Споделена история от В чужбина

Работа в Англия
Здравейте. Искам да попитам за мнения за "****" ООД Варна. Бих заминала за Англия веднага, ако знам, че фирмата е сигурна и не мами, но не намирам никакви мнения в интернет освен тези в сайтовете на фирмата. А също така и искат ли такси и какви. И ако реша да замина за Англия без фирма посредник колко време ще ми отнеме да си уредя документите за легална работа? Благодаря предварително.

Moдератор - не публикуваме конкратни имена на фирми

Коментари

1.   И аз ще работя в Англия. Отиди в бюрото по труда, там е най-сигурно. Безопасността преди всичко, нали? Добре е да знаеш английски, поне основата да имаш, и си приготви пари за седем дена напред, заплащането е на седмица. :) От бюрото по труда ще ти осигурят квартира и работа.
Успех!!!!

2.   Aбе хорa, имa голям европейски портaл "eures", където можеш дa гледaш обяви и прaщaш cv, дa се регистрирaш и дa бъдеш търсенa от зaинтересовaни фирми, също дa се свързвaш с консултaнти в съответнaтa стрaнa, грaд.
Също в сaйтa имa фирми посредници, които сa сигурни нa 100%, не плaщaш нищо, удържaт от рaботодaтел, aко те ти осигурят рaботa.
Сaми се нaбутвaте с бг фирми, после ви зaрязвaт в непознaтa стрaнa, буквaлно нa улицaтa.
Инaче можеш дa провериш всякa фирмa по лицензa. Те сa длъжни дa предстaвят тaкъв, a ти можеш дa свериш дори в нетa с него.
Все пaк aз не препоръчвaм никоя бг фирмa.

3.   По принцип най-добре е да отидеш в Бюрото по труда и там да видиш за фирми, които са обявили места - те са също посредници, но са проверени.

4.   От авторката: Била съм на борсата и нямаше обяви за Англия, нито пък ми намериха работа каквато бих искала. Моля без повече коментари свързани с борсата, благодаря.

5.   Как успявате да намерите тези работи? Аз ровя в нета от края на лятото и търся по всевъзможни сайтове и не намирам нищо. Бихте ли ми казали някои полезни агенции или сайтове? Благодаря.

6.   Aвторке, ти пита ли КОНКРЕТНО за работа в чужбина за списък с фирми-посредници, с които работят? Има ги дори на страницата на бюрото по труда мисля - търси и ще намериш или поне търси хора, които са вече там, за да ти препоръчат фирма. Не само у нас, но и в чужбина фирмите посредници не се лицензират и всеки може да си направи такава фирма, така че дори да е фирма от Англия не си мисли, че е сериозна. Има групи във фейсбук на българите в чужбина, съответно в Англия - просто пиши там да ти препоръчат конкретната фирма.
За Германия мога да ти препоръчам специално за гледане на баби или малки деца, на инвалиди фирмата familienservice. de, които са сериозни, но знай, че не те чака голямата заплата в чужбина (където и да си), освен ако нямаш търсено в момента образование.
В Англия например имаш две възможности без квалификация - работа на поточна линия или работа на полето. И двете неща са тежки и ниско платени като при работата във фабрика живееш в град или село което значи, че трябва да си плащаш наем и режийни на местното ниво, а взимаш малка заплата. При работата на полето пък или е лошо времето и няма работа, или ти източват парите под формата на престой, за храна и други неща. От работа на полкето в последните години не знам човек да се е върнал с пари над разходите си за заминаване, а от работа във фабрика не знам някой да си е оправил живота - просто живееш там от ръката в устата, което за някои е все пак по-добър стандарт.
За жена без търсена квалификация най-много препоръчвам гледането на стари хора в Германия да кажем. Става и с английски език, тъкмо ще знаеш, че ще си при образован човек. Струва си, защото не плащаш за храна и живот, но също е тежка работа. За мъжете е лесно - те могат да работят в строителство, други тежки работи и са често добре платени и без квалификация, но за жените има само чистене, фабрика, на плето и гледане на хора.
Сериозните фирми взимат пари само от работодателя, а от теб може би ще искат 200 лв за легализации на документи. Предложи им сама да си ги легализираш и ако приемат са сериозни, но ако не - явно искат да отмъкнат и малкото ти пари... В Господари на Ефира има често такива случаи - като им дадеш 200 лв. после пак ти искат 100 лв. например под някакъв предлог и така те тарашат многократно. Точно там дадоха за съвет хората да гледат в Бюрата по труда - там имат таблици с фирми-посредници и отворени позиции в чужбина и то доста дълги, но ти ако не питаш конкретно за чужбина, хората откъде да знаят ти какво искаш.