Споделена история от В чужбина

Медицина в Германия
Здравейте, не съм сигурна, че това е подходящото място да потърся помощ за това, но все пак реших да опитам. Тази година ще бъда 11 клас, а то малка имам така да се каже детската мечта да стана лекар. Насочила съм се към Германия и разгледах сайтовете на доста университети, но май не намери това което търся. Интересува ме някакъв курс към университета на който да мога да отида лятото и да преценя дали ще се спрявам с терминологията и езика. Ако знаете някой медицински университет в Германия, който да предлага такъв курс ще ви бъда много благодарна.

Коментари

1.   За курсове не знам, но медицината в Германия е с ограничен достъп при прием -NC. Последното означава, че дипломата ти трябва да е 5. 90-6. 00 и нивото ти на владеене на език C1, а някъде е възможно и C2.

2.   Германия е в колапс след 5 10 години я няма да знаете говора със истински немци там е ад не се базикам хората са нещастни уставете какво се говори Пълно е със емигранти които не работят пълен хаос е Нищо чудно след 10 години Българите си идват тука. Те по бързо то нас ще загинат а и живота тука ако имаш пари е щастие а там и да имаш пак е нещастие

3.   Не искам да те отказвам, но медицината си я учи тук. Подготовката е много добра, ако си прилежна, след това ще си добър лекар, ако не си, където и да отидеш да я учиш, няма да има резултат.

4.   Хора, вие не слушате ли новини? Имате ли и капчица представа за ситуацията в Германия в момента? Не сте ли забелязали, че от цяла Европа Германия е най - щедра към бежанците, заради нациското и минало? Искате ли на всяка крачка да виждате мъже с бради и чалми и жени с бурки и никаб? Номер 2 е прав - Германия е в колапс, замислете се малко.

5.   ако не намериш такъв курс може да отидеш за една година като детегледачка, семейството е длъжно да ти осигури езиков курс, а и в средата ще го научиш добре. имай предвид, че ученето е много и няма да имаш време да работиш по време на следването, помисли и за това, има ли как да се издържаш.