Споделена история от В чужбина

Объркан съм
Здравейте, за пръв път пиша статия в интернет каква то и да било, но просто съм объркан не знам какво да правя. Ситуацията е такава, студент съм във Великобритания вече от 5 месеца, ученето е трудно и като, че ли вече не искам да уча тази специялност. Това не е моята страст, но ако напусна университета не знам какво ще правя. Имам варянт да работя във ферма, пак в Англия и се зимат добри пари, но пък не мисля, че това е варянт като съм на 20 години и животът изолиран във ферма не е като за мен. Трябва да съм сред млади хора да общувам да завръзвам контакти. Също в Англия не ми харесва изобщо, но в България няма развитие на нещата както знаете и съм много объркан дали да сменя специялноста си и да продъжа да се боря за живот в Англия или да се върна в България и заплащането да е несправедливо спрямо трудът. Или да работяя във фермата за няколко години да събера капитал за бизнес, не знам направо съм толкова объркан че ще полудея. А английският ми е перфектен имам добри оценки и в университета но...

Коментари

1.   Първо, избий си идеята за работа във ферма - заплащането е колкото да не умреш от глад. Ще ти разруша и илюзията, че каквито и да е пари ще спестиш. Имам близки, които работят в Англия в разни фабрики и спестените им пари са смешни.
Сам виждаш, че не зависи животът толкова от страната, където живеем, а от нас самите. Трябва да довършваме до край нещата, които сме започнали, не да се отказваме при най-малкото. Преди 5 м. си си избрал специалността, сега има изпити, учене и вече май не било твоята специалност. Ако така мислиш, че ще успееш в живота....
България не давала перспектива, в Англия не виждам ти пък каква перспектива имаш, освен да си завършиш...
Моят съвет е да завършиш и после да мислиш какви ферми и „бизнеси“ ще правиш, освен ако учиш в някакъв полулегитимен университет. Влез в класацията ТОП 500 университети в света и ако твоят е там - завърши, но ако не го намериш - помисли дали си струва да инвестираш време и пари в такова образование, а във ферма поработи лятото и виж колко „големи“ пари ще вземеш. Успех

2.   Стегни се! Смени специалността, работи почасово.

3.   В Англия следването струва доста скъпо за нашите стандарти. Предполагам си се набутал с кредити или работиш в свободното си време. При това положение няма смисъл да учиш нещо, което не ти харесва. Това е едно голямо набутване, където губиш и време,и пари. Смени си специалността и вземи някаква смислена квалификация. По фермите ще живееш като скот и с мъка спестените трохи въобще няма да ти оправят живота. А за да въртиш бизнес трябва да имаш специални заложби за това и свободно време да се самообразоваш. В университета те учат само как да бъдеш технически специалист, който да служи на предприятието. Като наемен работник никога няма да забогатееш, но пък и не поемаш кой знае какви рискове.

4.   добре дошъл в реалността:-) както вече си забелязал, нещата не стават лесно и бързо, искат се усилия, съсредоточаване, учене... не само в България, но и навсякъде.
и аз ще те посъветвам да не бързаш да се отказваш при първите проблеми. нискоквалифицирана работа можеш винаги да работиш, но не очаквай да спестиш пари за бизнес. разрови из сайта, има достатъчно истории за ферми...
Ж43

5.   Ако знаеш само колко хора биха искали да са на твоето място, а ти се чудиш какво перо да си забиеш. Аз лично ако имам възможност да уча там, както ти, ще уча и през ноща дори. само и само да имам шанс за развитие. Така че не си изпускай късмета, за да може да отидеш после да работиш във ферма.