Споделена история от В чужбина

Запитване: имам ли шанс в чужбина?-
Здравейте, хора!

То е ясно, че когато заговорим за чужбина винаги има два мнения. Бягай, че държавата пропада и пара нема за нормален живот. И че в чужбина не е толкова светло, че по-хубаво си е тука, макар и с малко пари, там е студено в преносен смисъл, хората са еди какви, само работа работа и т.н. и т.н. и че извън бг може да намериш пари, но истинско щастие надали?!

Аз искам да ви питам дали най-страшният случай има шанс за "чужбина" и дали мечтите ми са реализирани...

Момче на 18, без богато семейство зад гърба си, без професия и квалификация, без алтернатива за следване, без познати в чужбина, даже не съм синеок и рус.

Не знам дали ще е за винаги, всъщност не ми се мисли за цял живот. Но просто да замина някъде, да видя свят, да поработя, да събера пари, да поддържам нашите в БГ, да живея един нормален живот извън Милата ми Родина 3-4 г., да обиколя, пък след това да си се върна..

Та без познати, само с английски, без много информация ит.н. имам ли някакъв реален шанс?

Предварително благодаря на всички :)

Коментари

1.   Естествено, че имaш шaнс!
Рaботaтa ще е нискоквaлифицирaнa, но в Бг също.
Зaплaтaтa обaче ще е много по- високa. Без знaчение кaкво ще ти кaжaт други, aз живея " нaвън" много години и съм кaтегоричнa, че можеш!!!
Aнглийския ти стигa aко си в aнглоговорящa стрaнa, aко не зaдължително трябвa дa учиш местният език.
Би могъл дa рaботиш в строителство- помощник, в Гермaния примерно имa зa момчетa кaмериери в хотел- roomboy, проучи си.
Успех!

2.   А защо не заминеш студент? Преди да кажеш не, помисли че има страни в които такси няма (Шотландия, Швеция и т. н. ) Хвани професия, недей да ставаш лакей.

3.   защо не. щом имаш такава реална преценка за себе си изнаеш какво искаш - пробвай. път назад винаги има. разбира се, на първо време ще ти трябват приготвени пари, за да оцелееш докато си намериш работа. има едно правило: колкото мислиш да си приготвиш - удвои ги и тогав атръгвай. успех ти желая, дано ти с еполучи.

4.   Абе как да ти кажа, и аз дойдох за две три години. Сега цели 11 съм в чужбина. Не е лесно да успееш, но с желание и упоритост винаги идва и успеха. Опитай като си решил да не те е яд след това. Успех ти желая.

5.   Знаеш ли колко народ са отишли без нищо и са направели добър за себе си живот?
"Момче на 18, без богато семейство зад гърба си, без професия и квалификация... "- както 99 процента от другите 18 годишни момчета. Личния ми съвет е да събереш колкото се може информация. Ползвай Facebook. Във всяка страна има поне една българска група и там ще получиш нужните ти данни.
Съветвам те да пробваш да учиш, но не "ей така"както е модата напоследък в България. Постави си цели - реши каква професия искаш да упражняваш или бизнес да създадеш, след това да видиш какво се изисква да учиш. Можеш да направиш всичко това, докъто работиш.

6.   Ти си човек реалист, само недей да вярваш на някакви генерални заключения, които са се наложили сред обществото и са нещо като чешане на езици. Същото е като да кажеш, че блондинките са тъпи. Разбери, че няма една конкрента истина, и всяка житейска ситуация е различна. А това че хората били студени, просто не е за коментиране, в смисъл, това си е точно чешане на езици, както написах по-горе. Смешно и ограничено е да се правят такива изказвания, защото не са базирани нито на дадена статистика, нито на нищо! Имай си едно наум за хора, които често дават безпочвени изказвания за нещо. Не е ли малко нелепо да се казва, че българите сме топли, а чужденците кво са? Нали пак са хора, имат очи, уши, нос, ядат, спят, създават семейства, грижат се и то някои от тях доста добре са си устроили държавите, следователно не са роботи, а са си нормални човеци, също като нас.
Иначе е важно да осъзнаеш, че можеш да правиш всичко на тоя свят, каквото си поискаш. Границите само ние самите си ги поставяме, и може би някои хора никога не осъзнават това! Всеки избор е твой, дори това да правиш нищо е избор! Това че си беден е пречка, да, но все пак оковите само ти си ги слагаш, иначе всичко можеш да направиш.

7.   Интересно.

8.   Не разбирам, защо нямаш алтернатива за следване?

Има смисъл ако на тази възраст отидеш да учиш някъде в чужбина, като постепенно придобиеш квалификация, започнеш работа, градиш кариера и т. н. Дори и да се върнеш по някое време, ще си събрал много полезен опит. За целта е необходимо да си упорит, да имаш желание и нагласа да учиш много. Никакво значение няма дали си рус или не.

Другият вариант - просто да си дигнеш багажа и отидеш за да се хванеш на супер-ниско квалифицирана работа е безсмислен според мен. Само ще си пропилееш най-активните години, нито ще спестиш пари, нищо ще придобиеш квалификация. Много трудно ще успееш в чужбина започвайки като чужденец без образование.