Споделена история от В чужбина

Живот в Сингапур
Здравейте! Някой има ли информация как става емигрирането в Сингапур и къде мога да науча повече подробности? Понеже няма много информация за тази държава и знам че няма посолство в България, ще е доста трудно да се направи някаква връзка може би.
Трябва ли виза за там? Можеш ли на място да търсиш работа или трябва да си получил предложение, докато си в Бг и тогава да тръгнеш.
Има ли тук българи, които живеят там и изобщо биха ли дали някакъв съвет как в живота там? Знам че страната е с много силно развита икономика и има много строги закони. Но това е добре за мен, защото не искам да живея в кочина и бъркотия и всеки да прави каквото си иска....

Коментари

1.   E от какъв зор очно пък Сингапур?
Знаеш ли на какъв език говорят там? Владееш ли го? Щото без език не те виждам как ще намериш каквато и да е работа. Отделно че стандарта на живот май не е много по нагоре от нашия си.

2.   От авторката:
Номер 1, на ясно съм че там стандарта и много по-висок, именно за това съм се насочила към тази държава. Официалният език там е английският и мисля, че няма да имам особено проблеми с него. Но искам да разбера повече как е живота там.
Поздрави!

3.   Гледай да не ти сцепят задника, щото 10 тояги на голо ама яки до кръв са си нормална мярка, за разлика от при нас - административно наказание - 30 лева.
Ако не вярваш пиши в youtube - singapore punishment.
A? Нямало ред а?
Да не би да размисли за заминаването... ;) и аз така си помислих.

4.   Номер 3, развесели ме с коментара си! :)))) Наясно съм, че в тази държава има много строги закони и ако не се спазват жална ти майка.. А не като тука дето хората карат пияни, дрогирани или вървят по улиците и правят простотии, не дай си боже убиват невинни хора!!! Искам да живея в свят, където няма престъпления и съм се насочила добре мисля. И не, не съм се отказала :))))

5.   И на мен ми е мечта да живея в Сингапур, страхотно място е, особено за хора, които се занимават с изкуство и дизайн. За съжаление нямам информация от първа ръка, обаче.
А ти какво точно искаш да работиш там, ако не е тайна?

6.   Направо ме уби - нямаш никаква идея и конкретен план и ще търсиш на място работа в Сингапур??? Просто въртя глобуса и пръста ти се спря на град-държава? Има българи - чувала съм, че български олигарх живее там със семейството си, но той е отишъл с милионите си, а не с голия си задник. Съжалявам за грубия изказ, но такава е естествената ми реакция на този род въпроси.

7.   Най-много смесени бракове в света има между бели мъже и азиатски жени, сигурно жълтурите са прекалено добри и си търсят някой не толкова перфектен :) ако искаш да живееш в богата и строга държава - Саудитска Арабия е по-богата и по-строга от Сингапур защо не емигрираш там?

8.   Номер 5, аз се занимавам с музика и изкуство, сама се досещаш, защо ми се иска да си пробвам късмета другаде. Естествено това няма да го направя сама. Моя приятел има по-стабилна професия, но исках да прочета инфо от тук, ако някой знае за там, но виждам че няма компетентри мнения по въпроса, а само питане и заяждане.
Номер 7 - Саудитска арабия, може да е по-строга и богата, но не е за мен. Обикаляла съм много по света с моята професия и до там близо съм стигала, и съм виждала как хора от Саудитска арабия ходят в съседния Бахрейн за да могат да гледат кино и да се забавляват, защото в собствената си държава не могат.
Поздрави Авторката!

9.   Авторке знам, че не е за теб, там въобще не е за хора. Въпросът ми беше зададен с ирония. Но все пак ако ще емигрираш в Сингапур мислила ли си да си вземеш мъж от тук? То жълтурите даже техните жени не ги харесват много - първата работа на една азиатка когато отиде в Европа или Америка е да си хване някой бял :)

10.   Номер 9, обмислям да го направя с приятеля си, не мисля да се занимавам с жълтури :)))) А и още не съм решила със сугирност дали ще е в тази държава, просто ми е интересна, заради това, че е доста развита и напреднала. А ти бил ли си там, че казваш, че не е за хора?

11.   Аз казах за Саудитска Арабия, че не е за хора. Няма как да съм бил там, гледал съм клипчета как колят хора по улиците за назидание понеже не спазвали "закона на исляма". Това е достатъчно...за Сингапур не знам нищо освен, че е богата държава, но имам едно наум - всички богати страни пазят парите си за техните си сънародници, особено като се има предвид разликата в културите между нас и тях не знам какъв живот би имала там...

12.   Авторке, не съм живяла там, бях само за няколко дни на конференция през 2004-та. Там е супер (поне беше преди 11 години, едва ли се е променило много)! Не ги слушай останалите ограничени тук!

Не ми се вярва, че поне за визата няма информация в Интернет!?

Ж41

13.   Здравей Ж41! Повечето хора тук, не са били там и не знаят как е, а дават мнения и им е чудно как мисля за тази държава. Ами мисля, защото хората там са много напред и няма такова безхаберие и беззаконие като тук. Явно трябва да разуча по- обстойно въпроса другаде. Ти с какво впечатление остана като беше там?
Поздрави Авторката!

14.   Номер 12, едно е да прекараш няколко хубави дни, съвсем друго е да живееш там.

16.   Ние с мъжа ходихме с туристическа агенция на обиколка на няколко азиатски страни и в сравнение с Тайланд, Япония И Китай Сигапур ни хареса най-много. Затова те подкрепям да емигрираш там. Лесно ще си намериш работа там. търсят много персонал в ресторантьорството, хотелиерството, СПА услуги. козметика. Но трябва да имаш начален капитал, защото стандартът е висок. Поне едни 100 000 долара за начало. Така ще можеш спокойно да си търсиш работа и да се развиваш. Пожелавам ти успех, заслужава си определено. Хората там са много сърдечни, безкрайно услужливи, уважават чужденците.

18.   Заплатите не са кой знае какво, пък и не съм фен на мюсулмански държави. Иначе за екскурзия става. За работа с дизайн- забрави го.

19.   Сингапур е страхотно място за работа и живеене. Сина ми беше вече два пъти там-възхитен е от всичко. Планува да ни води следващата година цялото семейство на екскурзия, за да ни покаже красотата на тая страна. Още от летището с градината в него, красивите и чисти улици, храната. Там живеят и работят хора от цял свят, ползва се английски.
Отидете първо да видите за какво става въпрос, струва си.

20.   За Сингапур мисля че ви трябва и китайски. И не е мюсюлманска, а будистка страна.

21.   Там бях през 2017 година за 2 месеца като експат и имам доста актуална представа.
Наемите и имотите са безобразно скъпи, близки до тези в Лондон и Париж. Храната е достъпна (без алкохол и цигари, които са много скъпи и се продават с много рестрикции). Заплатите са бих казал на средноевропейско ниво. Чистотата е на високо ниво. Здравеопазването също. Престъпност няма заради драконовските закони.
Аз лично не бих живял там за постоянно, главно заради доста сериозното ограничаване на свободата, какво да правиш, какво да пиеш, да не ходиш по жени и пр. Вярно, че това допринася за високия им стандарт, но мен не ме кефи. Предпочитам Тайланд сто пъти, там ако имаш пари си като цар.

22.   Здравейте!
Гледам, че въпроса ви е зададен преди повече от 4 години.
Искрено се надявам да сте успяли да се преместите и да живеете в Сингапур! Невероятно място! Ред, дисциплина, чистота, сигурност, добри и честни хора и най-вече вечно лято!
За упоритите, амбициозните, за хората които вярват в себе си и знаят какво искат, няма невъзможни неща!
Много ми е интересно как хора, които не знаят нищо за Сингапур и за живота там дават съвети.

23.   Будистка ви е главата на вас. Болшинството от хората са мюсулмани.. Нещо се объркахте с Тайланд. Освен това 80% от хората там са китайци. Изкуствено направен град със статута на държава. От типа на Хонгконг и Макау. Господства фамилия Ли , която е главния виновник за обособяването на тази "държава".
Стандарта е супер , хипер висок. Жилищата са безумно скъпи. Инвестицията не си заслужава изобщо , освен ако там не се извършва супер специализирана работа, за която заплащането е по-високо от средното за страната .Нямат нужда от гастербайтери и съответно който е отишъл там като такъв мизерства. Бях 3 месеца в Тайланд където се запознах с двойка сингапурци. Едва свързваха двата края с предприемачество , тъй като жилището им изяждаше оборота. А бяха родени там.

24.   Ако съпоставим Сингапур с Германия иАнглия да речем споменатите евро държави бледнеят пред Сингапур-разликата е там,че е далечко за Българи :(