Споделена история от В чужбина

Парамедик
Здравейте,
Някой може ли да ми каже нещо за тази професия? Става въпрос за обучение в България и работа в чужбина.

Коментари

1.   Мога да ти кажа малко за канадските парамедици. Американските са същите. За съжаление нямам представа от обучението в БГ- по мое време това го нямаше.
Тук обучението е на ниво колеж- разтегната програма с придобиване на минимални умения, ни и с минимални отговорности. Парамедиците имат нива- от 1 до 3, като последното е вече високо и примерно можеш да интубираш пациент. При 1 ниво можеш само да го натовариш в линейката. Работата е трудна, работи се на смени и както може да се досещаш това е работа като на фронта- всичко що е цяло се качва на линейката и се правят опити за съживяване, особено ако има тв камери наоколо.
Иначе законът те пази, осигуровките са страхотни, работата се плаща от общината. Обикновено започват с малки заплати, но те бързо нарастват. Обучението и почивките са гарантирани.
И не на последно място- доверието на обществото е доста голямо. Питай ме нещо по-конкретно ако трябва. Успех!

2.   От автора,
Благодаря за информацията. По конкретно мога да питам относно това ниво 4. Пожене видях, че има и такова, а информация толкова много и не открих.
В какво по-точно се изразява в това ниво 4?

3.   Няма значение как точно ще се нарича нивото. Всеки който се вози в линейка е парамедик. Напоследък чувам че са сложили едно ниво, което преди не беше изобщо в класацията и поради това нивата са станали повече. Говорим за хора които могат само да транспортират неспешни пациенти. Реалните нива обаче си остават 3, като третото е най-високо и най-добре платено.