Споделена история от В чужбина

Да замина ли?
От определено време никак не ми върви в училище с новия клас и обмислям да замина в Англия при приятели, но не съм съвсем сигурна понеже все още нямам 18 (на 17 съм). Да знам че звучи откачено да избягам и да зарежа всичко но не издържам на напрежението, постоянно трябва да уча защото ме изпитват, имам конфликти с много хора тук, в новото училище нямам почти никакви приятели а тези които имам не съм сигурна дали наистина са такива за каквито ги смятам. Говорих с приятелите си в Англия и те казаха че мога да остана при тях, живеят на квартира, но все пак има място за мен. Най-големия ми проблем е да кажа ли на нашите или просто да замина и да им оставя бележка, за да знаят че съм добре. Объркана съм.
Имам пари за билет, това не е проблем...
Дайте ми съвет, не знам какво да правя, от една страна не искам да заминавам, но от друга не издържам вече на това напрежение тук...

Коментари

1.   Ти си късметлийка! Замини за Англия, това е една много хубава възможност за получиш добро образование, да се запознаеш в нови хора и да имаш приятели. Англия е много хубава държава, всеки българин би желал да живее там. Отиди, няма да съжаляваш. :) Ще ти хареса!

2.   Ми замини! Ще станеш редовен антураж на турците и арабите, понеже образователният ви ценз ще е еднакъв.

3.   Номер 2- що така злобно? Нека замине, всички знаем, че в българия нищо не е както трябва.

4.   Можеш да заминеш, защо не? Толкова много интересни неща ще видиш там, а и малко разнообразие не пречи. Тъкмо и английския ще научиш... Ето колко много положителни страни има твоето заминаване за Англия. :) После не забравяй да кажеш как е там. :)

5.   Изкарай поне средното си образование за да не си създадеш проблеми в бъдеще. Най-добре просто смени училището - говори с родителите ти за проблемите които имаш или им обясни индиректно ако изпитваш дискомфорт за такъв разговор с тях, те ще те разберат. Заминаването за чужбина не е толкова лесно. Не заминавай на сляпо. Не постъпвай глупаво и да се отнесеш по такъв начин с родителите ти - със сигурност не го заслужават. В крайна сметка са те отгледали.

6.   Според мен трябва да заминеш щом не искаш да си тук, на мен ми се иска да се махна от България но просто няма при кого да отида а ти щом имаш давай смело! Един път се живее, изживей го както искаш ти а не както искат другите защото така никога няма да си щастлива! Във Великобритания е страхотно, ходила съм на екскурзия там. Не си споменала в кой град отиваш, но мога да ти кажа че там тийнеджърите са супер купонджии, ще се забавляваш, само внимавай да не се забъркаш в неприятности с наркотици защото все пак ще бъдеш незаконно там след като нямаш 18 и позволение от родителите ти. Като решиш какво ще правиш - пиши.

*Suny Beach*

7.   Авторката: Номер 2, какво искаш да кажеш?

На всички други, благодаря ви за положителните коментари, честно казано много ми се иска да се махна от тук, но не знам как да го кажа на нашите, те 100% ще са против....
Иначе всичко друго е уредено, след Нова година заминавам за Лондон. Реших се, но моля ви кажете как да го кажа на нашите, или просто да тръгна и да им оставя бележка, наистина не знам...

8.   ясно е кво ще стане като заминеш, ще останеш без средно образование, приятелите ти най вероятно са наркомани, като ги знам там кви са простооо... ще станеш и ти такава, ще си съсипеш живота и ще се върнеш за нула време, не разбирам кви са тия лапешки истории изпитвалите ми учи, имаш конфликти ми недей да си създава проблеми и няма да имаш. приятелите ти на колко са? какви са? първо виж това а после говори друго защото тея могат да те зарежат и ако нямаш пари да се върнеш кво ще правиш? ай мисли малко де!!

9.   Момиче, не слушай никой от коментиращите, освен коментар номер #5!
По-добре си завърши средното образование и тогава тръгни за чужбина! Тези дето коментират не виждат по-далече от носа си! Света на запад е съвсем различен от този в България! Този коментар номер #6 особено ме разби! Да си турист е едно, да трябва да се изправиш срещу системата е друго! Момиче, никой няма да ти постели червен килим на запад, никой не те очаква точно теб да отидеш там! Държавите са заляти с неквалифицирани работници и конкуренцията е смазваща - най-добре ако решиш да заминеш го направи като си получиш дипломата за средно образование - някой ден може и да ти потрябва ако искаш да продържиш образованието си. Най-добре смени училището и опитай в друго. Тези твоите приятели дето са там със сигурност са си завършили средното образование поне, не те ли посъветваха и те същото или и те са глупаци - бачкатори? Те дори и да ти обещават да ти помогнат не разчитай на тях а на себе си най-вече! Живота е такъв че трябва да се научиш да си самостоятелен и знай че никой няма да направи нещо за теб самата както ти го направила сама за себе си. Не забравяй и че приятелите идват и си отиват, както и хората които са ни разочаровани. Майка ти и баща ти със сигурност са хората които ще застават до теб и на сто процента ще ти подадат ръка когати имаш нужда - "приятелите" не биха поставили твоите интереси пред техните за разлика от саможертвата която родителя би направил за детето си - вярвай в това което казвам и го осмисли.

Успех в живота! Всеки минава през трудности но те са за да се превъзмогват, иска се търпение и усилие да излезеш от калта.

10.   Хахах! Гледай поне веднъж серияла Misfits и ще видиш за какво става въпрос в Англия.

11.   Авторке, много се радвам за теб, че ще заминаваш! Кажи на родителите си, че искаш да заминеш. Те нямат право да те спират. И какво като са против? Защо ти е да ги слушаш? Ти имаш право на избор, имаш право да си щастлива, всеки е свободен сам да избира по какъв път да поеме и как да живее живота си. Много често, когато големи хора слушат родителите си, след това съжаляват. Но въпреки това и аз бих те съветвала да си завършиш тук образованието. Ти си на 17 г., значи сега си 11-ти клас. И аз съм 11-ти клас. По-малко от две години ни остават, ей сега ще минат като сън! И след това замини за Великата Англия! <3 Аз ще завърша висше, и тогава ще отида там. :)

12.   Авторката: Благодаря на всички коментиращи, най-вече на номер 11! Все още се двоумя дали да изчакам да завърша и тогава да замина, така може би ще е по-добре защото ще събера и още пари...

13.   И аз, като номер 11 мисля, че най добре е да завършиш образованието си. Без образование си за никъде. Освен това, имай в предвид, че да заминеш и да успееш някъде, хич, ама хич не е толкова лесно.. Ти искащ да избягаш, защото те изпитват и ти е трудно, а имаш ли си на идея, след завършването ти, колко ще стане сложен живота ти. Сега ти звучи, като клише, но повярвай това е самата истина. Не знам, защо приемаш, че заминаването за някъде далеч, е нещо толкова лесно. Там отиваш, при познати, ИМАЙ В ПРЕДВИТ, ЧЕ ХОРАТА В ЧУЖБИНА СА МНОГО, РАЗЛИЧНИ И ТО НЕ В ПОЛОЖИТЕЛНА ПОСОКА. Какво ще правиш, ако се скарате и те ти обърнат обърнат гръб. Какво ще правиш, ако покрай тях се забъркаш в неприятности, какво ще правиш, когато рано или късно се наложи да работиш и да плащаш наем, а работа няма. Какво си мислиш, че ще работиш без образование. Ако останеш на улицата и нямаш пари и за билет, какво правим. Това там са твои познати, те няма да те ти дават подслон и храна за дълго, каквото и да са ти казали. Чужбина има много предимства, но в никакъв случай не е само цветя и рози, и толкова лесно. Ами дори ида си намериш работа, един ден си идваш, и искаш да останеш тук, а дори и да живееш там, без средно образование, кво цял живот общак ли, дори и в БГ ти друга работа няма да имаш, защото вече всеки 2 е вишист, а ти и без средно. Помисли хубаво. и в никакъв случаи не бягай без да знаят вашите. Ти имаш нужда от тях, където и да си, така, че говори с тях, да ти помогнат да се реализираш в, чужбина. но след, като завършиш. А защо не и да се ориентираш за някоя бригада след това, така поне ще имаш много повече шансове. Бъди разумен човек, не е лесно да си голям и самостоятелен, не бързай ще имаш много време, да взимаш самостоятелни решения и да не се съобразяваш с никой, но тогава ще видиш колко е било лесно сега.