Споделена история от В чужбина

Заминавам със семейството си в Америка
Здравейте. Аз съм момиче на 15. Понеже закъсахме с парите и затова нашите решиха да се местим в чужбина за да изкарват повече пари и разбира се където имаме роднини. И понеже в Бостан имаме роднини баща ми ми реши да отидем там след две, три седмици. Аз особено се зарадвах защото от много време мечтая да отида там. Но някой там ако е ходил да разкаже.
Как е животът там за една тинейджърка. Има ли много кифли в гимназиите като по филмите и какво е държанието на американците. Абе като цяло хубаво ли е там. Иначе знам че не е като по филмите в Америка.

Коментари

1.   Животът навсякъде е както си го направиш. Ако си нелегален обаче е отвратителен. Има в САЩ големи социални различия, няма соц. Система, пенсии и здравни за хората с нисък доход или безработните. Затова престъпността е висока. Ходила съм два пъти, харесва ми да съм турист, да си изкарам кредитната карта, да имам пари за всичко, но повечето хора там за мен са бедни. Евтино е и всеки може да си позволи дрехи, ядене и някаква колиба, но в белите къщи с подравнените ливади отпред са за малцина. Повечето семейства живеят в едноетажни малки дървени постройки от 70-100 кв. М. На 2 ч. от града, в който работят.
За мен стандартът е като в Северна България или в гетото на 40% от хората, има средна класа и богати, но българите са от първите 40% обикновено и мият чинии с мексиканци и черни без да им се изпълни американската мечта.
Нямат гимназии като при нас, а до 10 клас Средно High school, после почваш работа или колеж за богатите или със стипендии. Повечето свършват с 10 клас.
Има и фермери доста.
Свободен си иначе да живееш както си щеш и да си строиш колибата където и както щеш. Държавата нито ти се бърка, нито се грижи за теб Докато спазваш законите си живееш както ти хрумва и никой не му дреме. Ако искаш може в полето да си сковеш дом и да си направиш сметище отпред - докато не пречиш на съседи можеш да си асоциален колкото си щеш. Ако щеш се осигуряваш, ако щеш не - просто нямаш здравни, пенсия и социални- сам си си виновен и никой не те съжалява ако си беден или нуждаещ се.
През ум не им идва да чакат от държавата каквото и да е, да се оплакват или да мрънкат. И най-окаяният е горд американец и дори просяка ще ти каце, че сам си е виновен...странни хора, но за европеецът там е доста странно да не кажа чуждо.
Почти нама правила, но тежко и горко ако не спазиш малкото. Всеки си живее живота по свое густо, но докато не наруши кефа на другия.

2.   На Бостан-а растат дини...

4.   Не няма кифли, това не ти е България

8.   Когато пристигнеш в Америка ще разбереш, не питай хората
-някой нарочно казват, че е добре/зле

9.   Аз когато отидох за първи път в Америка, като че ли малко се разочаровах, в смисъл, че може би очаквах, че всичко ще бъде като по филмите и т. н. А всъщност в Америка далеч не всичко е цветя и рози, много зависи в коя част на страната ще си, в кой град, кой квартал, какво ще ти е обкръжението и т. н.. Честно казано никога не съм бил в Бостън, когато и да съм ходил, все съм бил в Лос Анджелис и не съм пътувал много, определено не може да се каже, че съм очарован, но все пак не е и толкова зле.

Американците са много добри и учтиви хора, стига да знаеш езика, няма да ти никакъв проблем да завързваш приятелства, какъвто проблем би имала в Европа например. Иначе за гимназиите.... не знам какво да ти кажа, много зависи в какво училище ще си - има такива скапани училища, в които учат такива дегенерати, че българското училище, в което си учила, ще ти изглежда най-елитното в света. КОлкото до кифлите - не знам какво разбираш под "кифли", но ако имаш предвид мацки с високо самочувствие, мислещи се за повече от другите.... то да, има, не е да нямa :D

10.   Два пъти съм бил в САЩ и това което #1 го казва е вярно.

Макар и да съм обикалял само из 4 щата и 3 големи града познати на цял свят, навсякъде е различно. Просто всеки щат, дори град си има свое лице. Не мога да кажа дали американците са добри или лоши, поради причината че хора всякакви има навсякъде по света. Определено обаче виждам ограничение в хората определящи САЩ просто като "Америка". Със сигурност визират САЩ, по сощият начин се дразня и като наричат Нидерландия - Холандия и по този начин налагат погрешно наименование на държавата.