Споделена история от В чужбина

Актьор в Торонто,Канада
Здравейте,
Аз съм на 17 год, но смятам като завърша средното си образование в България, да замина за Торонто, Канада. Чувал сам, че там имат голям шанс младите от 18-26 г, да станат актьори, гледам няколко сериали които главно се играят от млади хора (пр. Дневниците на Вампира, Върколакът, Древните и т. н доста млади хора имат шанс, поне така си мисля де ) МОЛЯ ДАЙТЕ НЯКАКВИ СЪВЕТИ!!! Пък и за работа дали се намира говоря каквато и да е за да мога да е устроя там, и след това към пътя на киното. Като гледам Нина Добрева се справя доста добре аз не мога ли?

Коментари

1.   Нина Добрева е родена в САЩ, имай предвид, а и прецени добре дали имаш талант. :)

2.   1, не говори глупости, родена е в София.

3.   Към 1 ,кокво значи дали имаш талант то или ти идва от вътре или не ! :)

4.   За да станеш актьор там трябва първо да говориш английски без никакъв акцент...Плюс да имаш качества и съответната подготовка в училище по изкуство и мноoooго късмет.

5.   Абе не ги слушай, акцент - макцент, няма значка! Даваш младото си сочно дупе на продуцента и си готов! Ох на дяда актьорчето...

6.   Джеки Чан говори с акцент. И не само той.

7.   В Канада не може просто така "да заминеш". За да работиш трябва да имаш легален престой. Не разчитай да работиш в киното нелегално.
На твоята възраст можеш да учиш в университет- това би било най-лесно. Другият начин е да минеш за "малтретиран" член на БГ обществото, но за там ти трябва адвокат и подготовка. Съответните пари също така. Но не е невъзможно. Можеш да дойдеш с покана от някого тук и ако те пуснат можеш да опиташ да учиш и работиш.
Но предвид че си на 17 вероятността да говориш английски с БГ акцент е много голяма и завинаги. Това силно намалява шанса да получиш добри роли.

8.   Добре бе хора .колко българи са в Торонто, кфи адвокати ва гонят не плашете момчето с такива глупости, стига да иска може да замине не му трябва "малтретиран) а и актъоския път не е ли явяване на кастинги ?

9.   Спрете да летите в облаците, ще ви кажа аз...

10.   6, Джеки Чан има доста други умения освен акцента, например в бойните изкуства. авторът не пише да е като него, дори не пише, че има добър английски, че ходи на курсове по актьорско майсторство,... :-)

11.   10, де да знаеш, може да е скромен просто и да не споменал, а да е световен шампион по джет куон до и да е посещавал курсове по актьорско майсторство от 5 годишен. :)))))

12.   Хората с акцент във филмите обикновено играят герой от своята държава. Джеки Чан си играе китаец и затова не е проблем. Рускините играят рускини, София Вергара си играе колумбийка в Модерно Семейство. А за Нина Добрев - тя може да е родена в България, но е била много малка като се е преместила и няма български акцент. Т.е. по-голям шанс имаш, ако продукцията е с български герой в нея (дори да говорят на Английски - Виктор Крум(Станислав Яневски) в Хари Потър например). Според мен имаш по-голям шанс в някоя българска продукция или като статист в американска (като онзи Емо Каменов -Къртицата в The Expendables) . Или може би в някой от тези ужаси от типа на Wrong Turn (които се снимат в България).

13.   С налегален престой не могат да те наемат дори като статист. Бюджетите на филмите са огромни и те не искат да си създават проблеми от дребни икономии. Затова ако искаш да те забележат трябва да стоиш там и да се набиваш на очи непрекъснато. Това не може да стане ако си незаконен имигрант. Големите студия които снимат в Канада са предимно американски и те изобщо не искат да имат правни проблеми или пък да плащат компенсации при евентуално нараняване.
За разлика от Западна Европа в Канада се изисква виза за да влезеш и тази виза не ти дава право на работа. Можеш да работиш незаконно, но не и в киното или телевизията. Можеш да се обявиш за бежанец или да станеш студент- на твоята възраст няма други начини.

14.   От автора,
Значи нямам никакъв шанс, така ли? просто трябва да стоя в България и да си пропилявам годините??? Тук в България няма никакво развитие в специално тази сфера с филмите да остана тук какво тук правят филми само с известните като Стефан Данаилов, Юлиян Вергов, Диляна ПОпова българска работа, няма да дават път на младите, ами избират актьори които вече са се доказали а за нас какво??? НИЕ НЕ МОЖЕМ ЛИ? ПО НЕКАДЪРНИ ЛИ СМЕ ОТ ТЯХ?? Съжелявам за грубите думи но си е така в България няма бъдеще да младите!!!

15.   Дам, в Торонто пък събитат българите от улицата и им мпрявят с тях филми...Събуди се! Дори в България е по- вероятно някой да те забележи, на Запад един фолм струва милиони и нокой няма теб точно да вземе. Вярно е, че се е случвало, но шанс 1 на 10000000000000 докато родноте му там звезди всички идват от село така да се каже и много нови лица има в последно време,

16.   От автора, благодаря ви за коментарите (сред който нито един положителен, но българите сте едни лицемери че просто нямам думи дано да се махна от тук и повече с нито един от вас да не разговарям) вече съжелявам, че изобщо писах тук!!! Моля спестете си коментарите за вас, още веднъж съжелявам че писах тук!!!

17.   Мога да ти кажа, че много здраво си се заблудил. Да оставим нястрана факта, че не можеш просто ей така да отидеш в Канада. Актьор не се става от нищото: първо, че е талант; второ, трябва ти образование. Английският ти трябва да е страшно добър, като изключим акцента не трябва да се познава,
че не ти е роден. Акцента и осъвършестването-мин. 1-2 години живот там. А през това време как ще си търсиш работа?

18.   За да отидеш и живееш легално в Канада трябва първо да кандидатстваш за виза. Може да се заинтересуваш каква да бьде-студентска или работна и как става това. За работна-има точкова система, трябва да те одобрят.
Като отидеш трябва да имаш съответната квалификация-т. е. трябва да си завършиш някакво театрално училище за актьори-дали ще те приемат, но никой тук не може да ти отговори. Да участваш по конкурси и кастинги-да бьдеш забелязан ако имаш съответните качества да ти предложат нещо.
Ако много го искаш ще намериш начин.

Аз знам за наши актьори от пловдивския театър с опит например, които след около десет години живот и работа там са успяли да работят като актьори. Но се иска много време и търпение. Няма да стане ей така веднага.

19.   хайде сега пък сме били лицемери! алооо, момче, провери в речника какво значи тази дума!!
и защо? защото не ти харесват мненията ни!! защо тогава писа във форум? защото си гледал сериали и искаш някой с магическа пръчка да те направи актьор в Канада!!
ама много сте ми интересни такива - като не ви харесат мненията, веднага ставаме лоши, гадни, задръстени, лицемери...

20.   Почни да учиш. Почти всички актьори (с малко изключения) са посещавали курсове, ходели са на специално училище. Почни да участваш в малки пиеси. Винаги се търсят хора за училищните пиеси. А за акцента... става с малко труд и уроци.

21.   Ето ти един български актьор в Торонто-http://www.agenceginetteachim.com/artistes/hommes/batakliev_peter/index.html