Споделена история от В чужбина

Пътуване до Източна Африка
Здравейте,
със съпругът ми замисляме пътешествие до Кения, Танзания и Занзибар, като примерна дата е декември/януари.
Искаме да не ползваме услугите на фирма, сами да си начертаем маршрута и престоя.
За сега сме решили, че ще пътуваме през Истанбул, и престоят ни в даден град или резерват /Найроби, Дар ес Салам, Масай Мара, Серенгети, Нгоронгоро/ ще е по 3 дена.
Ще се ваксинираме преди това задължително, ще наемем местен водач с джип за сафари, и ... и до тук е плана за сега :)
Ако има пътували до там, по същия начин - без фирма, моля да споделят, сигурни сме, че доста неща ни убягват.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Горещо приветствам инициативата ви! Ще помоля и подробно да опишете маршрута, които си избирате, и дори заедно да го чертаем, със самолети, хотели, цени и всичко, за да могат и други читатели да се възползват от интересната информация.

След няколко дена ще имам възможност да разговарям с майката на зет ми, която преди година-две прави подобно пътешествие, а тази година отново направи подобно, но по различен маршрут. Ще разкаже от къде и как е минала, какво я е развълнувало. След което ще споделя инфото тук.

2.   Със съпругат ви да не сте милионери?

3.   Има къде къде по-хубави места от Африка, но ви си решавате. Не знам нищо освен да си наемете някой да ви води там.

4.   Номер 1, маршрута ще го мислим, след като кацнем в Найроби, накъдето сабя покаже, видях, че повечето хотелите са с интернет връзка, няма да е проблем. По-скоро въпросът ни е - осъществимо ли е такова пътешествие без фирма?
Ако майката на зет ви е била с екскурзия, няма да е от голяма полза. Имаме доста приятели пътували по тези места, но организирано, т. е. - возят се като куфари...
А.

5.   В Европa сме прaвили дълги пътешествия сaми със съпругът ми , но Aфрикa..?
Aз съм мaлко стрaхливa по принцип , пък и зa тaм знaм сaмо от тв , тa може би не ми е вярнa предстaвaтa.
Не е ли стрaшно тaм от- до нaселено място сaми?
Инaче , звучи стрaхотно!
И ми стaнa любопитно зa повече информaция , може и aз дa се престрaшa.
Ще чaкaм инфото и нa н1;)

7.   В момента изброените от теб места са отбелязани с червена точка заради епидемиите, болестите и бактериите които върлуват там, чувала ли си за 'ебола'?

8.   Благодаря за предупреждението, номер 7!
Но но ние не сме от хората, които се плашат лесно.