  | 
					
						
  
	
		| 
			
			
			 
			
		 | 
	 
	
		|   | 
	 
	
		
			
				
			    | 
			      Полезно | 
			   
				| 
 Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена   
					 Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.  Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.  | 
			   
							  
		 | 
	 
				
		|   | 
	 
			
	
		| 
			
		
	 | 
 
 
					 | 
					
					  | 
					
	
		| 
		 | 
	 
	
		
						Споделена история от В чужбина  |   
			
			Хората в Чехия 			
				преди: 11 години, 4 месеца, прочетена 2291 пъти
			
			 
			Здравейте,  искам да отида в Чехия поради слуховете,  че там българите ги уважават като хора за разлика от държавите на запад.  По професия съм архитект и проектант на сгради и съм на ти с компютрите.  Не знам и грам чешки език,  английския ми е добър като цяло.  Също така ме интересува там дали има такъв процент цигани и подобни същества както у нас и Румъния?  Искам да отида в бяла държава където се оценяват на първо място белите хора (Колебая се между Чехия и Полша).  Търся съвети от хора живеещи там и ясно разбират ситуацията у нас и неуважението към нормалните българи навсяъде.
			 
		 | 
	 
	
		|   | 
	 
	
		| 
			
		 | 
	 
	
		|   | 
	 
	
		| 
			
		 | 
	 
	
		|   | 
	 
	
		| 
	
			
				
			
		 | 
	 
	|   |  
				
		
			
				
					Коментари | 
					 | 
				 
				
					   Вземи последните коментари по RSS  | 
				 
				
					|   | 
				 
				
					| 
						
					 | 
				 
			 
			
			
			
			 
						 
			
																				
					
																				 
						
							| преди: 11 години, 4 месеца hash: 71697a83e4  | 
							
														
							 | 
						 
					 
					
						
							1.   В момента майка ми е там,  а баща ми дойде да ни взима и мен с брат ми.  Там са от 2 години,  научиха чешки и в момента работят в една пекарна на име Глобус - там била много известна,  и както и да е мисълта ми е щом за тези 2 години не са се разколебали да се приберат значи там уважават българите.  Има и друго - нали знаеш че чисти българи няма,  аз брат ми и баща ми сме мургави,  майка ми е бяла - това се дължи на гени и много често хора като теб които казват че трябва да се уважават хората с бяла кожа на първо място ни мислят за цигани - говоря ти за България а не за чужбина там не гледат дали си черен,  бял или зелен там те гледат дали си вършиш работата,  все пак това не е конкурс по красота  
																								
							 | 
						 
					 
					 
					
				
													
					
																				
						
							| преди: 11 години, 4 месеца hash: da1c896d09  | 
							
														
							 | 
						 
					 
					
						
							2.   Поляци и чехи ходят в Гермaния дa рaботят...   
Зa Чехия не знaм,  но поляците сa по- големи нaционaлисти от бългaрите.  Дa речем,  знaят руски,  но откaзвaт дa го говорят,  зaрaди минaли нещa.  И откъм финaнси,  не си струвa.  
Проучи зa Aвстрия,  Швейцaрия.  Тaм още не сме се " изявили" толковa.  Но,  ти си вaдиш изводи по изкaзвaния нa хорa,  без квaлификaции/ обрaзовaние.  Или тaкивa,  които търсят нa " лекото - мекото" и кaто не им се получи,  се чувствaт кaто сритaни кученцa и зaпочвa плюенето.  Ти си с добрa,  увaжaвaнa професия и ще бъдеш в другa средa,  приет по друг нaчин.  Кaкто в Бългaрия,  беснеят срещу безрaботни цигaни,  " сучещи " нa готово,  тaкa и нaвън се ядосвaт нa подобни.  И просто,  нaй- много сa сред бългaрите и руънците.  
Aз също съм нa зaпaд,  много години,  вече тук си е моето " у домa" и никогa не съм се почувствaлa изолирaнa или лошо отношение.  Нaпротив,  почти всичките ми приятели от други нaционaлности,  рaзбирaме се много добре.  С няколко местни семействa редовно сесъбирaме по прaзници,  дори нa почивки сме ходили зaедно.  Но,  дa кaзвaли сa и пред мен,  че се ядосвaт,  от прииждaщи дa им увиснaт нa системaтa,  кaзвaт че е редно дa се съобрaзявaт с тукaшните нрaви и зaкони.  Същото,  зa което и бългaрите се ядосвaт.  
Тaкa че,  от теб зaвиси дa се докaжеш.  С тaзи професия ще бъдеш приет с доверие,  ще се очaквa,  че си обрaзовaн човек,  който ще си рaботи,  плaщa дaнъци,  съобрaзявa и увaжaвa нрaвите и зaконите..  т. н.  Виж темaтa - " отидох,  видях,  покорих"...  - покорил,  мaйкинaтa си,  точно зaрaди ей тaкивa е погрешното впечaтление нa бългaрите зa чужбинa,  поне се е върнaл без дa прaви бели и дa допринaся зa всеобщото мнение нa чужденците.  
Тa,  според мен,  нямaш от кaкво дa се притеснявaш,  проучи си добре вaриaнтите в която и дa е държaвa,  но тези,  които си посочил,  мaтериaлно не си струвa.  Мисля че и в Бг,  можешндa печелиш подобнa зaплaтa.  Цели се по- нaвисоко!  
																								
							 | 
						 
					 
					 
					
				
													
					
																				
						
							| преди: 11 години, 4 месеца hash: b03632d1c3  | 
							
														
							 | 
						 
					 
					
						
							3.   Здравей,   
 
Прекарала съм известно време там,  а и се занимавам с чехи.  Лично аз не съм срещала лошо отношение,  но мои колеги са споменавали дискриминация и подмятания.  Това зависи от средата,  в която ще попаднеш - ако си сред интелигентни хора и не си някакъв идиот,  няма да имаш проблеми.   
Цигани има,  да,  но не се размотават с каруци и колички,  както у нас.  В Прага почти не съм виждала,  но мои приятели чехи казват,  че са доста и са почти толкова диви,  колкото нашите.   
Същите много се оплакват от ситуацията в страната - бедност,  безработица,  мюсюлмани,  но в никакъв случай не може да се сравнява с нашите земи.  Чехия е сред най-развитите славянски държави,  средище на множество млади и интересни хора.  
Поради високата безработица някои политици се опитват да ограничат работата за чужденците (основно украинци),  които са съгласни да бачкат за много по-малко пари.  Но мисля,  че в Прага можеш да си намериш работа.   
Не са перфектни,  виждала съм и големи простаци,  но мисля,  че си струва усилията.  Аз също съм се насочила към Чехия.  :) 
 
Успех!  
																								
							 | 
						 
					 
					 
					
				
													
					
																				
						
							| преди: 11 години, 4 месеца hash: 69738e3ca1  | 
							
														
							 | 
						 
					 
					
						
							4.   Откъде са пък тези нелепи слухове?  :) 
Никъде по света (където съм бил) не съм забелязал да уважават каквато и да е....  националност.  
Уважават само хората с квалификация.  
Бих ти препоръчал Щатите,  но това не е бяла държава....   
Президентът е негър,  половината съдии и полицаи също.  
Защо не опиташ в Мозамбик?  Там със сигурност ще те уважават като бял човек.  Да,  и там няма нито един циганин,  специално съм проверил.  
 
Y D  
																								
							 | 
						 
					 
					 
					
				
													
					
																				
						
							| преди: 11 години, 4 месеца hash: 551435eb4a  | 
							
														
							 | 
						 
					 
					
						
							5.   Авторче, колкото и да мразиш циганите, ти си един от тях, защото имаш едни и същи възгледи като техните- едно че искаш специални привилегии за хора от твоята раса и унижаваш различните, ти искаш специално теб да те уважават и да ти помагат. 
 
А относно животът там- златното правило за всеки имигрант е да научи езикът на страната, в която живее. Като учиш чешки, ти показваш на хората, че уважаваш ценностите им и тъй като са националисти, ще те уважат и теб самия  
																								
							 | 
						 
					 
					 
					
				
													
					
										
					
					
					
					 ... 										
						
							| преди: 11 години, 4 месеца hash: 086c3cb5e9  | 
							
														
							 | 
						 
					 
					
						
							7.   Пффф, архитект пък дели хората на бели и черни. Света няма прогрес от такива като тебе. Май си от онези сдуханите архитекти, където в университета ни обясняваха колко велика ни е професията, как ние формираме пространството и как едва ли не на всички простосмъртни живота им зависи от нашите решения. Хората в Америка извървяха този път преди 50 години, а ние в България още 50 да минат няма да се оправим. Като ти е писнало от цигани, остани в Бг и се бори срещу тях...  
																								
							 | 
						 
					 
					 
					
				
													
					
																				
						
							| преди: 11 години, 4 месеца hash: 69738e3ca1  | 
							
														
							 | 
						 
					 
					
						
							8.   Ей, 7-иЙ, жената иска да бачка, не да се бори :) 
Да, няма да се оправите, щото не от 50, а от 1300 години все се борите. 
И не си само ти българин и аз също. 
 
Y D  
																								
							 | 
						 
					 
					 
					
				
														
			
		 | 
	 
			
		| 
			
		 | 
	 
		| Коментари очaкващи одобрение: няма  |  
	| ... |  
	
		| 
											
			
				
				
			
			
		 | 
	 
 
  | 
					
					 |