Споделена история от В чужбина

Job of my life 2015, Германия
Здравейте,
има ли някой одобрени за програмата тази година. Ако да, къде и каква позиция? Аз още чакам отговор, но като цяло ми е малко объркано всичко... може да се включат хора, които вече са били на подобно обучение от миналите години...

Коментари

1.   Има да, аз съм за индустриален механик. Лайпциг.

2.   Здравей!
Аз бях на интервюто, което се проведе на 3ти декември, но все още нямам никакъв отговор дали съм одобрен или не, а казаха, че Всички ще получат отговор. А знаеш ли от кога ще започнат курсовете за езика??

3.   Казаха края на февруари, но и аз чакам имейл... Много несериозно ми изглежда всичко. Казаха, че имало и неустойки ако решиш да напуснеш после...

4.   Авторе, нещо няма раздвижване по темата... за съжаление:(

5.   Някой знае ли, дали все още тече подбора на кадри (освен интервютата, които се проведоха) и има ли някакъв срок, след който няма смисъл да се очаква отговор???

6.   АВТОРА: След 10 пъти подаване на кви ли не документи, интервюта и т. н от 09. 2014 до края на Март, най-накрая се отказах от тая тъпа програма.. Едно казваха в началото, сега въвсем друго. Уж не искаха немски, щяха да финансират курс по езика-ПЪЛНА ЛЪЖА!! Курса трябваше да стартира края на Януари, почти Април сме-такъв още няма.. Общо взето тая програма е за набиране на роби, които да гледат старци и да работят по строежи за 800 ЕВРО на месец!!!! Което е нищо за Германия... Пълен потрес е цялата "организация". Съветвам никой да не се занимава с тая пародия...

7.   Авторе, явно не си от одобрените! А курсове по немски стартират дори и сега април месец за тези, които ще заминат юни. А 800 евро са в началото (първите 3години), а после се вземат 3пъти повече. Който иска, може и тук да си е роб за 500лева, с цени като тамошните:( Просто не си от късметлийте...

8.   ДО 7 : ХАХА В никакъв случай не искам да ме одобряват, та те ми преложиха съвсем различно нещо от това което бях подал.. А имаше хора, кандидатствали за "хотелиер" и после им предлагат за "механик"??? Къде е смисъла на цялата работа?? Тия 800 евро там, са като 500 лева тук!!! 3 години подписваш договор и ако искаш да напуснеш им плащаш голяма неустойка. Това е програма за роби от източна Европа да им работят без пари, защото германец няма да се бъхта по 8 и повече часа на 800 евро с които трябва да плати квартира, минумум 300 евро, храна, транспорт и всичко!!! Накрая няма да ти остане и 1 стотинка!
А за курс по немски, голям смях и как се научава немски за 2 месеца?? Април и Май? >??? А уж щеше да стартира Януари-Февруари, пълна пародия, никой, никога да не се занимава!!!

9.   До номер 7,
3 години и повече са минали. Бих искал да те попитам дали още им слугуваш на швабчетата?