Споделена история от В чужбина

Програмата Au pair
Здравейте. Завърших тази година средното си образование, не кандидатствах в университет, защото не съм сигурна какво искам да уча. Междувременно се записах на борсата, гледах обяви в сайтове за работа за да си намеря работа, за да спестя пари, да натрупам малко стаж, но не намерих подходяща за мен + градът в който живея е малък и вариантите ми също. Тези дни попаднах на обява в сайт за работа. Обявата е за работа по програмата, от агенция Color Dream. Възможността и всичко по програмата ми се струва супер, но щом напиша au pair в гугъл ми излизат и други сайтове, за други агенции които също са посредници по програмата. Не знам коя от всичките да избера и в какво семейство да очаквам, че ще ме пратят. Четох коментари, и хубави и лоши, като лошите коментари са заради некоректното обслужване от фирмите посредници или заради това, че хората са попаднали на лошо семейство което ги е третирало едва ли не като прислужници, а това не е целта на програмата. Не знам в кой раздел да пусна темата "в чужбина" или "на работното място", моля модераторите да преместят темата ако съм объркала. Въпросът ми е, познавате ли хора работили по програмата, или работили ли сте по програмата? Коя агенция? Да опитам ли? Благодаря предварително.

Коментари

1.   Можеш да заобиколиш посредническите фирми като влезеш в фб в различните групи бг мами в израел, бг мами в испания и т. п. според страната, където искаш да отидеш. там се представяш и казваш, че се интересуваш от опер. доста майки търсят помощ и ще имаш някой с български език насреща.

2.   Ооо, ако си мислиш, че няма да те третират като прислужница, много се лъжеш. Приготви се да стискаш зъби, защото третирането ти като боклук е неизбежно.

3.   Има един сайт - greataupair. com, влез и го разгледай ако говориш добре английски, най - добре от там САМА си търси семейство, аз чрез него попаднах на страхотно!

4.   Не отивай само с нов век или интернещънъл адвайс.... измамиха мои роднини..