Споделена история от Образование

Медицина тук и реализация в Англия?
Здравейте аз съм момиче на 16 и съм решила че ще следвам медицина. Въпросът дали ще имам реализация ако завършва тук в МУ или СУ и после отида да специализирам в Англия и да остана да работя там. Уча английски и руски в езикова гимназия съм, но не знам немски и не мога да отида в Германия или Австрия и затова опцията ми е само Англия и САЩ. Моля ако някой е запознат с възможностите за реализация в чужбина с медицина да ме посъветва каки къде е най добре да уча.

Коментари

1.   Здравей! Аз съм момиче, което завърши медицина, преди 5 години. Така сега относно реализацията ти в чужбина, ще е малко трудно... Първо ще ти трябват много средства... второ сериозна диплома (трябва да ти е с 6, 00)... Аз знам 4 езика, (английски, френски, руски и испански език) и са ми от голяма полза.. повече използвам руски...

По-добре е да завършиш в МУ, защото това е, , МЕДИЦИНСКИ УНИВЕРСИТЕТ, имат по-добра качествена база и добро оборудване... Но трябва сериозно учене.. дано си на ти с химията, защото преподавателката по органична химия ще те скапе, чувала съм много негативни отзиви за нея, мисля че се казваше Свобода Генова. Все пак ти си избираш къде учиш и какво да правиш след това.. пожелавам ти УСПЕХ!

2.   Като ти гледам правописа не ставаш за лекар. Пише се ''най-добре'' с тире, което при теб липсва и още грешки ти видях, но не ми се занимава да ти обяснявам. Първото, което ще ти кажа, няма смисъл тук да го завършваш и там да го работиш. Аз уча в Англия и съм бакалавър сега и дадох 70 000 лева за образование. Магистратурата демек твоята специализация струва двойно тоест 140 000 лева. Малко не виждам как ще стане при теб. Затова или си учи тук и работи тук или учи там и работи там. Образованието ти тук няма да важи там смисъл, че видят, че го имаш, но първо ще вземат хора завършили там и после за тебе ако остане място за санитарка може да те вземат. Също така те държат на частното образование, от личен опит го казвам и ти няма да го учиш частно тук и шанса ти директно удря дъното. Отдели си 2 години и научи немски и отиди там да учиш и работиш, по-добре 2 години по-късно отколкото нищо. Друг вариант е тук да учиш и тук да работиш, имаме нужда от лекари и пак ще ти е добре.

4.   Защо искаш да учиш тук и да се "реализираш" в чужбина?
Тукашните пациенти с какво са по-различни от чужбинските?
Ако е само финансовата страна на работата... хм... разбирам те.. печалбарство, ама тогава защо избираш да станеш лекар?
Да печелиш от болестите на хората ли?
Не се заяждам, но си отговори на тези въпроси преди да решиш ставаш ли за лекар или не.
И имай предвид, че където и да кандидатстваш в чужбина специално с тази професия ЩЕ ТЕ ПИТАТ -ЗАЩО ИСКАШ ДА РАБОТИШ ИЛИ ДА СЕ РЕАЛИЗИРАШ КАТО ЛЕКАР?
Ако си наясно какво искаш да правиш работейки тази професия и лишавайки се от много "удобства" в живота-добре, но ако мечтата ти е да печелиш... не знам, ти самата си знаеш най-добре.
Имаш много време да осъзнаеш тези неща, дерзай.

5.   Напълно подкрепям номер 4. Авторке, какво стана в крайна сметка?