Споделена история от В чужбина

Дестинации, които си заслужават да се посетят?
Напишете едно мнение, независимо дали сте ги посещавали лично или ваши роднини или пък просто сте чели нещо, което ви е заинтригувало. Много искам за пътувам и най-сетне ми се отвори възможност и искам да обиколя света, не само Европа.

Коментари

2.   Най-добре си вземи някаква литература по темата или посети изложение по туризъм. Извън Европа определено е задължително да се види Египет - в момента е стабилно и сигурно, има добри предложения и туристите се завръщат. Била съм само в Кайро, но е много интересно и смятам да отида при първа възможност отново. Извън Европа съм била още в САЩ, Тайланд и Нова Зенландия като полследното е прекалено скъпо удоволествие и не беше това, което очаквах, макар че обихаляхме с каравана и двата острова и видяхме всичко. Останах лично разочарована, но на съпругът ми му хареса. В момента търсим информация за Африка - много добри за почивка са страни като Танзания, Руанда, ЮАР, Кения в момента е нестабилна, о. Мадагаскар - не е евтино, ако си самостоятелен турист с водач, но ако си в група е доста по-евтино. За съжаление не може без водач, защото престъпността е огромна, има много голяма корупция и някой трябва да те прокарва през всичко. В Египет сме били без водач и е ОК, но там имаме и познати, а и е все пак развита страна. В Мароко и Тунис не съм ходила, но също са добри дестинации мисля.
В Азия Тайланд определено е супер дестинация, но е много туристическа страна. Камбоджа ТРЯБВА да се види, Китай и Виетнам също са интересни, но ние се двоумим между Африка (Руанда) и Азия - Монголия или Бутан. За някои страни Африка трябва понякога ваксина за жълта треска, която се прави в РИОЗ или за най-сигурност в Националния център по заразни и паразитни болести в София.
Против малария има някаква терапия, но с много странични действия. Най-добре е човек да се пази ПО ПРИНЦИП от комарите с крем или спрей специални дрехи и НИКОГА да не пие непакетирана вода и дори да не си мие зъбите с вода от чешмата в такива страни. При температура и съмнение за малария има много добър медикамент, който се взима веднага и се спасяваш.
В Южна Америка не съм ходила за съжаление. Преди исках да ходя в Куба, но след като почнах да чета се разочаровах - САМО ЗА ОЛ ИНЛУЗИВ ТУРИСТИ.
Коста Рика в момента ни е също като алтернатива за почивката тази година.
Приготви бюджет от 3000 евро поне за човек, ако си с група, а ако искаш по-специално обслужване цената става двойна БЕЗ самолетните билети. (за 2 седмици някъде).
Приятен път