Споделена история от В чужбина

САЩ виза
Здравейте,

Обмислям да кандидатствам за виза за САЩ. Питането ми към вас е
възможно ли е да си намеря работа в САЩ от България чрез интернет и те да ми съдействат за визата. Признават ли се дипломите, издадени от български университети? Другият ми въпрос е към хората, които живеят там. Как си намерихте работа -предварително или на място? Задължително ли е да те посрещна някой, когато пристигнеш или може да се оправиш сам? Какво направиха хората, които отидоха без познати там, тоест къде отседнаха, как започнаха работа? Моля за мнението на хора, които имат ясна представа от нещата!

Коментари

1.   Значи,първото, което трябва да знаеш е, че всяко начало е супер трудно.
Отиваш сам/сама в Щатите,и ако там не те чака никой ще се наложи да се оправяш сам/сама.Което си е доста стресиращо.Аз лично ще се спека и няма да знам какво да правя.
Работа в САЩ чрез интернет и то от тук...малко трудно,почти невъзможно.Най-добре там като идеш си намери.
Да,в някои щати българските дипломи се признават,например Илинойс.Предполагам, че е заради факта, че в Чикаго има 300 000 българи.
В началото ще ти е доста трудно,но после пък ще ти е много лесно и уредено :)
Там ценят труда,дори и да работиш най-гадната работа те ще ти платят така, че да не се чувстваш тъпо,че работиш нископлатена работа.Тяхното "нископлатено" е много повече от нашето "високоплатено".
Така, че,успехи! :)

2.   Май въобще не си наясно за какво става въпрос!
Влез в сайта на посолството и прочети за видовете визи но на кратко ако ще работиш ти трябва "Неимигрантска работна виза тип Н". За да я получиш трябва да представиш:
- Писмо за одобрена петиция която предварително е подадена от американския ти работодател към американската комисия по имиграция и натурализация,
-доказателства, че си квалифициран да упражняваш съответната професия или длъжност - или диплома в съответната сфера или документ за предишен опит.
В САЩ не е като в ЕС. Много голяма е цедката за работни визи докато в ЕС пазара на труда е отворен и още утре можеш да започнеш работа в която и да е страна от съюза, стига да си намериш работодател.
На твое място сериозно бих обмислил към коя страна точно да се насоча. Ако знаеш Английски проучи за работа в Англия, поне е по близо.

3.   Ей, не ви омръзна да повтаряте чужди мисли, думи и мечти, и това си е!
И какво си мислиш че ще стане като отидеш в Щатите? Ще цъфнеш и ще вържеш ли? Бъди 10 000% сигурен/сигурна, че изобщо няма да е това, което очакваш и за което си мечтаеш.

4.   Ами ако беше по-млад (както съм аз) можеше да кандидатстваш за колежи (нали в който щат отиваш) и, ако те приемат си отиваш без проблеми. Учиш и работиш, след това (вече си си спестил пари) и си купуваш апртамент и си уреден, обаче за жалост не си. Кандидатствай за виза, пък квото стане такова.

5.   Номер 3 чакай малко, бе, ОЛИГОФРЕН!? !? Никой тука не говори за А. Мечта. Никой не си въобразява, че като отиде и вдичко ще е хоп и готово- жена му ще е Стейна Катич, ще кара кола за 100 бона и ще има къща с капацитет за 3 семейства. Кой ще ти стои в тая умряла България, не виждаш ли кво става? !? ! От началото на 2015 има поне педесеттина случея на мъртви деца по пътищата. Съжалявам, но искам по-добро бъдеще за децата ми!

6.   Номер 3 чакай малко, бе, ОЛИГОФРЕН!? !? Никой тука не говори за А. Мечта. Никой не си въобразява, че като отиде и вдичко ще е хоп и готово- жена му ще е Стейна Катич, ще кара кола за 100 бона и ще има къща с капацитет за 3 семейства. Кой ще ти стои в тая умряла България, не виждаш ли кво става? !? ! От началото на 2015 има поне педесеттина случея на мъртви деца по пътищата. Съжалявам, но искам по-добро бъдеще за децата ми!

8.   Номер 3 чакай малко, бе, ОЛИГОФРЕН!? !? Никой тука не говори за А. Мечта. Никой не си въобразява, че като отиде и вдичко ще е хоп и готово- жена му ще е Стейна Катич, ще кара кола за 100 бона и ще има къща с капацитет за 3 семейства. Кой ще ти стои в тая умряла България, не виждаш ли кво става? !? ! От началото на 2015 има поне педесеттина случея на мъртви деца по пътищата. Съжалявам, но искам по-добро бъдеще за децата ми!

24.   До Автора,

Ако смяташ да вършиш тези работи сам, ще ти излезе по-трудно. Има агенции като Ориндж и Интеграл в България които се занимават с work and travel USA, чиито услуги се ползват от хиляди студенти в Българя ежегодно. Тези агенции със сигурност биха могли да ти намерят и работа някъде в САЩ, както и да ти помогнат за документите, подготовка за интервюто което трябва да минеш и получаването на документите ти обратно след интервюто.

Та тези агенции ще ти смъкнат някакви пари от гърба за услугата, но смятам, че ще ти помогнат.

Колкото дали се признават българските дипломи, можеш да провериш и онлайн относно приравняването и процеса.