Споделена история от В чужбина

Френски чуждестранен легион - Струва ли си ?
Струва ли си в тази криза и безработица отиването там ? Знам, че е 5 години як гърч и много физически и психически натоварвания, но по този начин ще помогна на семейството си.. Та вие бихте ли отишли там ?

Коментари

1.   Един съсед беше в него през 90-те. Върна се от камбоджа бая чалнат, не знам какво са правили там, но определено му беше повлияло на психиката. Чувал съм, че тия случаи не са рядкост. Това е легион, в който се правят ужасяващи военни престъпления и престъпления срещу човечеството, но нали е в името на "демокрацията" не им се дава никаква гласност. Ти прецени сам, готов ли си да убиваш (със сигурност ще ти се наложи) не само бандити а и невинни хора за пари.

2.   Аз лично не, защото не бих понесъл да съм разделен със семейството си. Предпочитам да мизерствам, но да сме заедно. Иначе парите се обезсмислят. НО това е трудно решение и би следвало да си го вземеш сам, както и да си носиш последствията.

Каквото и да решиш, винаги трябва да направиш компромис с нещо. Въпросът е с кое си по-склонен да направиш компромис. А и да не забравяме, че има вероятност да те очистят, тогава (не знам дали имаш деца), децата ти ще останат сираци. А това не се измерва с пари, ако ще и милиарди да са. Може и любовта и семейството си да загубиш от разстоянието. Но ако си много зле финансово, и без пари не се живее. Не знам, сложно е.

Аз съм дете, на което баща му вечно беше по чужбините. Сега съм мъж, но с баща ми до такава степен нямаме връзка, че няма какво да си кажем, като се видим. А и с майка ми не се разбират особено. И ако си мислиш, че е направил пари от чужбините, дълбоко се лъжеш. Честно казано, не вярвам и ти да направиш (извинявай, нищо лично, просто ти показвам възможните последствия), най-много да спестиш някой лев, който рано или късно пак ще изхарчиш и пак ще се върнеш в изходна позиция и ще си изправен пред същата дилема, само че този път ще е още по-трудно, защото вече ще ти тежи много.

Да не говоря колко зле съм се чувствал, докато израствам без баща като сирак и как съм гледал приятелите си, които се радват на бащите си и как си прекарват чудесно. От малък съм се зарекъл да не тръгвам по пътя на баща си. Сега ми е трудно, защото мизерствам, но поне всяка вечер се прибирам при любящата си жена и прекрасна дъщеря, която като ми се усмихне, забравям за всичката мизерия.

Според мен ако ще ходиш в чужбина, си намери някоя нормална работа там и после дръпни семейството си при първа възможност. Мисля, че това е най-малкото зло. Остави тази работа с легиона. Естествено ти си знаеш най-добре. Каквото и решение да вземеш, стискам палци да се окаже правилното, въпреки че едва ли има правилно, винаги има нещо, с което трябва да се направи копмромис.

3.   Недей! НЕ си струват парите! За 2000 лв. би ли пожертвал здравия си разум? Или пък живота си?

4.   не търсят ли кадри в българската армия?

5.   Има доста предимства,но и доста гадни неща. Живея в тази страна и съм наясно. Зет ми замина в специалните им войскови части. Става въпрос за страшна подготовка. Мъжете спят под открито небе, нямат право на никакви контакти с външния свят или близки, подлага ни са на строг физически контрол,подлагани са понякога на ограничени хранителни запаси,за да са тренирани за високо рискови ситуации, и какви ли още не подобни неща. За парите,не са 2000 лв в никакъв случай, доста повече са. Трябва да си 100% физически и психически здрав и да не се страхуваш от много тежки условия на живот, защото те буквално живеят в някакви блата. Каквото и да решил трябва да си много,много силен. Успех!

8.   http://www.legion-recrute.com/bg/ Прочетете преди да говорите. Точно 2000 лева е заплатата. Айде стига сте лъгали човека. Даже не е и пълни 2000 по скоро клони към 1500 лв.

9.   От Автора:

Мисля, че 2000 лв. са доста над нормалното за България което е около 500/600 лв. Знам, че заплащането не е добро за това което правиш но ако пращам 1000 лв всеки месец на семейството и другите 1000 си ги пазя за мен след 5 години ще съм събрал пак доста волона сума като включим това, че на мисии ще ми дават повече.. плюс някоя друга премия. :)

10.   Пич, ако парите са ти единствената мотивация, а не например да се правиш на рамбо и да искаш да се доказваш като мъж, си намери нещо друго.
2000 лв на месец можеш да изкарваш с какъв да е занаят - дали ще си строител, дали ще си хлебар, каквото и да е.
За да отидеш, издържиш и не се деформираш тотално като личност в Легиона, трябва да имаш и друга мотивация освен парите, защото парите така или иначе не са много.

11.   А ако те гръмнят случайно (не дай, Боже), тогава колко ще спестиш?

12.   Ами след като изтекат петте години, ако има с какво да се захванеш, не е проблем да опиташ.
~Trifonak~

14.   Това за якия гърч и физическите и психическите натоварвания ще са ти най малкия проблем там. Легиона е препълнен с негри и други нежелани никъде, тъмни субекти. Едно нещо което ще ти се случва с постянство е че редовно ще ти цепят ауспуха, особено ако си със сини очи. Това за големите заплати не е вярно и защото имат голям наплив от хора от Африка им заплащат минимално. Накрая, когато излезеш от там, ти няма да си нормален човек. Ще загубиш пет от най хуавите си години и ще излезеш психически увреден човек, без професия и пари.