Споделена история от В чужбина

Няколко въпроса за актьорската професия
Здравейте, имам няколко въпроса, ще питам направо:Рядкост ли е от български университет за актьорско майсторство да се стигне до голям успех в друга държава? Може ли примерно да се започне тук и ако се спечели някаква стипендия да се продължи в чужд университет? До каква възраст можеш да станеш актьор или актриса? И последно трудно ли е да се стигне до успех дори и да не е голям да се започне с малки роли примерно и да се стигне до голяма и как можеш да получиш дадена роля? Кастинг или?

Въпросите ми станаха много но наистина се интересувам от това и бих искала да разбера повече неща :)
Моля модераторите да пуснат историята ми(ако мога така да я нарека) :) Ще ми бъде полезно да разбера :)

Коментари

1.   Веднага ти казвам, ако учиш в България нямаш шанс. Ако имигрираш в Америка и се устроиш, запознаеш се с точните хора, имаш визия да кажем, може и образование от там и шансът никак не е малък. Казвам ти го от опит, на мен ми предложиха работа за модел, но не в Америка, в друга страна съм аз.

3.   Можеш тук да завършиш и след това ако се преместиш в друга страна да посещаваш школа или да се запишеш магистратура. Не знам къде искаш да идеш. Възможности за реализация има!

4.   Номер 1, да извън България имам предвид :) Но не знам дали направо мога да започна да уча там за това попитах дали може да се започне тук и след това със спечелване на стипендия примерно да продължа там? :)

Авторката

5.   Ами знам, че ще прозвучи гадно, но да учиш това в България е загуба на време. Отделно имам някои познати, които го учеха в България. Най-много като завършиш да си врътнала, със занемарен външен вид и чистоплътност, наркоманка и алкохоличка. Това са моите наблюдения за тук. После ще е късно и няма да заминеш никъде, ще си останеш тук. Това е мое мнение, разбира се. Ако аз съм на теб, отивам в Америка например работа в Макдоналдс, сервитьор, или каквото и да е там, докато си стъпя на краката. Запознаваш се с хората, търсиш онлайн инфо, инвестираш в курсове и т. н. Според мен шансът е доста по-голям, но от теб си зависи разбира се. Трябва и да си упражняваш английският там да е на ниво.

6.   По-добре учи там, или ако имаш късмет можеш да станеш без да учиш. Повечето изветсни актьори не са учили за актьор, то няма и смисъл като си го имаш в себе си. А тук в НАТФИЗ учат някави остарели глупости за драматичен театър и те не стават актьори, а рецитатори на текстове и като заснемат някой филм са като дървета, така, че ако имаш възможност направо, учи навън. Иначе и аз имам някаква дарба за актьор, но в България няма смисъл...

7.   А номер 3 колко време се учи тук и няма ли да стане прекалено късно като съм примерно на 24 25... и искам да отида в Америка там имам и роднини но да започна направо там ще е доста трудно :)

Авторката

8.   Скъпа, не си мисли, че в Холивуд чакат само теб.
Да, може и да не си споменала Холивуд, но съм сигурна че точно за там става въпрос.

9.   Мила, защо не се запишеш на няколко кастинга - и тук и в чужбина щом имаш близки там и възможност да останеш временно, за да видиш за какво реално става въпрос? Мисля, че ще бъде доста отрезвяващо преживяване..

10.   Очевидно става дума за Холивид след като иска да ходи в Америка. То там е само с връзки.

11.   Благодаря на всички за отговорите, мисля да замина за Америка след като завърша.. Не се знае дали ще се получи, но няма да разбера ако не опитам, замислила съм и друго преди това, което дано ми помогне. Номер 8, знам че не чакат мен, но точно защото всеки си мисли, че не чакат него и за това повечето хора си остават само с мечтите.

Авторката

12.   тук имаше доста подобни теми, разрови и прегледай коментарите. моето мнение е, че много трудно би пробила чужденка за актриса поради огромната конкуренция, недоброто владеене на езика, липсата на контакти и др. по-скоро за певица можеш да пробиеш сревнително по-лесно, ако имаш глас, защото там акцентът не е чак толкова важен.