Споделена история от В чужбина

Не ми е ясно
Здравейте. Значи хората в България искат и някои и отиват в западни държави, защото там било добре, а тук зле. Същевременно се възмущават, че там са разрешени еднополовите бракове и се страхуват и тук да не ги разрешат. Не ми е ясно защо като са против тях, отиват в страни, в които са позволени?

Коментари

1.   Явно ти е много трудно да си уплътняваш времето

2.   Просто не харесват хомосексуализма (просто тяхното мнение)
Ако тръгнеш в чужбина да развиваш кариера и живот в по добра държава едва ли най-важния критерии за тая държава ще е дали гей браковете са позволени.

3.   Ти смятай колко трябва да си тъп и задръстен, за да отидеш в страна Х, и при наличието на толкова неща, от които да се оплакваш във всяка една страна по света, ти да се хванеш за еднополовите бракове...

4.   Та какво общо имат еднополовите бракове с качеството на живот? Явно авторът на темата си въобразява, че на Запад по улиците не можеш да се разминеш от гей - двойки:). Точно обратното е - моралът е на несравнимо по-високо ниво, семейството е висша ценност и мнозинството хора са хетеро, а не хомосексуални. И да са разрешени и да не са, хората си гледат собствения живот и никой не е седнал да се занимава с това кой какъв е! Или може би според ограничения мироглед на автора, трябва хомосексуалистите да бъдат дамгосани и разпънати на кръст? Всеки има право да живее личния си живот така, както на него му харесва, стига да не пречи на останалите хора. Демокрацията е именно в това - да бъдеш толерантен и да не налагаш единствено собствените си разбирания и възгледи на останалите хора. При положение, че гейовете не правят нищо противозаконно, на кой му пука дали са сложили някъде някакъв си подпис, защото те щом толкова силно го желаят ще го правят и без да са подписали. В България, където всичко е рухнало това едва ли трябва да е основен въпрос - кой с кого си ляга. Българите, които живеят на Запад си имат достатъчно задължения и ангажименти, за да седнат да се вълнуват от подобни неща, тъй като гейовете нито се афишират публично, нито пък пречат на някому. А ако пък някой толкова не може да възприеме този факт, то явно мястото му не е на Запад и е по-добре да се върне в " кочинката ", където ще има възможността спокойно да си се освинва. Така или иначе тези хора сигурно са единици и не им е проблема в гейовете, а по-скоро в тях самите.

5.   Първо аз заминах за чужбина, не само защото няма пари, а и защото има само ПРОСТАЦИ навсякъде. Като цяло съм отвратена от българите, въпреки че и аз съм такава. Тук хората са много възпитани, услужливи, не са глупави, не обиждат и т.н.
Второ - НЕ съм против еднополовите бракове, защото не ме интересува кой за кого се жени, това не ме засяга. И най-вече, хомосексуалните НЕ са виновни, че са такива. Те не са го искали, това е игра на природата. Трябва да бъдем по-толерантни. Аз съм ЗА гей браковете!

6.   Малък си още, ще порастнеш и ще разбереш, че не може да работиш за 300 лева а само тока да ти е 150 на месец. Комунизма си отиде, спите ли спокойно, порастнали деца?

7.   Проблема е, че поставяш всички под общ знаменател.