Споделена история от В чужбина

Коя държава предлага най-добри условия за живот ?
Здравейте, с приятеля ми мислим да отидем да живеем в друга държава. Бих искала да ми кажете коя държава според вас предлага добри условия.

Коментари

1-50 от 55

1.   Без съмнение Австралия. Заплати по-високи от американските, а в същото време климата е прекрасен за разлика от западна европа, където можеш да си изгниеш от дъждове. Ако си в южна европа ще имаш климат, но не и стандарт. В Испания, Италия и подобни е под всяка критика. В Австралия и нивото на престъпност е сред най-ниските в света за разлика от САЩ. Само че за там се заминава по-трудно, защото им е затегната емиграционната политика. Не случайно там няма паплач от цял свят за разлика от Европа. И като манталитет са много топли и сърдечни.

2.   Че нали сте толкова малоумни, че сами не можете да проучите, нали гугъл не съществува, трябва да питате хората...

3.   Условията до голяма степен зависят от това владеете ли език, склонни ли сте към адаптация, имате ли някакви квалификации (от там зависят доходите ви все пак).

5.   Австралия, Швеция, Дания..

6.   Дълбоко ви препоръчвам Канада, държава в която живея от три години и чуствам като родна страна. За помощ и информация - http://www.bgcanada.com/phpBB2/?mobile=on

Е, зависи и какви са възможностите ви (език, работа...)

7.   Швейцария или Австралия

8.   А вие какво можете да предложите на тази държава?
Въпросът ти е идиотски по своята същност.

9.   Сменяш средата, а условията сама си ги правиш.

10.   Уточни какво точно разбираш под "добри условия". Аз лично след дълги години на гурбет в чужбина установих, че най-добрите условия са си в България, затова и се върнах. Рано или късно мнозинството от емигрантите достигат до същия извод, но това трудно може да се обясни на човек, който не е живял дълги години в чужбина. С времето и ти ще разбереш, че в България си е най-хубаво, но щом си решила да емигрираш, ако ще е само за повече пари, то по-добре отиди в Англия, Германия, Франция, или някоя от скандинавските страни. Само имай предвид, че онази Европа, по която всички ние въздишахме остана в миналото и сегашната Европа няма нищо общо с тази, която беше преди кризата, така че по-добре предварително се подготви, че напускайки България не те чака никакъв земен Рай, за да няма после разочарования. ;)

11.   А вие какво ще й предложите на тази държава? Съмнявам се някой да ви посрещне и да ви даде всичките добри условия на света, просто защото сте емигрирали.

12.   Никоя държава нищо не предлага на такива като теб. Първо гледат какво могат да вземат на максимум от теб - целият ти живот в мелачката на максимално изгодна цена за тях. За това което получаваш са ти заложени навсякъде по 1000 клопки за да ти го вземат обратно, всеки е зинал за пари, а като стане въпрос на теб да ти увеличат запатата те гледат като пукали.

13.   Условия има навсякъде, въпроса е ти как ще си ги създадеш и какво ще извлечеш от средата около теб. В чужбина има едно, тук друго и никъде нещата не стават на принципа "хоп". Където и да си се иска постоянство и повярвайте, и в чужбина не е толкова лесно иначе нямаше масово всичките ми познати и приятели да се връщат :)

14.   Има доста държави, където не управлява мафията. Поставяйте си реалистични и постижими цели - Германия, Дания, Швеция, Норвегия...

15.   Какво означава добри условия? Да ви бършат дупенцата със златни кърпички ли? Или да ви кърмят в устенцата с големи нянки?
Само за вас си мечтаят да ви обслужват в другите държави!

16.   1, ха-ха! Понеже австралийският долар е по-евтин от американския, и затова сумата ти изглежда по-голяма в австралийски долари. Ако обаче ги обърнеш в американски се оказва по-малка :)

17.   Защо хейтвате автора 8, 2?
Нещо лошо ли прави, че иска да се изнесе или просто сте поредните злобни българи, които нямат пари и завиждат? :)
Ако ще драскате глупости, то по-добре излезте и хейтвайте навън.
Авторе, всяка държава е различна, хората могат да кажат много неща, ноо само на око ще разбереш.
Съветвам те да проучиш каква е средната заплата, колко се плаща т. н.
Prezs

18.   Австралийците са много надутии те гледат все едно си неандерталец

19.   Със сигурност най-добри условия за живот предлага България. Зависи кои условия на живот са най-важни за теб, но България е една от първенците в света по условия на живот, като цяло.
Например в сравнение с другите държави, България предлага:
климат-перфектен
Релеф- перфектен, наличие както на високи планини, така и на широки полета, така и на топло море. Близост между морски и ски туризъм. Градчета на често по пътя и големи градове на сравнително близко разстояние. Страната е богата на водни ресурси, за разлика от доста други държави.
Туризъм- България може да ти предложи всички видове туризъм, доста евтино и в добро качество за цената си, например балнеотуризъм за 60лв на ден, с включен храноден и с включени лечебни процедури, къде по света го има това?
Риболовен билет за 25лв годишно, това е смешна цена за хора запалени по риболова, където и да било по света. По морето в частност Царево предлагат и морски риболовен туризъм за 20лв на ден, като те возят с моторна лодка и ти дават такъми и стръв.
намиране на жилище-лесно, тук са най-евтините квартири в Европа.
намиране на училище-средно ниво-лесно
данъци-перфектни
издръжка на живота - 500лв или 250 евра
здравеопазване- евтино, достъпно и учудващо качествено за цената си. В Европа лекар няма да те пусне в кабинета си за 15 евра за частен преглед, а тук ще те приеме с предимство.
признаване на квалификациите- признават те и без квалификация, ако си квалифициран, дори си уважаван и желан работник.
Заплащане на труда - е май само тук ни е проблема, обаче ако си квалифициран и усърден можеш да стигнеш без много трудности средно европейска заплата. Ако си трудолюбив също има възможности, да печелиш добре.
Ако сравним и глобите, това е страната с най-рядко плащани и най-ниски глоби в Европа, тоест може и да не спазваш законите и да не платиш глоба.

20.   Забравих да добавя към горния коментар и че тук в България опасни и отровни животни почти няма, а и да има толкова са рядко че не се смятат за опасни. За сравнение опитай да плуваш в океана край Австралия или да се разходиш из полетата им.

21.   Лелеееее, големи хейтъри се навъдиха в тоя сайт бе, хайде следващия път като някой ви ядоса си го изкарайте на него, а не анонимно в "сподели. нет" защото така всеки може!

22.   Просто още като прочетох заглавието на темата и знаех със сигурност, че ще започнат грубите и обидни коментари, типично по български. И се убедих разбира се като видях коментарите на номер 2 и 8. Какво постигате с това?
Авторке, както споменаха по-горе Австралия предлага много добри условия както и държави като Австрия, Канада, Швеция, Норвегия, Люксембург... В някой от тях доста трудно може да се вземе гражданство и по-трудно се приспособяваш, но пък стандарта на живот в много висок. И все пак пробвайте, нищо не губите. Успех!

23.   о, да, то защото има работа в България? ! И аз мисля да се ориентирвам на някъде! Ж24 Безработна с висше

24.   България... Да, някои "условия" са под всякакритика, но други пък са ненадминати. Какво всъщност разбираш под "добри условия"?

25.   Стига глупости.

2/3 от пишещите глупости даже сигурно не са излизали извън България. Живеем в 21-ви век с отворен пазар, граници, дадени ни права на нас и други европейци. Всеки има право да живее където си поиска и както си поиска.

Въпроса вярно не е зададен като хората като авторката не е опоменала какво конкретно я интересува, но и какъвто въпроса такива и отговорите.

#3 Правилно ви го каза. Изцяло си зависи от вас самите адаптивни ли сте, какви очаквания имате, какви амбиции имате, какви квалификации имат и/или нямате. Въпроса сам по себе си е неправилно зададен, тъй като фактори като условия за живот се базират на други още по-големи фактори които касаят лично Вас, качествата и възможностите ви.

Задайте въпроса с нова тема ако ще коя конкретно държава сте си набелязали и какво конкретно ви интересува за нея.

Знайте само, че и да емигрирате, никой няма да ви постели и не чакат Вас да идете там. Ще се сблъскате с трудности, каквито до сега може и да не сте, включително и дискриминация, каквато не сте.

Успех.

26.   "Със сигурност най-добри условия за живот предлага България"
Кажи го на новите поколения, които ще дават пари за новия заем от 16млрд лв.
"здравеопазване- евтино, достъпно и учудващо качествено за цената "
за сметка на това техниката е доста старичка, ако отидеш в болница очаквай оборудване от 80-та година.
Не случайно тежко болните ги пращат в чужбина за лечение.
Съгласен съм единствено за по-евтините прегледи, но заплатата на българите са доста ниски.
В чужбина един квалифициран ИТ специалист взима над 1000 евро, въпреки по-големите разходи.
Икономиката на България е спаднала, колкото и да не вярвате, а за работа всички виждаме...
Аааа има един плюс!!!
Ако убием някои ще лежим 3 години, при положение, че имаме пачки - условно
Всеки си решава, аз нямам желание да стоя тук.

27.   Без никакво съмнение Германия!!!!

Уникално чист въздух! най добрата медицина в света!!!

28.   26 Коя европейска държава предлагаш с по нисък от 16млрд лв. дълг? Или му предлагаш да иде да изплаща Германския дълг в размер на 2 трилиона евро?
Къде в здравеопазването е стара техниката, ти май скоро до областна болница не си ходил, в някоя селска поликлинака може и да има техника от 80г, но навсякъде другаде накупиха техника след 2007г.
За цена 16, 80лв на месец здравни осигуровки получаваш, доста неща, опитай да получиш в която и да е европейска държава бинтова превръзка за 8 евра, за да оцениш какво имаш тук.

В България същият квалифициран ИТ специалист ще вземе 3000лв, ако е добре квалифициран и умен. Скоро разглеждал ли си какви заплати предлагат работодателите. Аз скоро гледах предлагат 2000лв заплата за автобояджия, 1700лв за мебелно производство, заварчиците не падат под 1200лв.

29.   Ама те медици ли ще бъдат там? Авторке, в такъв случай по-добре учете там, защото иначе няма да ви го признаят и съответно да ви назначат

30.   28. Не се изхвърляйте отново. В провинцията повечето служители са на 500-800 лв заплати, колкото учителите, асистентите и тнт, на пълен работен ден си с 20 години стаж.

31.   28, ти ни изкара с по-добър стандарт от Швейцария. а краката ти завити ли са?

32.   26 Коя европейска държава предлагаш с по нисък от 16млрд лв. дълг? Или му предлагаш да иде да изплаща Германския дълг в размер на 2 трилиона евро?
Къде в здравеопазването е стара техниката, ти май скоро до областна болница не си ходил, в някоя селска поликлинака може и да има техника от 80г, но навсякъде другаде накупиха техника след 2007г.
За цена 16, 80лв на месец здравни осигуровки получаваш, доста неща, опитай да получиш в която и да е европейска държава бинтова превръзка за 8 евра, за да оцениш какво имаш тук.

В България същият квалифициран ИТ специалист ще вземе 3000лв, ако е добре квалифициран и умен. Скоро разглеждал ли си какви заплати предлагат работодателите. Аз скоро гледах предлагат 2000лв заплата за автобояджия, 1700лв за мебелно производство, заварчиците не падат под 1200лв.

Събуди се!

33.   Гледай в перспектива. Западна Европа вече е отживелица за мен. Скучно население. След 15 години съм сигурен че и държави като Германия ще падне стандарта както с Испания и Италия. Аз проучвам латинска Америка. Държавите там се развиват и много от тях вече издухаха България по индекс на човешко развитие като чили например. Населението в Латиснка Америка там е най-щастливо. Гледай и това, щото живота не е само кариера и пари. Аз съм на 26 и тепърва ще започна да уча испански за да ида там. Давам ти пример как се живе там. Еквадор например от 2006 до 2012 минималната заплата скача от 160 до 340 щатски долара. България мисля е към 240. Това по цени на долара от 2012. Казват майната ви на американските корпорации и си вземат добивоте на банани и др ценни ресурси. Буш ги заплашва, че ще защити интересите на американския бизнес, ако трябва с военна намеса. Специалитета на САщ. тЕ ОБАчЕ не се огъват и отказват изплащането на 11 милиарда КЪМ МВФ. Следват подкрепа от Бразилия с ориз, жито, Аржентина помага с 3% от добивите си на месо, Боливия отпуска безвъзмезден заем. Съседските държави се подкрепят, а не като при нас Балканите. Пътищата им са нови, сега се строят, не като на Бойко Борисовите, дето пропадат след 2 години. Там политиците се отскубват от колониалните си зависимости защото притежават чест и достойнство, а нашите само се гъзят, ако не е на Сащ, то ще е ЕС или Русия. Все тая. Затова трудно благоденствие тука. Пак ти казвам да гледаме в перспектива, защото сме млади. То иначе е ясно че сега Зап. Европа като стандарт е най-добре, Австралия, Канада. Зенландия. Но само със стандарт не се живее. Видях какво е в Германия за 2 години. Медицина, ок не плащаш нищо с АОК-то, пари ок, по евтин ЛИДЛ С 30 % всяка една стока от българския-ок, учтиви и мойн на улицата-ок. Но щастлив и с тръпка за живот не се почувствах

34.   В Австралия всичко се опитва да те убие

35.   32, по-добре да плащаш германския дълг и да потребяваш някакви публични блага, отколкото да плащаш за далаверите на цялата българска мафия и на среща да получаваш само немотия.

36.   35, това беше цитат на 28 номер, забравил съм да сложа кавички, иначе съм съгласен с теб

37.   35 и какви различни безплатни публични блага би ползвал в Германия? В България с 2000лв се живее много по добре от колкото в Германия с 2000 евра. А в България 2000лв не са недостижими, ако си работен или добре образован. А ако в Германия си работен пак ще си чужд и няма да ти дадат повече пари. Само ако си тъп и мързелив, на ниво метач, Германия ще ти предложи малко повече от колкото България.

38.   Отивате в Папуа Нова Гвинея. Там ще се чувствате наистина бели хора. Поне докато не ви изядат местните.

39.   37, прав си, че се надига национализма в Европа, но с тези 2000 евро в Германия можеш да си осигориш качествено образование, качествено здраве, докато тук, както няма държавност, ти трябват повече власт и много връзки.
Колкото до темата. Много относителен въпрос. Въпрос на лични предпочитания. В една и съща държава може да се живее много добре и много лошо. Би ли автора живял в недобостъргач в пустинята? Като се има предвид, че за почивка трябва да измине няколко хиляди км? Никъде не става бързо и лесно. Навсякъде има конкуренция и борба за добрите места.

40.   Най-висок е стандартът на живот в Северните държави-Норвегия, Швеция... единственият проблем е, че там климатът е хммм... малко суров и ако не издържате на студ зимите ще ви се сторят безкрайни, но иначе във всяко едно отношение животът там е добър и доста спокоен.

41.   Номер 26, това за 16-те милиарда дълг са опорни точки на БСП и ДПС. Вие хора чували ли сте за рефинансиране на дълг? Изплащаш стария и вземаш новия с по-ниска лихва, това нещо говори ли ви?

После защо нашите икономисти не можели да си намерят работа никъде...

42.   Австралия и Нова Зеландия. Просто са на светлинни години пред Западна Европа.

43.   Има някои държави с доста добри условия за живот, НО тези условия не са паднали от небето, нито са подарък от Дядо Коледа. Хората там са ги създали за себе си, за да може те да живеят добре, а не за да отидем ние българите там. В чужбина ние сме чужденци и винаги ще има дискриминация, колкото и да се правят на толерантни европейците или американците. И нищо чудно, че България не е сред страните с висок стандарт - докато мислим къде да избягаме, вместо да помогнем с нещо на Родината си, това ще е положението. Но все повече хора осъзнават, че да си емигрант в чужбина е по-зле отколкото да си живееш в България и особено ако повече емигранти започнат да се връщат в България, условията тук ще започнат да се подобряват. Защото ние хората правим промяната.

44.   да помогнем с нещо на родината - а тя с какво ни помага?А тия ,дето я окрадоха?От всичките ми познати и близки - емигранти - никой не е по -зле

45.   Много ми хареса коментар 19. Всичко е вярно, с изключение на едно - държавата не е България. Или коментиращият не живее в България, а я посещава само от време на време с доходите си от някоя нормална държава. И на мене да ми текат отнякъде 2-3 хиляди евро месечно, и аз ще предпочета да ги харча в България. Ама я да се опита да ги изкара тука!!! Ако не е в някоя схема на "приятелски кръг" или не участва на високо ниво в организираната престъпност, няма да е толкова ентусиазиран по адрес на милата ни татковина... която май вече трябва да се нарича "мутровина" или "шуробаджанавина"...

46.   Германия:)

47.   Чувствам се толкова неспокоен дори за дребни неща в България, че просто е отчайващо. Всеки се прави каквото поиска, правила никакви, права никакви-държава ли е това-нееееее. Някаква лудница е това-пълен хаос. Това е България:(

48.   Казвате медицината е с евтино обслужване и високо качество. Странно. Източват здр. каса постоянно, държат болните кратко, само колкото е, , пътеката'', изписват ги понякога без да са излекувани, голяма част от персонала се държи грубо или пренебрежително, има също така и голям недостиг на кадри, понеже заминават да работят в чужди страни... все още има мизерни отделения от Соца, а повечето психиатрични няма да коментирам.
И накрая както се пенсионираш какво те очаква??? Много вишисти са с пенсии от 200 лева!!! Факт! Живота не свършва на 60 години. Не забравяйте. Ами, ако доживеем 90? Защо тези 30 години след пенсионирането да не са в спокойствие, пътувания и заслужено медицинско внимание и лечение?

49.   Ако е за Европа-Швейцария.

50.   В България винаги съм се чувствала най-щастлива. В западните държави всичко е изкуствено и лицмерно!

51.   Номер 40,
До преди няколко години, живота в скандинавските държави наистина беше по-спокоен, но с нахлуването на този огромен брой "бежанци" от Африка и Азия, сега там положението се е превърнало в кошмар. От както там са пристигнали тези рязани диваци, местните хора са се видяли в чудо - грабежи, заразни блести и изнасилвания не само на жени, но и на мъже. Не случайно, сега наричат Швеция - европейската столица на изнасилванията. Вече хората там не се чувстват в безопасност нито на улицата, нито на публични места, най вече вечер. Така че студа там, трябва най-малко да те притеснява.

1-50 от 55