Споделена история от В чужбина

Бремна съм ш 1ви месец, а заминавам за Англия
Здравейте!

Вчера разбрах, че ще ставам майка! А другия месец заминаваме с приятеля ми в Англия. Ще поработя, докато мога, след това, обаче, не знам как стоят нещата с майчинство, помощи и т.н., за да се справим при един работещ в семейството. Какви документи да извадя от тук, свързани с бременността? Там имам ли право на безплатни или ниско платени прегледи? Тук съм осигурена и ще си взимам майчинство, до колкото разбрах. А там трябва да имам 26 изработени седмици преди да родя, или нещо подобно, за да получа майчинство... Някой запознат да ми помогне,какво да направя...

Коментари

2.   В Англия нито ще взимаш майчинство, нито помощи. Това им е политиката към емигрантите. Даже искат да ограничат и болничната помощ или т. нар медицински туризъм. Отделно, че тяхната здравна система е под всякаква критика. Тъй нареченият NHS (National healtcare system) е по-зле и от здравната ни каса. Вече е отделен въпросът за платеното здравеопазване, но за него ще ти трябва поне петцифрен месечен доход. При раждане в Англия по NHS те оставят да се мъчиш като грешен дявол, ако ще и 3 дни. Не ти дават болкоуспокояващи, не предизвикват раждане. Просто те мъчат. За секцио - дума да не става, само, ако животът ти е застрашен или този на бебето. Иначе по желание е страшно скъпо. В общи линии е това, сметката си я правиш ти.
P. S. Отделно, че майчинството, което е по закон там е 6 месеца, но пак ти казвам, че ти такова няма да взимаш, защото трябва да те осигурява работодател, а не си мисли, че там размитат за теб. Най-вероятно ще си т. нар Self employed или самоосигуряваща се, което моментално значи помощи и майчинство на кукув ден.

3.   Ясно, значи всичко отпада...

4.   Нямаш право на майчинство-ти си извън осигурителната им система до сега,а дали ще се впишеш -може да провериш колко време ти трябва.
https://www.gov.uk/maternity-pay-leave
http://www.bghelp.co.uk/forums/forums/134-Правна
Иначе може да се регистрираш при GP.За наблюдение ти пращат хелт визитърка.За да родиш по NHS трябва да си била в страната поне 12 месеца,ако ли не може да те накарат да си плащаш раждането.За бременноста-имаш право на 2 ултразвука през цялото време,ако прокървиш или има риск от спонтанен аборт не правят опити за задържане,а те оставят да се случи каквото има да стане.За всичко ти казват да пиеш Парацетамол.Няма секцио по избор/желание в NHS,а само ако се налага.Иначе по време на раждането за болкоуспокояващо ти дават газ.Таткото може да присъства.Ако искаш във вана с топла вода се заплаща допълнително.Ако раждането е било без проблеми може да си тръгнеш същия ден.Раждането е в стая ,която повече прилича на кухня.А след това няколко родилки са в една стая с разделени с пердета една от друга.

5.   Номер 4, УЖАСИ разказваш, но са вярни. Сестра ми се връща да си ражда в България и също е на парацетамол :), a бременността ? практически не се наблюдава, защото и излседванията ? изгубили. Като при нас при кома - естествен подбор.
Като знам в България, която е толкова по-бедна страна, колко внимание се обръща на родилките и какви болнични взимат - сестра ми взима 70 паунда, ако не се чувства добре СЕДМИЧНО, а за лекар се чака и както казах- изследванията са прецакани и добре, че поне на видео са гледали един път...читаво, защото първият път пак нещо са имали технически проблеми

6.   Ами всички тези коментари да се прочетат от оплюващите всичко в България и прехласващите се като телета на всичко, извън нея! За здравната система в Англия, включвам тук и денталното лечение всичко си е точно така, както го описват. Естествено, това не важи за частните клиники, в които българите, които са там, защото тук е супер зле, няма как да припарят.

7.   от номер 4-

Виж ето тук точно има много писано по темата.
http://www.bghelp.co.uk/forums/forums/132-Бъдещи-майки

Има много полякини,латвийки и други, които си раждат тука и са си заедно с мъжете докато трае всичко това.Просто помислете според обстоятелствата кое ще е по-добре за вас.

8.   Благодаря на всички за полезната информация! :)