Споделена история от В чужбина

Амстердам
Здравейте. Интересувам се от живота в Амстердам. Всеки който ми разкаже нещо за този този град ще ми е от полза. Благодаря. :)

Коментари

1.   Какво точно те интересува? Живея тук от 11 години вече!

2.   Номер, 1 - Всичко ме интересува. Разкажи ми за живота, работата и всичко, което ми кажеш, ще ми е от полза. :)

3.   Пишете деее

4.   Ми... не знaм деее
Aз живея нa друго място;)))

5.   Първо отидах на екскурзия и много ми хареса, климатът е малко мрачен, тоест почти всеки ден вали. Особено през зимата може човек да се депресира от толкова валеж, но пък затова сняг пада рядко. Трябва да знаеш перфектно фламанския, който много прилича на английски, но с малко немски акцент. Когато пристигнах не бях много развълнувана, че трябва да уча език, който на мен ми се струваше като някакъв много сложен и екзотичен език, но след хубавият пейзаж на красивите къщички и приятната атмосфера, и най-вече след като отворих учебника и видях, че това е един от най-лесните, но пък и от най-забавните езици на тази планета, придобих нещо като страст към изучаването му. оня ден един приятел ми сподели, че тръгнал на целодневни безплатни курсове, а такива има много, стига да имаш желание де, и изкарал на последния тест около 98 от 100 и много му харесва езика като цяло. Работа също се намира. Има много чужденци. Не трябва да се стряскаш, че някои хора не реагират много добре щом чуят каква националност си. Има много цигани тук издържащи се на социални помощи, които също крадат много. Но те тук се бият в гърдите и се водят като българи. Даже не ние, ами те понякога проявяват расизъм. В школата имаме една Айше, която се представя за чиста българка и понякога ме излага като почне да се изказва как всички негри, араби и всякакви чужденци трябва да бъдат на сапун, с изключение на хората от "европейския съюз". Тук те се имат за велики, горди граждани на Европа. Не ни знаят, като една от малкото страни където средното образование е на най-високо ниво, че българите са трудолюбиви и много умни, а мислят, че в България е една проститутска държава, да то наистина 90 процента от жриците на любовта са нашенки, и това всички го знаят. Но ако някой ти се заяде не му обръщай внимание. То реално като махнеш всички чужденци, те холандците са само една десета от цялото население. Поне ще се чувстваш като един от малкото отнасящи се към групата на бялата раса.
Всичко това не го взимай на сериозно. Тук си намерих много приятели китайчета, индийчета и българчета, другарчета от цял свят си имам вече и ми е много добре. Магазините са супер. Холанките и холанците са много красиви. И задължително си вземи колело, защото тук всички карат колело денонощно. Има даже и паркинги, специално за колелета, за които и не можеш да си представиш за какво става въпрос. Хората са много любезни. Но за да те приемат добре очакват същото от теб. Има много паради по малките градчета. Веселба много. Не е лошо преди това да си си купил един костюм на динозавър. Малко странно звучи как ще се облечеш целият като жаба, но пък ще ти е много забавно, а и на жените много им харесва.
Успех ти желая, пък колкото за климата, мога да кажа, че ми е е един от най-приятните. Аз лично не си падам много по снега и целогодишната есен ми допада.