Споделена история от Образование

Гимназиите във Варна
Здравейте!
Аз съм момиче, на 13 години от град Варна и тази година ми предстои да кандидатствам в ново училище, с нови хора, с нова обстановка.... и искам да събера мнения за някои училища.
Отличничка съм и се надявам да ми се образува висок бал и затова съм се насочила към по - елитните училища. Колебая се между Първа езикова гимназия и Природоматематическата, защото искам да уча медицина после, но не знам....
Моля хора, които учат в тези училища или имат информация по въпроса да ми дадат съвет добро ли е обучението, обстановката, с какъв бал се приема и къде е по - подходящо да уча...
Моля всеки, който може, да сподели!
Благодаря предварително :)

Коментари

1.   Здравей. Миналата година и аз се колебаех между тези две гимназии, но в крайна сметка избрах Първа езикова. Сега съм 8-ми клас там и смея да кажа, че съм много доволна. Уча първи език - английски и подготовката е много добра. Доста усилено се изучава, за разлика от останалите предмети. Според мен, за да кандидатстваш с медицина, не е нужно да си учил цял живот биология. Аз мисля от 10-ти клас да се запиша на уроци по химия и биология. По-добре е да знаеш и езици, защото тук в България няма бъдеще. Освен това Първа езикова е по-елитното от двете училища. Балът за прием е различен всяка година. Миналата за Първа езикова с английски беше 32 и нещо, а с немски малко повече 33 и нещо, не си спомням точно, докато в Природоматематическата влязоха и хора с бал около 28-29. Обстановката в Първа езикова е много добра. Училището е голямо и е оборудвано с отлична техника. Лично на мен много ми харесва и не съжалявам, че избрах тази гимназия. Само, че конкуренцията там е голяма и дори да си отличничка сега, не трябва да се отпускаш! Знам го от личен опит! :Д Успех на матурите! ;)

2.   Ако искаш да научиш и език, и математика, и химия - Първа. Определено е училище което си заслужава. Невероятни училище, високи изисквания, само успехите от олимпиади и състезания го доказват, много хубава база.

3.   Няма елитни гимназии във Варна, всички са на едно дередже. Единствените разлики са в баловете. Елитни училища има в София, но не и тук.

4.   Аз пък мисля че 5 езикова е много по-добра. Преподаването на английски език там е много добро!

5.   До номер 4
Много мислиш! ;)