Споделена история от В чужбина

Въпрос за образоването в чужбина
Здравейте, приеха ме в Холандски университет и има нещо като въведителна седмица с някакви игри, закуски и вечер патита и пиене на бира. Въпросът е, че изобщо не ми харесва да ходя по барове и дискотеки, мразя хаус музката, която пускат по такива събирания и не ми допада нощния живот от този тип.

Чудя се да се запиша ли или да не си давам парите? В предишния ми университет ходих и се запознах с много нови хора, но с тях нямах нищо общо - интересуваха се само от купони, алкохол, а някои от тях постоянно ми говореха къде пътували и какво видели, имаше и вегани които постоянно за това какво ядат говореха. Първоначално ми беше интересно това за пътуването, обаче аз пък не обичам да пътувам толкова и имам съвсем други интереси като автомобили, пикници и т.н. Глелдаха ме като опарени и не можеха да разберат как не съм обиколил Европа като тях, от различни светове сме. Освен това като започна учебната година много рядко се виждахме.

Коментари

1.   е чакай сега, ти да учиш ли си отишъл или да търсиш сродни души? в предишния университет имали други интереси, в този имало ЕДНА седмица партита и се чудиш дали да се запишеш???
нищо не пишеш за обучението в този и предния университет, а това трябва да е водещият мотив за теб! социалният живот в чужбина все ще куца или най-малкото ще се различава от този в България.
ако това ти е основната идея в живота, стой си в България, намери си няколко приятели с твоята нагласа и твоите интереси и си се движете заедно. да учиш в чужбина предполага някои жертви и липсата на среда, поне в началото, е една от тях.
Ж43

2.   Успокой топката.

"Въпросът е, че изобщо не ми харесва да ходя по барове и дискотеки, мразя хаус музката, която пускат по такива събирания и не ми допада нощния живот от този тип. "

Не е задължително да ходиш по-баровете. Подобни събирания се правят веднъж годишно и са добър повод да опознаеш околните, и да им се представиш. Нормално е да се говорят общи работи, поне в началото. Все пак сте непознати хора. И не, не мислят само за барове и напиване, но на теб така ти се струва, защото там ги виждаш по-отпуснати. Повечето барове са местата, където хората се сртещат, подобно на кафенетата в България. Разбира се, винаги има библиотеки, сладкарници или просто някой парк, където може да се срещаш с хората.

Не разбрах какъв е въпроса, чиито отговор търсиш. Сподели го.

3.   Така, първо се стегни! Участието там в поврчето случаи е задължително. Не може все да обича това, което ти харесваш. Научи се да уважаваш хобитата и личностите на други. Разкажи им за твоите неща, че обичаш колите и т. н. (само не ми казвай, че никой не харесва колите). Второ започни да се занимаваш и с други неща. Не може само да се интересуваш от пикници и коли

4.   Да, отивам за да уча. Затова и няма да ходя на това. С такива хора се сблъсках там, че намразих чужденците. А като се замисля, че преди ги защитавах като ги обиждат. Отидох с отворено сърце, а междуосието изолираха. Отивам само защото ми харесва образованието там, но ми е ясно, че приятели там няма да намеря. Жалко, че в България ми останаха само добри познати, тъй като "приятелите" ми лъгаха и ми говореха зад гърба.

5.   Ами, ако си ималбтакива проблеми с приятели и близки, потърси грешката у теб. И аз тази год. ще съм с Холандия (Стенден). Дано да не сим, явно си доста негативно настроен.