Споделена история от В чужбина

Мексико
Абе хора да попитам аз как е в Мексико. 12 клас съм, мисля да кандидатствам там, по принцип уча английски и френски, но съм почнал няколко месеца интензивни уроци по испански. Положението в западна европа не е изобщо добре в момента, особено с тея бежанци (да ги изстребят всички дано! ) И тука със сигурност ще почнат скоро едни атентати и глупости, да пази господ! ;( Онзи ден в сградата се е опитал да влезе мургав чичко с лаптоп и стълба, като се държал странно, спрели го и го попитали какво търси с тея неща, и той си тръгнал. И тука гъмжи от бежанци и хич не е безопасно. Как е стандарта на живот в Мексико? Готино ли е там? Заплатите добри ли са? Хората как се държат с чужди и прочее? Разкажете ми за тази държава, също искам да знам и аз образованието там дали е на ниво.

Коментари

1.   Мексико е една от страните с най-високата престъпност В СВЕТА. По убийства са дори номер 1. Там не можеш да живееш като бял човек на спокойствие... образованието е едно от най-лошите в света...

2.   Мексико е бедна страна с висока престъпност и лоша образователна система. Замисли се къде ще имаш възможност после да работиш това за което си учил и до колко уважавано е образованието от конкретната страна. Признато ли е или не е.

Бежанци или не, в със сигурност Европа е по-безопастно от колкото в Мексико.

3.   Хаха, намери къде да бягаш. По-безопасно е в Сирия да идеш. Така като гледам май ИД постигна целта си. Всички истерясаха и са по-уплашени от котка на магистрала.

4.   Бягай в Лапландия - дядо Коледа ще те спаси от лошите! Даже ще ти даде шейна, за да бомбардираш бежанците!
Сега сериозно - и аз мразя тези терористи. Уж бягат от война, а идват само мъже! Жените им сигурно се бият във войната? Това са терористи убийци! И идват, за да убият нас, с какъв акъл ги приемаме?

5.   Имам приятел, който живя там почти 3. Каза, че е по-зле и от България. Разказва ми такива ужасии. Иначе в столицата каза, че що-годе ставало да се живее, но да нямаш късмета да си някъде другаде. А това за престъпността - вярно е. Там е пълно с така наречените "gangs", които отвличат хора за откупи, замесват се с наркотици и т.н. Да излезеш през нощта - абсурд. Дори ми каза, че понякога през нощта се чували изстрели от улицата.
Иначе проучи, в youtube е пълно с документалки на английски по въпроса. Защо си мислиш, че толкова много мексикански жители се опитват да прекосят границата с Америка, за да започнат по-добър живот? По Американските новини непрекъснато говорят за това, тъй като много често пресичат и хора с недоброжелателни намерения.

За жените, които се опитват да прекосят границата с Америка е най-тежко, тъй като 80% от тях биват изнасилвани по пътя от гранични полицаи и други мъже. Много от тях дори предварително започват да приемат противозачатъчни, тъй като знаят какво ще им се случи и не искат да забременеят. Така че прави си изводите за това какво е положението там, след като хората са готови да поемат такива рискове, за да се измъкнат оттам.

Ето няколко документални филма за мексико:
https://www.youtube.com/watch?v=dt92f2LAo5I - този е за "бандите", които се занимават с наркотици в Мексико.

Ето това е за мексиканците, които се опитват да прекосят границата като се обръща внимание и на мъжете и на жените: https://www.youtube.com/watch?v=GzEUHF1KPY8

Ако искаш още информация - потърси, има много.

6.   Номер 1, аз имам друга информация, не от медии, а от хора, пътували и работещи там последните години. В Мексико се живее добре, в момента са много дръпнали, има работа за всички и висок стандарт. Нарочно съм питал за престъпността, нарковойни и убийства се случват в определени области близо до границата със САЩ, в столицата животът си тече съвсем нормално.

7.   4, как точно разбра, че идват само жени? Предполагам, че си ги броил лично, за да си толкова убеден.

Един съвет - не вярвай сляпо на медиите, защото много от нещата са силно изопачени. От личен опит ти казвам, че се е случвало да отразяват събития около моето дружество и винаги представят нещата, както на тях им е удобно и украсено. Все пак те разчитат на тираж и е в техен интерес да шокират хората.

8.   По хубаво не ходи нямаш работа там. Престъпността е висока и има доста банди като Мара Салватруча, Суренос 13, Нортенос 14 и други.

10.   6 съм. Всички написали ужасиите за Мексико, живяли ли сте там, отишли ли сте на екскурзия поне? Познавате ли мексиканци как живеят? Европа им е смешна. Говоря средна класа хора. Българи заминали там не си помислят да се върнат. Моля ви да проучите по-лично нещата и тогава пишете зад компютъра.

2002-2007 в България когато отстрелваха ненужните създадени мафиотски босове по международните и бг медии уникална ганстерска война се водеше. Случаен човек пострадал - 0. Мислете малко с главите си преди да попивате какво ви се казва от медиите.

11.   10, то хубаво, ама защо САЩ се напълни с мехикано, ако е такъв рай?

12.   Номер 7 ти не можеш да четеш! Написал съм, че идват само мъже. Е, има и някое друго момиче - една от 100 човека и в бежанските лагери всички я минават. Пак питам - щом бягат от война защо 90 % от "бежанците" са мъже, да не би жените и децата да се бият във войната?

13.   Значи права си че Европа отива по дяволите, аз съм в Англия и тука не е хубаво въобще положението, затова ще се насочвам за бакълаварска в Москва. Ти си решаваш къде да ходиш, но съм съгласна с другите тук че Мексико въобще не е добър избор. Късмет :)

14.   Еми попадаме на Grove street направо. Или срещаме San Fierro Rifa. Но е по-добре да не се забъркваме с Ballas! :D Grove 4 Life nigga!

15.   12, ти не разбра, аз пак те питам - от къде знаеш, че идват само мъже? Стоиш на границата и ги броиш ли?

16.   Как се нарича мексиланец на който са му откраднали колата? -
Carlos

17.   15 не ги броя, но хората които работят в бежански лагери по цяла Европа това казват. А ти нямаш ли очи? Разходи се около някой такъв лагер в България и ще видиш как стоят нещата. Около тях е кочина и мизерия, още след първата бежанска вълна имаше случаи на пребити и изнасилени български момичета.