Споделена история от В чужбина

Работа в Лондон за една жена на 49
Здравейте,
Искам да получа вашето мнение относно моите притеснения.
Из съм на 49 години и много се колебая дали да замина за Лондон, за да търся работа там. Владея езика доста добре, имам опит като камериерка, имам и NIN, но се притеснявам, че възрастта ми може да е проблем. Не изглеждам зле, но все пак съм на 49. Как мислите, имам ли някакъв шанс да си намеря работа? Ако някой, който е там има наблюдения за предлаганата работа в момента, моля да сподели, ще бъда благодарна на всякакви мнения и съвети.

Коментари

1.   Явно и преди си била в UK щом имаш NIN. Това че владееш езика и имаш опит като камериерка ти е огромен плюс.

Преди, извън Лондон ли си работила или в Лондон? Ако не си живяла в Лондон а другаде, най-добре се информирай добре относно транпорта какъв е и колко би ти струвало.

Смятам че в някоя recruitment, employment, staffing agency би трябвало да ти намерят работа.

Предварително намери агенции за които можеш да кандидатстваш.

KMS UK е българска агенция за подбор на персонал в хотели за Лондон.

Summitlondon мисля че също е българска, а ако ли не, има българи които работят там.

Лондон се води че е от 1-ва (центъра където е), до 9-та зона. Много зависи и в коя зона живееш. Транспорта за метрото може да ти излезе скъп. Проучи какво е Oyster Card.

Щом знаеш английски, може да кандидатстваш и за други позиции ако имаш опит.

Намери и колкото се може повече сайтове за работа в UK където можеш да си качиш CV-то и където recruiters ще могат да те забележат.

Най-важното - всяко решение го взимай сама. Не се влияй от това някой анонимен дали ще ти каже може или не може, защото накрая всичко рефлектира само и единствено върху теб.

Лично Аз, това с което мога да ти помогна е само информация.

Ако имаш други въпроси, заповядай. :)

2.   Много благодаря за ценната информация и за отзивчивостта! В UK съм живяля и работила в Рамсгейт и Лондон. Иначе съм била почти 20г преподавател по английски език и тъй като не съм там от 2010 се интепресувам за реалните си шансове. Отново изключително много благодапя! Радвам се, че все още има такива българи!

3.   От №1;

Здравей.

Радвам се че съм помогнал.

Като бивш учител можеш директно да кандидатстваш и като преводач. Преведи и легализирай дипломите и квалификациите си още във България. Във UK NARIC мож да ти ги приравни към някакво ниво местна квалификация и с която би ти било по-лесно да започнеш някъде работа.

Има възможност да започнеш дори като преводач. Не е изключено дори и да има възможност да започнеш работа в някой jobcentre plus. Това че имаш дипломи и опит като преподавател вместо минус, може да ти изиграе плюс и да намериш нещо много по-добро от housekeeper и където заплащането е в пъти по-различно.

Успех и ако имаш други въпроси питай. Ако знам отговора на нещо ще се радвам да помогна.

4.   Здравейте. Номер 1 е написал много по темата. Аз бих добавила нещо във връзка с възрастта ти. Не мисля, че трябва да се притесняваш от това, но когато си пишеш CV-то просто махни от там дата и година на раждане. Първо е лична информация и второ - няма как евентуалния ти работодател да те пише в графа "не" още преди да те е видял. Така ще те покани на интервю а там вече използвай всички качества, които имаш. Надявам се че това беше полезно. :) Успех!