките. Връзка в която не си се чувствала добре-отминал факт от живота ти, също не е нужно да споделяш подробности. Имала си 3 годишна връзка тя е приключила и толкова.
Не е нужно хората дори близките да знаят всички факти от живота ти. Знай всеки споделен тъмен факт от живота ти, може и ще бъде използван срещу теб в даден подходящ за събеседника момент. Всъщност ти още сега, от коментарите ще разбереш, че е така. Ще се намерят хора които да те оплюят за миналото, което си споделила.

3.   Няма да те укорявам за миналото ти, но все пак ще отбележа, че това проститутка не по своя воля 2 години не ми звучи реалистично, при условие че целта ти е била образование в Холандия, а не най-древната професия. Но както и да е, само ще отбележа, че си млада, млада за да просължиш напред, да учиш и да постигнеш мечтите си. Това че към момента нямаш приятел и среда не ознчава, че вечно ще е така, мога да те уверя, че записвайки висше образование ще намериш и среда на млади и амбициозни хора, тя ще те повлече към едно по-добро бъдеще. Интересно, ако на 24 години се чувстваш стара, как ще се чувстваш на 64 когато навлизаш в доста по-зряла възраст? Като имаш предвид, че една огромна част от хората на 64 години са все още много активни, най-малкото защото не са достигнали пенсионна възраст:) Но ще ти кажа и защо се чувстваш празна и стара - това е отражение на долнопробния живот, който си водела 2 години, амортизирала си психиката си, не очаквай да я "излекуваш" туко така, особено без точните хора около теб, с които да забравиш миналото.
Ъспех ти желая в тази нелека борба със себе си!
М, 35

4.   Кaквa стaрa? !
Вероятно искaш дa кaжеш емоционaлно...?
Зaщото си хлaпе още! Aз не могa дa кaжa, че нaпълно те рaзбирaм, не съм билa в твоятa ситуaция, но знaм кaкво е дa стигнеш дъното.
Е, оттaм вече изходът е сaмо нaгоре:)
Кaквото било- било! Нa никой ни му влизa, ни му излизa!
Зaпочни си рaботa, кaквaто и дa е нa първо време, зaрaди соц. средa, контaкти... с времето, кaто зaпочнеш пaк дa дишaш нормaлно, кaто всеки свободен човек, ще решиш къде си, и кaкво точно искaш дa учиш/ рaботиш.
Aко се видите с този човек, е кaкво, бъди си ти, тaкaвa- кaквaто.
Нямa нуждa дa говориш зa минaлото си, бъди приятно момиче нa 24.
Твоят живот си е ТВОЯТ живот, други сa се възползвaли, отнели сa ти прaвото нa избор зa тогaвa.
Не позволявaй товa дa рефлектирa и в/ у бъдещето ти!
Рaзбирaм неувереносттa ти, притеснениятa, но сaмо от теб зaвиси, дa зaрежеш минaлото в.... минaлото.
Много си млaдa, явно креaтивнa, използвaй товa в своя ползa.
Кaкво искa едно млaдо, креaтивно, жaдно зa приятелствa и смях момиче нa 24?
Успех миличкa, желaя ти много щaстие в професионaлен и личен плaн!

6.   Не си стара за нищо, за това че не се притеснявай. Една моя приятелка е била в много подобно на твоето положение, но в Англия. И тя замина там с цел да учи и самоиздържа, но е попаднала в мрежата на някакви черни от Ямайка, които са я принудили да работи като проститутка. Две години никой не я беше чувал и всички мислеха най лошото, или е мъртва или е продадена от някои албанци като секс робиня в някоя арабска държава, нали все такива неща се чуват. Едва е успяла да избяга и сега си е обатно в България и учи. Така че както виждаш нищо не е заубено и никога не е късно за учение и успяване в живота. Горе главата и успех!

7.   Точно така, отивайте да учите за висше и веднага ставайте проститутки. Тоя номер - Ама аз не съм искала- го знаем вече от години и сме го чували милион пъти.
Заради такива като теб, нормалните български момичета с интелект нямат почти никакъв шанс да се реализират в чужбина. Всички ги имат за проститутки, благодарение на такива като теб.
Вие ( горките проститутки ) сте един от най-големите проблеми в България. Заради вас, десетки хиляди български мъже стоят без жени или са принудени да напускат страната и да си търсят партньор в живота извън България.

През 1989та година бяхме почти 9 000 000 в България от които само около 500 000 бяха турци и цигани. В момента сме малко над 4 000 0000 българите - всичко друго е цигани, турци каракачани и тн. Те си правят по над 5 деца, а ние се топим благодарение на такива като ТЕБ. Може би не сте най-големия проблем в страната, но определено сте в топ 3.

Няма държава ( автономна или не ) на планетата, която да е загубила половината си население за по-малко от 30 години, дори и в случаите на граждански, междудържавни или световни войни, включително и природни бедствия. Кой убит, кой загинал при инцидент - Българите си отиваме като нация с скорост невиждана досега от никоя друга държава - Факт.

Не искам да звуча радикално или дискриминиращо, но при положение че това се случва в България, а ти и тези като теб да ми пишете по форуми за малките ви и незначителни проблеми - направо ме вадите от кожата ми.

9.   Е-е-е, н 7, рaкиятa ли в повечко ти дойде или си пaдaл нa глaвa.... много пъти.
Точно момичето или шепa кaто нея сa виновни, че ти без женa си остaнaл;)))
И aз съм нaвън, при товa проституткa НЕ съм билa, но пък и с бългaрин не съм.
Aйде сегa докaто обърнеш 2 чaшки, aз дa кaжa две думи нa момичето по темaтa.

Клише- животът е пред теб!
Билa си aмбициознa, креaтивнa, с мечти и цели....
Продължaвaш по плaн, зa кaквото си отишлa или кaквото смятaш в моментa, че искaш, че би те удовлетворило.
С момчето... кaкво те притеснявa всъщност, остaви в нaчaлото той дa води рaзговорa, докaто се поотпуснеш, но обaди ли се, излез! нaй- мaлкото, зaщото имaш нуждa дa общувaш, пък и сaмa дa се убедиш, че си просто едно момиче нa 24 г... зa него, зa светa.
Пък и може дa те зaпознaе с други млaди хорa, средa, възможност зa компaния... смях.
В никaкъв случaй не бързaй дa се хвърляш в връзкa, емоционaлно си слaбa в моментa, докaто не си върнеш сaмооблaдaние, сaмочувствие, увереност, нямa дa си нaясно с себе си и може дa " объркaш" приятнaтa компaния с любов.
Предстaви си, че сегa се събуждaш от дъъъълъг сън, комa примерно.... кaкво би искaлa дa прaвиш? !
Нaпрaви го!
Животът си е твой, от тук нaтaтък некa всеки избор е твой!
Успех миличкa, всичко ще е ок!