Споделена история от В чужбина

Коя да избера?
Не става дума за жени! :D
От доста време съм решил, като завърша висшето си образование да емигрирам в чужбина. Ама мен не ме влекат Европа или Америка. Предпочитам Азия и то източната част. Мислех за Япония, Корея (Южна), Сингапур или Хонг Конг. Всичките са развити държави.
В Япония ми трябват три азбуки, в Корея две, а в Хонг Конг и Сингапур мога да се оправя с английски език.
Япония и Сингапур са доста скъпи обаче. Хонг Конг може би и той. Както и да е. Сега съм на 16 и още не съм почнал висше, но то няма да е свързано с езиците.
Просто искам да чуя отзиви за тези страни. Било то от екскурзии или пък малко прекарано време там.
Знам, че имам още доста време, но все пак до две години трябва да реша.
Моля, помагайте!

ЛОШИТЕ КОМЕНТАРИ НЕ СЕ ТОЛЕРИРАТ!!!

*ПС: Може да помогнете и като кажете как да започна изучаването на съответния език.

ARIGATO :*

Коментари

1.   Ти си на 16 г., което е много добре!
За Япония и Корея ти ТРЯБВА да научиш местния език. Не са толкова трудни. Аз съм учила Японска икономика като втора специалност в институт по Японология, не знам езика, но професорите ми го говориха свободно и го бяха научили за 1-2 г. Днес имаш уникалната възможност да учиш такива езици и да контактуваш по интернет с хората.
За Корея важи същото.
Моля те, гледай това видео и ще разбереш, защо и в Япония, и в Корея много ни ценят като българи https://www.youtube.com/watch?v=RR3J0iyZbSY, а в София заради строежа метрото живеят доста японски инжинери със семейството си.
И все пак аз бих избрала Сингапур, ако имах подобни на твоите интереси.
Няма визи за българи, свободна страна, в която цари РЕД, клинична чистота и е много интернационално.
Научи все пак китайски за Сингапур и Хонг Конг, защото в личния ти живот ще ти трябва, особено в Хонг Конг.
Успех

2.   Била съм и в Япония и в Сингапур за няколко дни и няколко часа в Хонг Конг. Навсякъде много ми хареса. Но е доста пренаселоно. Ако не ти пречи- иди! В Сингапур можеш и само с английски наистина.