Споделена история от В чужбина

Нидерланд
Моля модераторите да споделят, мойта история защото съм много объркан.

Здавейте на всички аз съм момче на 17 г. и уча в тук от 1 г. уча, в у-ще за език (Нидерландски)! В България завърших 9 клас и се преместихме, тук на мен ми остава още една година и след това мога да се преместя в нормално у-ще но не знам като отида да се запиша на нормално у-ще тук как ще бъде тук ще продължа ли средното си образование ( например нещо като 10, 11, 12 клас ) нямам си и на идея така, че моля ако някой знае да ми обясни как стоят нещата! Другата година ще бъда на 18 г. как ще уча средно образование какво ще стане просто не знам много съм объркан!!

Коментари

1.   Толкова неграмотно написано, че честно не разбрах какво изобщо питаш. Поне заглавието да беше написал на български. Разбрах само, че си се преместил някъде и искаш да се преместиш на друго нясто.

2.   Да не става въпрос за Нийделанд?
Там е хубаво, но ти препоръчвам да смениш дилъра... И внимавай да не оплетеш сериозно конците!

3.   Нямам идея за образователната система там, тъй като обикновено човек знае/търси информация за нещо, което го вълнува или му трябва.

Родителите ти обаче, би трябвало да са проучили как стоят нещата с образованието там. По-добре първо попитай вашите. Те не биха те завели на място без да имат план за теб, нали? :)

Освен това, в гугъл има достатъчно информация за образователните системи във всяка държава.

Моят съвет е ако знаеш английски, да търсиш това което ти трябва на английски език. Базата от информация е милиони пъти по-голяма от тази на български.

Успех.

4.   Доколкото разбрах момчето учи в Холандия и не е наясно с образователната система там. Аз също и понятие си нямам как стоят нещата относно образованието там. Но ти пожелавам успех!

5.   Благодаря на номер 3 и 4 :)