Споделена история от В чужбина

Колко струва 1 ден в Лондон?
Здравейте, искам да отида в Лондон за един ден. Купих билет от 8 сутринта до 8 сутринта на другият ден. Искам да попитам колко пари ще ми трябват? Като се има предвид, че ще си намеря къде да спя от този сайт couchserfing, или ще спя на летището. Тоест искам да знам за транспорт колко пари ще похарча? Ако разгледам няколко забележителности през деня и кои ми препоръчвате да разгледам и колко ще ми струва? За храна, ако ям в Макдоналдс примерно колко ще ми излезе? Вечерта съм я планирала в един бар и съм си направила сметка, че ще ми излезе 45 лири някъде. Ще стоя там до към 3 часа сутринта да кажем. После пак ще ми трябват за транспорт евентуално до летището. Какво ще ме посъветвате? Ще ми стигнат ли 80 лири общо за деня за транспорт, храна, барът и да видя нещо интересно/без нощувка и без билети/? Защото като си правя груба сметка го смятам 170 лири. Ще ми помогнете ли? Ще пътувам след 5 дена.

Коментари

2.   За отиването към летището, виж в колко отваря първото метро - с метрото е по-бавно и по-евтино. Иначе има влак Хийтроу експрес, който стига до Падингтън стейшън, но той е по-скъп. Но провери, защото самолетът ти е рано, а Хийтроу е голямо летище, така че, ако летиш в 8 трябва да си там най-късно - 6-6:30 ама най-късно.

3.   Браво на куража ти да отидеш до там за 1 ден и то сама, колко щте ти струва немога да кажа нека кажат тези които са ходили, Лондон е красив град аз също бих искала да отидя, но ме е страх от самолет а и сама никаде не отивам. УСПЕХ

4.   Да се ходи в Лондон за един ден, няма много смисъл...! Града е много голям, с много забележителности и не можеш да видиш почти нищо, за толкова кратко време!
Евтин хотел, примерно в Стартфорд е около 60-70 паунда на вечер! Едно кафе е 1. 5 - 2 паунда! Картата за метрото беше над 40 паунда за седмица! Зависи на кое летище се каца, но транспорта до Лондон е 5-10 паунда, зависи дали с метро или автобус. Стандарта е висок, цените са високи!
Най-много, за един ден да се разгледат набързо Бритиш музея и Националната галерия. Близко са и от там пеш до Бъкингам, за около 15-20 минути и Парламента, да се пийне някоя бира по пътя и толкова! Храната и бирата им не струват! Една бира е 4-5 паунда! Няма смисъл да се влиза в Макдоналдс, по добре готови сандвичи от някой магазин, за 2-3 паунда, щом финансите са доста ограничени! Лек път!

9.   Колкото месечната заплата на половината хора в България.

10.   Ми колкото ти струва билета, защото за 1 ден няма какво да правиш в Лондон. Само пътя от летището до центъра и обратно си е майка плаче, камо ли пък да видиш нещо от града.

Не знам какво очакваш да видиш и въобще какво искаш да посетиш, че да ти дам данни. Това е метрополитен град, сладурано. За един ден можеш fish and chips да пробваш и малко Cockney да чуеш.

Ако искаш Бъкингам да гледаш, Биг Бен да видиш и на лондонското око да се качиш... еми, бая повече от ден ти трябва. Не, 170 лири 100 на 100 не, поне 250 бих отделил аз, тъй като не знаеш какви други разходи може да имаш.

11.   Ми колкото ти струва билета, защото за 1 ден няма какво да правиш в Лондон. Само пътя от летището до центъра и обратно си е майка плаче, камо ли пък да видиш нещо от града.

Не знам какво очакваш да видиш и въобще какво искаш да посетиш, че да ти дам данни. Това е метрополитен град, сладурано. За един ден можеш fish and chips да пробваш и малко Cockney да чуеш.

Ако искаш Бъкингам да гледаш, Биг Бен да видиш и на лондонското око да се качиш... еми, бая повече от ден ти трябва. Не, 170 лири 100 на 100 не, поне 250 бих отделил аз, тъй като не знаеш какви други разходи може да имаш.

12.   На мен ми струва когато ходя 1280 лв. хотел, 340 лв. кола под наем, обяд 250 лв., вечеря 3000 лв. (в която е включена и компанията), компания 4000 лв., други разходи 2000 лв. Т. е. за ден в британски лири - около 4000 лири. Но се има предвид, че ходя там не повече от 2 пъти месечно за по 4-5 дни с оглед на разходите.