Споделена история от В чужбина

Холандия, Германия, Швеция?
12ти клас съм и завършвам тази година. С нашите сме се насочили към следване в чужина, имам възможност да покрия таксите, а и успехът ми винаги е бил много висок. Спряхме се на Холандия, Германия и Швеция. Не мога да реша къде искам да отида, моля за помощ. Всеки които е живял, живее или знае нещо повече за тези държави, моля да помогне. Езиците не са ми проблем, бих се радвала даже да науча холандски и шведски. Иначе знам английски на много добро ниво, а немски на малко по-ниско- B1.

Коментари

1.   Боже, боже, боже хванах се за главата с тебе. Първо, че пишеш '"с нашите сме се насочили'". Ти или вашите ще учат? Супер голяма несамостоятелност, ако си момче ще е пълен смях, ако си момиче е по-разбираемо, но пак е прекалено. Силно ме съмнява да имаш висок успех съдейки по думите ти. Езиците са ти голям проблем, не се залъгвай, че не са. Първо, че не съществува език, който се нарича ''холандски'' това е най-елемнарното нещо, което всеки човек знае, от там съдя, че не те знам в каква чужбина ще учиш като нямаш познания. Холандия се разделя на три части, едната част говори немски, другата френски и третата говорят флемиш, това е така наречения твой ''холандски'' и то той е най-малко говорим да ти кажа. Отностно немския B1 не ти върши никаква работа, за да учиш в тези държави се иска да го знаеш като роден, защото те там знаят английски, но отказват да говорят, правят се да ударени, живяла съм по света и знам. Иска се ниво C1 към езика. По-добре си стой тук, не се излагай.

2.   Добре, може и да съм сбъркала, не твърдя, че винаги съм права. :) Не беше нужно с такава злоба да подхождаш. Решавам с родителите ми да (на коити впрочем много благодаря, че са ме възпитали, за разлика от твоите), защото те плащат цялата работа.

3.   Номер едно, ти май си сбъркания.... Белгия е разделена на три части в които се говорят следователно френски, немски и фламадски. Няма такава държава като Холандия има Нидерландия. Холандия е част на Нидерландия...

4.   Естествено, че има холандски език. Работя с холандци. Моля ви, преди да критикувате някой, първо се образовайте! По-точно казано езика е "нидерландски"!
Коментарът на Номер 1 е дребнав, злобен, и показва колко недоволен/на е от своя живот. И необразован на всичкото от горе, но критикува :)

Моят съвет към авторката е да не се вслушва кардинално в съветите на анонимни, които си кибичат на компа (като мен :D ) Всеки е с различно мнение. Аз например съм фен на скандинавските страни, и бих се насочил към Швеция. Всичко си има плюсове и минуси. Важното е на теб кои плюсове ще ти допаднат, и кои минуси си склонна да "преглътнеш".

Успех... повече самостоятелност, и все пак се вслушай и в съветите на родителите ти. По-добре отколкото на един куп непознати, но "знаещи".

М 28

5.   №1, яко си се объркала - говориш за Белгия, не за Холандия. Съществува си език и той си е нидерландски. Иначе си много отворена нещо, била живяла по света. Е, и?

6.   Абе от много експерти не ми стана ясно защо да няма холандски език? !
защото преди няколго години решихме, че държавата не е Холандия, както са я наричали родителите ни, а Нидерландия?
Он топик: в Холандия (за местните и академичните среди) има разлика между университет и висше училище. Справка: град Утрехт ги има и двете.

7.   Като бивш студент от Скандинавието, мога да те запозная с условията там. Щом знаеш английски и немски, няма да имаш проблем с езика. Разбира се всички скандинавски езици звучат ужасно и са мъка за гърлото, но след известно време се свиква. С нивото, което имаш в момента, може би ще ти отнеме една година, за да достигнеш добро ниво. Друг е въпроса, че трябва много внимателно да подбереш професията, която искаш да следваш. Макар и голяма на размери, Швеция е слабо населена. Съветвам те внимателно да провериш кои компании оперират на територията ?, така че да знаеш какви са шансовете ти да започнеш работа. Поради ограничения пазар на труда, ако си във финансите и банкирането, едва ли ще имаш особени успехи. В Германия се търсят всякакви специалисти.
Заплатите в Швеция са сравнително големи, спрямо цените. Успееш ли да започнеш някаква смешна работа, кяото ще ти отнема по 10-15 часа на седмица, ще можеш да се издържаш напълно самостоятелно, защото ще взимаш и стипендия. Хората са като всички хора, и разбира се има добри и лоши, но лесно ще успееш да си намериш приятели.