Споделена история от В чужбина

Моля за помощ
Искам да помоля за помощ, ако някоѝ знае добро езиково училище или частен учител в Лондон. Дъщеря ми е лекар, наскоро доѝде в UK. За да си легализира дипломата и започне работа се изисква изпит /това е въведено отскоро/ IELTS с оценка минимум 7. 5 точки. Четем рекламите от интернет, всички курсове и училища са the best, number one, first class... Вече сме пробвали няколко, но ползата от всички тези скъпо платени школа е почти нула. Затова моля ако някоѝ е взел този изпит, споделете вашия опит.

Коментари

1.   Проверихте ли в Британския съвет? Може би те ще ви дадат насоки.

2.   Проверете колежите - там може да изкарате такъв сертификат за говоримост на английски език. Имат на IELTS, TOEFL, Cambridge и други.

Този на Cambridge за разлика от другите няма давност и е доживотен.

3.   Учене, четене и комуникация с други англоговорящи. Уроците са добре, но когато става въпрос за лични уроци, а не от тези, в който си с група от 12 човека.

4.   Ако нивото на дъщеря ти е ниско, няма как да го вземе с висока оценка. На какво ниво е? Ако има поне B2, за няколко месеца може да надгради постигнатото. Школите в чужбина са скъпи и не особено ефективни. По-добре, вместо да пръскате пари по школи, да премине на самоподготовка. Има толкова хубави учебници по английски език, нека си купи за последните 2 нива -C1 и C2, и да започне да работи сама по тях - да прави упражненията вътре, да учи новите думи. Може да изтегли доста учебници и оналйн, както и книжки с тестове. Освен това, нека да преговори граматиката. Да си купи някоя хубава граматика и да преговори всички времена, както и всичко, с което се затруднява в езика. Може да се уговори с някой учител да й проверява работата от време на време или да провежда диалози с него, да коригира изказа й, но да е за 1-2 часа в седмицата. Ако момичето има мотивация, ще се справи. Късмет!

5.   7. 5 на IELTS e МНОГО сериозно изискване. За сравнение, 99% от университетите в Англия изискват 6. 5. Аз преди няколко години, когато кандидатствах за университет изкарах 8. 0, при условие, че ходих 4-5 години на курсове и си го изучавах интензивно. За да се изкара висока оценка на IELTS (над 7. 0), трябват доста добри познания по езика и човек да го е учил в продължение на години. Никак не е лесно, но успех!

6.   Благодаря на всички отговорили на поста ми. Надявам се вашите идеи да бъдат от полза и на други лекари насочили се за работа в UK.
От BG дъщеря ми доѝде с General IELTS, 6. 5 точки. /както ми обясни, това е ниво B2 с което може да се кандидатства в университет, но не те допускат до работа като лекар/. Тук се явява на два пъти на Academic IELTS, засега постигна резултати 6. 5 т. което е същото ниво B2.
/За работа и е нужно ниво C1, минимум 7. 5 точки. /

7.   Хаахааа леле аз уча английски от 12 години, уча в частно училище и още в детската градина знаех да чета на английски, азбуката, цифрите до 10 000, животните, супер много неща и до ден днешен освен в частното, ходя и на допълнителни частни уроци по езика и взех IELTS с 6. 0, като съм била 1 година на обучение в Англия, така че шанса дъщеря ти да го вземе с 7. 5 е почти нулев щом е нямало полза от школи и плюс това с тази оценка го взимат хора, които имат един родител с роден език английски или са жилеви дълги години в англоговоряща държава.