Споделена история от В чужбина

Полша/Варшава
Здравейте. Искам да питам вас, които имат истинска яснота и поглед над живота в столицата на Полша - Варшава. Ще съм благодарен на всяка една информация. Искам да разбера всичко. На 24 съм и планирам да замина в този голям град. Искам да знам - лесно ли се намира работа, квартирите скъпи ли са?
Благодаря! :)

Коментари

1.   Според теб защо поляците бягат масово на Запад към Германия и Англия?

2.   Чакай малко ве! Какво значи "бягат"? Отиват в други държави за да се развиват, не бягат от "мизерията" или от нещо, което го има в България!

Автора. :)

3.   Напротив авторе, точно "бягат" и работят същата мизерна работа като българите и румънците-емигранти, даже и по-зле, а и не много високо платена. Казвам ти го като човек, който е в чужбина. Бих те посъветвал най-искрено да се ориентираш към друга държава, но ако не вярваш, все пак огледай обяви за работа в Полша, отиди на екскурзия, за да видиш как се чувстваш като обстановка и прецени.

4.   Здравей, номер 3. Благодаря за вниманието на темата ми. Искам да ти кажа, че не отивам само да работя там..има замесено момиче, Poland Girl.
Но, бих пожелал и да напишеш коментар в кои страни да се насоча, ако не се получат нещата с работата в Полша. Благодаря! :)

Автора. :)

5.   Работя във Вършава като ездачка ( язда спортни коне за надбягвания )
заплатата е минималната 1600 злоти месечно. Стигат за храна и квартира толкоз.
Квартирите са скъпи аз плащам 600 злоти на месец за една стая живея с една баба. От 3 месеца съм тук.
До колкото съм запозната трудно се намира работа тук.

6.   Да, така е, бягат наистина. В Берлин повечето домашни помощнички (чистачки) са от Полша. На черно.

Полски знаеш ли? Имаш ли професия? Пробивен ли си? Имаш ли визия за живота си там? Работил ли си нещо досега? Това са въпросите, а не дали има работа там. Без език, каква работа? Без хъс, пробивност, самочувствие, опит, умения..

Дано ти се получи.

7.   Номер 5, Благодаря за коментара. Който търси намира. Аз вярвам, че ще се оправя. Пиши, ако искаш пак.

Автора.

10.   Здравей живея в Полша от 3 години. Много по- развита страна е от България поляците се отнасят добре с чужденците езика е слявянски бързо ще го научиш. Относно работата зависи от квалификацията няма да сгрешиш ако си пробваш късмета в Полша.

11.   Полша е подобна на Русия но с по-висок стандарт на живот.